Prague Panthers > Home > Donald Hampton - krátký rozhovor

Donald Hampton - krátký rozhovor

16.3.2011 Rozhovor s novým trenérem obrany

Donald Hampton - krátký rozhovor

Přinášíme další z řady krátkých rozhovorů s novými tvářemi Prague Panthers. Nyní jsme položili pár otázek Donaldu Hamptonovi novému defence coordinatorovi panterů.

Donald Hampton - defence coordinator (foto Miki Gerlašinský)Zoom gallery
Donald Hampton - defence coordinator (foto Miki Gerlašinský)
První otázka, jak jste se dostal do České republiky a do Prahy?
Já jsem na internetu na Europlayers.com hledal nějaký zajímavý tým, Několika týmům jsem poslal svoje resumé a poté mne kontaktoval Douglas Youngberg a tak jsem se dostal k panterům.

Co jste předtím věděl o evropském fotbale?
Já jsem v podstatě o evropském fotbale nevěděl nic, teď bych ho přirovnal zhruba k div.3 v USA. Ten hlavní rozdíl, který vidím zde v Čechách je ten, že hráči hrají, protože mají obrovskou chuť po fotbale. Nehrají proto, aby vydělali peníze nebo něco podobného, hrají prostě proto, že je to baví.

Jaké byly vaše začátky s fotbalem?
Začínal jsem v Tennesee jako linebacker na highschool a odtud jsem šel na universitu v Tennesee, kde jsem hrál dva roky a svoji hráčskou kariéru jsem zakončil na University of North Alabama opět jako linebacker. No a poté jsem se stal koučem a trénoval jsem na různých školách v Georgii po dobu třiceti let. A vždy jsem trénoval defence, která mě vyhovuje.

Co je vaším cílem zde u panterů?
Naším cílem je vyhrát Eurobowl. Za prvé chceme být mnohem lepším týmem, než jsme byly v minulé sezóně. Víš, nemyslím si, že vím všechno, ale mohu hráče dovést a naučit k tomu, aby hráli to nejlepší, čeho jsou schopni.

Co si myslíte že je nejsilnější zbraní Prague Panthers a na čem je potřeba nejvíce pracovat?
Touha, to je to nejsilnější v panterské obraně, to jak jdeme po balónu, jak blokujeme a zastavujeme útok. Děláme při tom sice nějaké chyby, což je dáno i tím, že chybí takové ty základní fotbalové návyky (přeci jen hráči v mládí místo fotbalu hráli soccer což je znát). A na tom musíme hodně pracovat a pracujeme.

A otázka na konec, je nějaký tým, kterému v NFL fandíte?
Atlanta Falcons je můj oblíbený tým.

 

 


Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz