Prague Panthers > Home > Collect Point Prague Panthers vs. Turek Graz Giants

Collect Point Prague Panthers vs. Turek Graz Giants

24.3.2010

Pražský tým amerického fotbalu COLLECT POINT PRAGUE PANTHERS sehraje v sobotu 27. března 2010 ve 14 hodin na Atletickém stadionu v Praze-Vršovicích první zápas nové sezóny. V jedné ze tří soutěží, do nichž se Panthers v této sezóně zapojí, rakouské lize AFL (Austrian Football League) se setkají s týmem Turek Graz Giants.

GRAZ_web.jpg

„Obři jsou na začátek nesmírně náročným soupeřem,“ říká hlavní manažer Panthers David Krejbich a dodává: „Nejen, že rakouská liga je považována za jednu z nejlepších v Evropě, ale Turek Giants Graz jsou častými účastníky finále, takzvaného Austrian Bowlu. Za jeho pětadvacet ročníků byli účastníky celkem devatenáctkrát (včetně posledních tří) a desetkrát se stali vítězi (naposledy v roce 2008).“

Panthers nastupují do prvního zápasu bez zásadních problémů se sestavou. „Vzhledem k našim ambicím, které jsme oznámili na počátku tohoto týden, nemůžeme jít do zápasu s jiným očekáváním, než že zvítězíme,“ říká hlavní trenér týmu John Srholec a dodává: „Do hry se poprvé zapojí nové posily týmu, především Clinton Graham, Američan s jamajským pasem, který byl již dvakrát vyhlášen nejužitečnějším hráčem rakouské ligy a do Panthers přišel na pozici runningbacka.“

Další zápas sehrají Panthers na stejném místě v sobotu 3. dubna 2010 ve 14 hodin s týmem Berlin Adler, jediný tým, který v poslední době odešel ze střetnutí s Panthers jako vítěz.

AFL (Austrian Football League, www.afboe.at) je považována za jednu z nejsilnějších národních soutěží v Evropě. Minulý ročník vyhráli Raiffeisen Vikings Vienna. Soutěž v letošním ročníku hraje osm účastníků: Raiffeisen Vikings Vienna, Turek Graz Giants, Swarco Raiders Tirol, Danube Dragons, Carinthian Black Lions, Generali Invaders St. Pölten, Salzburg Bulls, Collect Point Prague Panthers. V základní části hraje každý tým tři zápasy doma a tři venku, následuje play-off prvních čtyř týmů v tabulce.

Collect Point Prague Panthers je tým amerického fotbalu, jedenáctinásobný mistr ČR a vítěz EFAF Cupu 2009 (klubového poháru Evropské federace amerického fotbalu EFAF). Tým je v sezóně 2010 zapojen do české ligy, rakouské ligy AFL (Austria Football League) a nejvyšší evropské klubové soutěže EFL (European Football League). Hlavním trenérem týmu je zkušený americký trenér s česko-slovenskými kořeny John Srholec.

Collect Point, generální hlavní partner týmu, je společnost s kořeny v Anglii poskytující svým klientům komplexním řešení jejich pohledávek.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz