Prague Panthers > Team > Senior Team > Gamedays > 2009 > Prague Panthers - Thonon Les Bains Black Panthers 35:12

Prague Panthers přidali k mistrovskému titulu i triumf v EFAF Cupu

(sport.cz) Poprvé v historii vyhrál tým z bývalého východního bloku EFAF Cup pro evropské týmy amerického fotbalu. Český šampión Prague Panthers nedal šanci francouzskému vicemistrovi Thonon Black Panthers, který porazil 35:12.

Francouzi jsou pátí v žebříčku nejlepších evropských týmů, Pražané desátí. Na hřišti to od úvodního výkopu vypadalo úplně jinak. Thonon, který v EFAF Cupu pokaždé získal minimálně 40 bodů, se bez svého zraněného rozehrávače Maximeho Andansona dlouho nemohl prosadit.

Thonon byl bezradný, když už se dostal na dostřel bodovému zisku, ztratil míč. Domácí se mohli spolehnout na uzdraveného Američana Che Johnsona, který předvedl několik vynikajících obranných zákroků. Thonon poprvé vybojoval první down až dvě minuty před koncem poločasu.

Dlouhé běhy slavily úspěch

Český mistr vedl po první čtvrtině 14:0, rychle otevřel skóre 65-ti yardovým během Stanislav Jantoš. Skvěle mu odclonil cestu Jan Zvada. Zvýšení zařídila speciální akce Pražanů, kteří naznačili krátký běh Miroslava Dopity a dezorientovanou obranou prosvištěl Ondřej Víšek. Mladý running back přesprintoval 33 yardů a mohl se radovat z touchdownu.

Třetí bodový zisk zařídila dlouhá přihrávka Jacoba Shruma na Vojtěcha Svobodu. Ten po efektním běhu získal 45 yardů a pro domácí oporu Dopitu už nebyl po chvíli problém získat zbývající jeden yard. Do šaten se tak šlo za překvapivě výrazného vedení Pražanů 21:0.

Shrum přidal čtvrtý touchdown

I po přestávce domácí dominovali, čtvrtý touchdown zařídil sám nejužitečnější hráč české ligy Shrum. Americký rozehrávač proklouzl obranou Francouzů a sám donesl míč do 9 yardů vzdálené koncové zóny soupeře. Akci předcházel 65 yardů dlouhý běh Jantoše.

Francouzi se prosadili až pět minut před koncem, pro touchdown si doběhl Tory Cooper. Následný kop ale dokázala domácí obrana zblokovat. Pojistku přidal Dopita tři minuty před koncem, korigoval parádním více než 100yardovým kickoff returnem opět Cooper. Po jasném vítězství 35:12 se tak český mistr může radovat ze zisku prestižního EFAF Cupu.