Prague Panthers > Home > ExSmokers Bowl

ExSmokers Bowl

26.4.2012

ExSmokers Bowl
ExSmokers Bowl
ExSmokers
ExSmokers

Pražští panteři se připojili k celoevropské kampani „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“. Účast v projektu vyvrcholí v neděli 29.dubna ve Vídni, kdy se v rámci EFL utkají s Danube Dragons.

Kampaň „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ od loňského roku pomáhá kuřákům zbavit se jejich závislosti, odvykající kuřáky pak podporuje, aby se k cigaretám už nevrátili. Podporu jim poskytuje i internetová aplikace iCoach – internetový rádce pro pomoc při odvykání s kouřením (www.icoach.com).

Prague Panthers podporují snahu vyhnout se, nebo se zcela zbavit závislosti na cigaretách. Tým Prague Panthers proto vítá možnost zapojit se do celoevropské kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“, která tento názor razí napříč dvaceti sedmi zeměmi Evropské unie. Dvanáctinásobní vítězové české ligy amerického fotbalu a účastníci evropské ligy mistrů vyzívají především mladé lidi, aby zahodili cigarety a více se začali věnovat sportu. Budou zdravější, spokojenější a v lepší kondici.

„Jako teenager jsme kouřil, asi jako všichni z frajeřiny. Ale díky sportu, respektive americkému fotbalu jsem přestal. Přestával jsem totiž ostatní kluky stíhat. Proto jsem opravu rád, že se Panteři k tomuto super projektu přidali a mohou trochu pomoci lidem přestat kouřit. Americký fotbal a vlastně jakýkoliv sport je pro to skvělá příležitost,“ říká panterský widereciever a hráč 2010 Jan Dundáček

Komisař Evropské komise John Dalli podobné sportovní aktivity také vítá. „Reakce na kampaň je v členských zemích Unie obrovská. Těší mě, že čeští i rakouští hráči amerického fotbalu dávají příklad, který může mnoho mladých lidí následovat,“ říká Dalli. „I já jsem před několika lety přestal kouřit a vím, jak je to těžké. Díky kampani a takovýmto doprovodným akcím dokážeme změnit životy lidí a pomůžeme jim stát se nezastavitelnými."

Iniciativa Evropské komise s příznačným názvem „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ je motivační program odvykání kouření probíhající současně ve všech 27 zemích EU. Jeho cílem je poskytnout podporu kuřákům, kteří jsou rozhodnuti s kouřením přestat, a zároveň také pomoci všem ex-kuřákům v jejich odhodlání se již k cigaretě nevracet.

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz