Prague Panthers > Home > Collect Point Prague Panthers vs. Berlin Adler

Collect Point Prague Panthers vs. Berlin Adler

27.3.2010

Collect Point Prague Panthers vs. Berlin Adler

Tým amerického fotbalu COLLECT POINT PRAGUE PANTHERS sehraje v sobotu 3. dubna 2010 v 15.00 hodin na Atletickém stadionu v Praze-Vršovicích svůj první zápas letošní sezóny v Evropské lize amerického fotbalu (EFL) proti týmu Berlin Adlers. Tyto dva týmy se již potkali před dvěma lety v semifinále EFAF Cup kdy německý mistr v úplném závěru porazili pražany těsně 24:21.

 

 

„Je to pro většinu kluků velká výzva, protože nás porazili v semifinále EFAF Cup v roce 2008, takže jim máme co vracet“, říká hráč útoku David Krejbich.

Berlin Adlers jsou mistrem německé ligy (GFL) a i v tomto roce jsou kandidáty na titul. Chtějí také uspět v Evropě a EFAF Cup vyhráli o rok dříve než panteři, tj. právě ve zmiňovaném roce 2008.

Pro Collect Point Prague Panthers to bude letošní druhý zápas, když po spoustě zbytečných chyb minulý týden podlehli jednomu z nejlepších evropských týmů Graz Giants v rámci zápasu rakouské ligy (AFL).

Hlavní trenér panterů John Shrholec  má jasno: „Musíme zlepšit obranu, útok v minulém zápase skóroval, ale prostě nemůžeme dostávat tolik touchdownů.  Dělali jsme spousty zbytečných chyb a zlepšit musíme především skládání. V útoku musíme hrát jednodušeji a neztrácet míče. Pokud budeme hrát naši nejlepší hru vyhrajeme, ale nesmíme váhat.“

Evropská liga EFL je nejvyšší klubovou soutěží amerického fotbalu v Evropě. Panthers do EFL vstupují poté, co v roce 2009 vyhráli EFAF Cup, nižší mezinárodní klubovou soutěž.

Ve skupině s  Collect Point Prague Panthers (ČR) jsou ještě Berlin Adler (Německo), a Stockholm Mean Machines (Švédsko), vítěz se ve čtvrtfinále potká s Porvoon Butchers (Finsko).

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz