Prague Panthers > Home > Další výhra nad Bobcats

Další výhra nad Bobcats

6.10.2009

V neděli 4.10. se naši junioři utkali ve svém odvetném utkání s Příbram Bobcats a ani tentokrát nezaváhali a v poměrně poklidném tempu zvítězili 6 – 31.

RB #24 takhle běhá Kocour
Hned na začátku je potřeba zmínit, že jsme opět nastoupili ve značné početní převaze (cca 42 ku 16), ale mladí Bobcati nám určitě nedali nic zadarmo a byli se o každý yardík. Na hřišti začínala nejprve naše obrana, která soupeři nedovolila téměř nic a donutila ho puntovat. Hned z první útočné akce zaúřadoval RB # 25 Petr “Pusinka“ Křesťan a nádherným 70 yardovým runem otevřel skóre zápasu. Po Štiglerově potvrzení jsme šli do vedení 0 – 7. Netrvalo to dlouho a na hřišti byla opět naše offense a postupně se dostala na dostřel soupeřovi endzóny. Druhý TD na sebe nenechal dlouho čekat, když 25 yardovým pasem našel S. Tománek WR # 8 Štiglera, který si ho následně ještě potvrdil kopem na 0 -14. Toto skóre z úvodní čtvrtiny nám poskytlo dostatečný náskok, takže se na hřišti začali postupně objevovat hráči z lavičky. Hra se tím pádem vyrovnalo, ale i přes to jsme ještě do konce poločasu dokázali skórovat a to opět pasem po již tradiční ose S .Tománek – Marek. Při potvrzení byly opět drobné problémy se snapem, ale i přes to Štigler dokázal doběhnout pro další body. Poločasové skóre 0 – 22.

QB #7 Standa Tománek
I druhý poločas proběhl poměrně v poklidném tempu a skóre se měnilo až ve 3. čtvrtce. Pro svůj letošní 1. TD si doběhl QB #7 Standa Tománek a po Štiglerově potvrzení jsme vedli již 0 – 29. V utkání podal velmi dobrý výkon další z našich RB #24 Tomáš „Kocour“ Kočka, který naběhal velmi solidních 113 yardů, ale na svůj první TD stále ještě čeká (že by si ho schovával až proti Lions???).
Do konce utkání chybělo již pouhých cca 20 sekund, když se podařilo krátkým pasem skórovat i Bobcats (byl to jejich první a bohužel také poslední TD v této sezóně) a skóre se měnilo na 6 -29. To, že Panťáci hrajou vždy až do konce ukázal hned z následné akce FS # 28 Petr „Judy“ Vykysalý, když zvednul zblokovaný extrapoint soupeře a přesprintoval celé hřiště pro další 2 body, čímž uzavřel zápas na konečném skóre 6 -31

Hodnocení coache Šestáka:
FS #28  Judyho obrana
FS #28 Judyho obrana
S výsledkem jsem opět vcelku spokojený, ale výkon mohl být určitě lepší. V offense jsem byl mile překvapen, že nám i za tak větrného počasí, jaké v Příbrami vládlo vycházela pasová hra, ale určitě nejsem spokojen s prací OL. Několikrát v průběhu zápasu byl QB hodně pod tlakem a to by v dalších zápasech nemuselo dopadnout dobře. Obrana předvedla opět slušný výkon, jen mě mrzí, že jsme nedokázali využít nepřesnosti soupeřova QB, mohli jsme mít navíc nějakých 5 int. a to by výsledek zápasu vypadal určitě jinak. Sice jsme nenasbírali 160 yardů penalt jako minule proti Lions, ale i tak jsme měli v obraně 3 naprosto zbytečný personal fauly a dokonce jedno vyloučení :-(( To jsou opět naprosto zbytečný chyby, který by nás proti Lions mohli mrzet. Nicméně chválím, zatím nám to docela šlape, tak uvidíme příští týden, to se bude lámat chleba. My víme, že jsme lepší než Lions, tak jim to pojďte v neděli ukázat na hřišti, ať to věděj i oni.