Prague Panthers > Home > Danube Dragons - Prague Panthers 33:16

Danube Dragons - Prague Panthers 33:16

4.4.2011 Sobota 2. dubna 2011, stadion SV Stadlau - Vídeň

Danube Dragons - Prague Panthers 33:16

Vídeň, 2. dubna 2011 – Stejně jako před rokem se americkým fotbalistům Prague Panthers nepodařilo proklouznout do čtvrtfinále prestižní European Football League. Český šampion prohrál ve Vídni s domácími Danube Dragons 16:33. Na Dragons čeká v osmifinále loňský vítěz EFL Berlin Adlers.Před zaplněnými tribunami SV Stadlau (1500 diváků) měli domácí lepší start, když Martin Wunderer proměnil field goal. Ale Panteři ve druhé čtvrtině odpověděli stejnou mincí, z 39 yardů uspěl Gabor Sviatko. Dragons šli opět do vedení dalším přesným kopem, ještě do poločasu Russel zaznamenal první touchdown zápasu a zvýšil na 12:3.

V úvodu druhé půle český šampion zabral a zejména vynikající obrana dělala domácím problémy. Rozehrávač Dragons Haider neměl příliš času na rozehrávku, posila z West Oregon University Sean Fullerton ale dokázal doběhnout pro další touchdown. Panteři však po přesném pasu McManuse snížili Martinem Šindlerem. „Vypadlo nám pět hráčů základní sestavy a museli jsme tak přesouvat hráče na nezvyklé pozice. Nedokázali jsme zužitkovat vytvořené šance a i proto jsme byli po přestávce pod tlakem. Museli jsme začít ve druhém poločase víc riskovat a otevřít obranu. Občas to vyšlo, občas ne. Předvedli jsme ale zlepšení oproti poslednímu zápasu,“ okomentoval duel asistent trenéra Peter Matlovič.

V úvodu čtvrté čtvrtiny se znovu prosadil Russel, český tým se ale nevzdal. Zvýšeným tlakem na rozehrávku soupeře vybojoval interception (Jake Shrum) a znovu Šindler snížil na 16:26.

Následující onside kick ale Panterům nevyšel a Dragons dobrou pozici v poslední minutě využili k potvrzení vítězství Fullertonem. „Onside kick vypadal nadějně, bohužel míč získali Dragons,“ popsal situaci Veikka Lehtonen. Finská posila si také pochvalovala zlepšení oproti neúspěšnému zápasu s Vikingy minulý týden. „V úvodu jsme ale byli v ofenzívě trošku nejistí, což se v průběhu utkání zlepšovalo,“ dodal Lehtonen.

Sezona pro Prague Panthers pokračuje příští sobotu na domácím Atletickém stadionu v Edenu. V duelu Austrian Football League přivítají celek Innsbruck Raiders.

European Football League:
Danube Dragons – Prague Panthers 33:16 (3:0, 9:3, 7:6, 14:7)

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz