Prague Panthers > Home > Halové mistrovství ČR 2010 - quatro formaggi

Halové mistrovství ČR 2010 - quatro formaggi

16.12.2010 Rozhovor se čtyřmi patnery

Již tuto sobotu 18.prosince začne v Praze v Průhonicích tradiční Halové mistrovství České republiky. Tým Prague Panthers bude obhajovat loňské vítězství a určitě mu to bude chtít překazit spousta soupeřů. Mezi jejich hlavní protivníky budou  patřit i týmy OldBoys, Younguns a Bílovice Sigrs (ti dokonce obhajují loňskou druhou příčku). To co spojuje všechny tyto týmy je fakt že v jejich pozadí stojí hráči Prague Panthers. Vyzpovídali jsme tedy čtyry pantery, každého z „jiného týmů“, ale všechny s nejvyššími ambicemi.

 

S jakým cílem jedete na letošní Halové mistrovství?

Petr Švanda (Bílovice Sígrs)
No my bychom chtěli minimálně obhájit loňskou stříbrnou medajli.

Dan Krejbich (OldBoys)
Jedeme vyhrát, protože si pořád myslíme že na to máme.

Honza Dundáček (Younguns)
S cílem zahrát si a postavit protiváhu starým pánům, tj. OldBoys (i když minule nevyhráli).

Jan Šesták (Prague Panthers)
Chceme zkusit obhájit loňský titul a samozřejmě že dílčím cílem je pro nás porazit OldBoys a Younguns, neboli naše starší a mladší spoluhráče.


Jak probíhala příprava na letošní turnaj?


K tomu bych se snad ani nevyjadřoval. No Sígři jsou tradičně naladěni na stejnou „bílovickou“ vlnu a proto nám muselo stačit to jedno pidisoustředění (čti jeden trénink) těsně před turnajem.

DK
Příprava probíhala jako každý rok, tj. zhruba 1 měsíc. Důraz byl také kladen na správný pitný režim po každém tréninku a samozřejmě nepodceňujeme ani tradiční strategickou poradu na pětipivu těsně před turnajem.

HD
Proběhlo několik vydatných tréninků,ale aby to bylo perfektní potřebovali bychom přibližně dva roky. Né teď vážně, jsem spokojen a myslím, že to bude v pohodě.


Proběhla měsíční příprava, tj. našich standartních 8 tréninků jako každý rok. Novinkou bylo že jsme se poprvé v přípravě přesunuli do haly kde bylo překvapivě tepleji a méně sněhu. Jinak vždy jsme měli dostatek hráčů, takže ta kvalita tam bude.


Kolik lidí máte na soupisce a je někdo koho by jste chtěli vyzdvihnout?


23hráčů. A určitě bych chtěl zmínit navrátilce Davida Ospalého a našeho báječného runinbacka Roberta Šamšulu. No a vítanou pomocí nám letos budou i kluci z Liberce.

DK
26 hráčů. Vyzdvihnout bych určitě chtěl dvojici DL Fogyna s Kevinem, kteří ačkoli více než deset let aktivně nehrají, mají stále co říci. No a pak samozřejmě magickou ruku Pavla Franty.

HD
Současně 24 hráčů a možná jedno překvapení. Jinak jsme složeni z asi 5-ti týmů a máme i zahraniční hvězdy Fuksu s Jenšíkem.


Na soupisce máme 25 hráčů. Bohužel jsme museli mnohé odmítat, ale zase jsme tím posílili jiné týmy. Myslím, že je to takové optimální složení veteránů a dravého mládí. Jsme v podstatě takový vývojový stupeň mezi Younguns a OldBoys.

Co bude v turnaji vaší nejsilnější zbraní?


Jednoznačně zkušenost a nečekaná improvizace, která překvapila mnoho soupeřů v loňském roce

DK
Psychická a fyzická síla celého týmu.

HD
Mládí a rychlost.


Psychycká a fyzická síla kombinovaná s rychlostí a mladickou drzostí.

 

No a nakonec kdo podle vás Halové mistrovství ČR 2010 vyhraje?


Podle mne jsou největším favoritem turnaje Panteři a pak OldBoys s Younguns.

DK
Věřím že OldBoys.

HD
Tak pro ná jsou již ve skupině nevyzpytatelní a těžko odhadnutelní již Ostrava Steelers a Team Poland, kdy nevíme co od nich máme čekat. Doufám tedy že se dostaneme do playoff, pokud ano tak za jednoho z vítězů tipuji Prague Panthers, OldBoys či Younguns.


Tipuji že na bedně budou všechny tři vývojová stádia „panthers“, tj. Panthers, OldBoys, Younguns a pořadí se bude odvíjet dle okolností a průběhu turnaje. Ale věřím, že nám se podaří zopakovat loňský úspěch a vystoupat až na vrchol. Na druhou stranu Halové mistrovství, resp. systém turnaje nedovoluje nejmenší chybu a již mnohokrát překvapil tým, od kterého to nikdo nečekal, takže stát se opravdu může cokoli. Diváci se mají na co těšit.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz