Prague Panthers > Home > Danube Dragons - Prague Panthers 33:16

Danube Dragons - Prague Panthers 33:16

4.4.2011 Sobota 2. dubna 2011, stadion SV Stadlau - Vídeň

Vídeň, 2. dubna 2011 – Stejně jako před rokem se americkým fotbalistům Prague Panthers nepodařilo proklouznout do čtvrtfinále prestižní European Football League. Český šampion prohrál ve Vídni s domácími Danube Dragons 16:33. Na Dragons čeká v osmifinále loňský vítěz EFL Berlin Adlers.

Před zaplněnými tribunami SV Stadlau (1500 diváků) měli domácí lepší start, když Martin Wunderer proměnil field goal. Ale Panteři ve druhé čtvrtině odpověděli stejnou mincí, z 39 yardů uspěl Gabor Sviatko. Dragons šli opět do vedení dalším přesným kopem, ještě do poločasu Russel zaznamenal první touchdown zápasu a zvýšil na 12:3.

V úvodu druhé půle český šampion zabral a zejména vynikající obrana dělala domácím problémy. Rozehrávač Dragons Haider neměl příliš času na rozehrávku, posila z West Oregon University Sean Fullerton ale dokázal doběhnout pro další touchdown. Panteři však po přesném pasu McManuse snížili Martinem Šindlerem. „Vypadlo nám pět hráčů základní sestavy a museli jsme tak přesouvat hráče na nezvyklé pozice. Nedokázali jsme zužitkovat vytvořené šance a i proto jsme byli po přestávce pod tlakem. Museli jsme začít ve druhém poločase víc riskovat a otevřít obranu. Občas to vyšlo, občas ne. Předvedli jsme ale zlepšení oproti poslednímu zápasu,“ okomentoval duel asistent trenéra Peter Matlovič.

V úvodu čtvrté čtvrtiny se znovu prosadil Russel, český tým se ale nevzdal. Zvýšeným tlakem na rozehrávku soupeře vybojoval interception (Jake Shrum) a znovu Šindler snížil na 16:26.

Následující onside kick ale Panterům nevyšel a Dragons dobrou pozici v poslední minutě využili k potvrzení vítězství Fullertonem. „Onside kick vypadal nadějně, bohužel míč získali Dragons,“ popsal situaci Veikka Lehtonen. Finská posila si také pochvalovala zlepšení oproti neúspěšnému zápasu s Vikingy minulý týden. „V úvodu jsme ale byli v ofenzívě trošku nejistí, což se v průběhu utkání zlepšovalo,“ dodal Lehtonen.

Sezona pro Prague Panthers pokračuje příští sobotu na domácím Atletickém stadionu v Edenu. V duelu Austrian Football League přivítají celek Innsbruck Raiders.