Historie

IMG_0450.jpg

Náš tým byl založen roku 1993 jako jeden z prvních týmů roztleskávaček u nás. Již od té doby nás můžete vídat na domácích zápasech týmu amerického fotbalu Prague Panthers.

Již od našich počátků se zaměřujeme na cheerleading, který k nám přišel z Ameriky a zahrnuje tanec, stunty (lidské pyramidy), pokřiky a akrobacii, což dohromady vytváří efektivní podívanou.

Jsme členkami České asociace cheerleaders. Každoročně se zúčastníme letních FCC kempů, které pořádají zahraniční instruktoři. Na těchto kempech se snažíme naučit co nejvíce nových věcí a zdokonalovat své schopnosti.

Účastníme se také Mistrovství České republiky a Spirit Cupu. Na těchto soutěžích se všechny snažíme odvést co nejlepší výkony. Několikrát jsme se již také umístily na hezkých místech a odnesly si ceny, kterých si vážíme.

V současné době tvoří náš tým 8 děvčat ve věku 17 a 18 let. Od září přecházíme pod organizací DDM Praha 7 s cílem otevřít kategorii junior.

Od roku 2002 až do ledna roku 2006 byl náš tým nefunkční. Poté pod vedením Lucie Maškové se jeho činnost obnovila a Pantherky nabraly nové síly. V řijnu 2008 předala Lucie své trenérské žezlo Barboře Jedličkové, která nyní tým vede

Na počátku roku 2006 byla díky Lucii Maškové obnovena činnost našeho týmu. Pod jejím vedením začal náš tým trénovat na zápasy amerického fotbalu Prague Panthers a také na nastávající Mistrovství ČR. Na této soutěži se poté v kategorii Junior dance umístil na velice krásném 2. místě. Po dalším trénování a zdokonalování připravené sestavy náš tým na podzim vyhrál v kategorii Junior Dance na prvním ročníku Spirit Cupu. Z této soutěže si také odnesl dvě 3. místa a to z kategorií Junior Double a Junior Group Stunt.

V roce 2007 se náš tým bohužel nezúčastnil Mistrovství ČR, ale to víc se zaměřil na zápasy amerického fotbalu. Na podzim se na dalším ročníku Spirit Cupu poprvé zúčastnil kategorii Senior dance, kde obsadil hezké třetí místo. Další umístění si získal v kategoriích Junior Double (3. místo) a Senior Double (9.,10. a 18. místo).

V roce 2008 náš tým opět začal trénovat na další Mistrovství ČR. Se svojí sestavou obsadil v kategorii Senior dance 6. místo. I nadále se také zúčastnil všech domácích zápasů amerického fotbalu. Tým Prague Panthers se skoro jako každoročně probojoval do finále české ligy a tím umožnil svým Cheerleaders, aby vystupovaly na novém multifunkčním stadionu Synot Tip Arena.

V říjnu roku 2008 se v našem týmu změnilo vedení. Trenérka Lucie Mašková odešla a na její místo nastoupila dosavadní asistentka trenéra Barbora Jedličková. Její asistentkou se stala Nikola Dohnalová. Pod tímto vedením se tým začal připravovat na nadcházející Spirit Cup, kde pro změnu zkusil kategorii Hip hop/street dance, zde obsadil 7. místo, a z kategorie Senior double si odnesl 4. místo.

V květnu roku 2009 se tým zúčastnil dalšího Mistrovství ČR v kategorie Senior Dance, kde se umístil na 5. místě. Také se opětovně zúčastnil finále amerického fotbalu v Synot Tip Areně.

Týmové úspěchy v letech 2006 – 2009

2006

Mistrovství ČR:            Kategorie Junior dance – 2. místo

Spirit Cup:                    Kategorie Junior dance – 1. místo

                                      Kategorie Junior double – 3. místo

                                      Kategorie Junior group stunt – 3. místo

2007

Spirit Cup:                    Kategorie Senior dance – 3. místo

                                      Kategorie Junior double – 3. místo

                                      Kategorie Senior double – 9., 10. a 18. místo

2008

Mistrovství ČR:             Kategorie Senior dance – 6. místo

Spirit Cup:                     Kategorie Hip hop/street dance – 7. místo

                                       Kategorie Senior double – 4. místo

2009

Mistrovství ČR:              Kategorie Senior Dance – 5. místo

 
Loading...

Cheerleaders

  • Historie

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz