Prague Panthers > Home > Danube Dragons - Prague Panthers a Prague Lions - Prague Panthers

Danube Dragons - Prague Panthers a Prague Lions - Prague Panthers

22.4.2011

Praha,  22.  dubna 2011  – Poprvé v sezoně čeká americké fotbalisty Prague Panthers víkendový dvojzápas. V sobotu se český mistr ve Vídni v AFL utká s Danube Dragons o postup do play-off, v neděli pak v nejvyšší tuzemské lize změří síly s městským rivalem Lions.

Po úspěšném startu sezóny v Korutanech a výhrou 36:6 nad Black Lions nestačili Panteři na trojici špičkových rakouských týmů. Nejprve v AFL prohráli s Raiffeisen Vikings 0:47, poté v EFL přes zlepšený výkon podlehli ve Vídni Danube Dragons 16:33. Trojici těžkých duelů uzavřela porážka 7:38 se Swarco Raiders Tirol. Před týdnem se Panteři poprvé představili v domácí soutěži, z Brna si přivezli vítězství 41:6. Do utkání nastoupili hráči širšího kádru.Danube Dragons mají zatím v AFL bilanci jednoho vítězství a jedné porážky.  Před dvěma týdny porazili Carinthian Black Lions 42:6, uplynulou sobotu pak podlehli Swarco Raiders Tirol 7:38. I pro ně je tak sobotní zápas mimořádně důležitý, v přímém duelu je čeká soupeř v boji o play-off.

"Do Vídně jedeme zvítězit, poslední dva týdny jsme velmi dřeli a pracovali hlavně na offence, která nám zatím trošku drhne. Myslím, že je znát posun a pevně věřím, že bude znát i při zápase. Ten první zápas proti Dragons byl mnohem těsnější než vypovídá skóre, takže vůbec nejedeme do Vídně se sklopenou hlavou, naopak, budeme hrát naplno, tvrdě, ještě s větším nasazením," komentuje náladu v týmu defensive back Jiří Hamal.

Prague Lions v minulé sezoně prohráli všech šest utkání skupiny A při skóre 37:235.  Ve třetím kole  Lions  prohráli  s Pantery vysoko 0:97, když jim obrana mistrovského celku povolila v ofenzívě získat jen 47 yardů. Radost fanouškům Lions udělal listopadový triumf mladíků v České juniorské lize amerického fotbalu, ve finále  Lvi  zdolali naděje Panthers.

Panthers opět počítají s tím, že do zápasu proti Lions nastoupí stejně jako proti Aligators s týme složeným z backups, doplněným maximálně o několik starterů.

Lions mají silné zastoupení v juniorské reprezentaci, v seniorské soutěži tak nastupuje velice omlazený tým.

 

Výsledky Prague Panthers v probíhající sezoně:

Austrian Football League:
Carinthian Black Lions – Prague Panthers 6:36 (6:7, 0:17, 0:6, 0:6)
Prague Panthers – Raiffeisen Vikings 0:47 (0:14, 0:7, 0:12, 0:14)
Prague Panthers – Swarco Raiders Tirol 7:38 (0:7, 0:14, 7:7, 0:10)

European Football League:
Danube Dragons – Prague Panthers 33:16 (3:0, 9:3, 7:6, 14:7)

Česká liga amerického fotbalu:
Brno Alligators - Prague Panthers 6:41 (0:14, 6:17, 0:6, 0:7)

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz