Prague Panthers > Home > Halové mistrovství ČR 2011 - tres deliquentes

Halové mistrovství ČR 2011 - tres deliquentes

7.12.2011 Rozhovor se třemi pantery

HM CR 2009
HM CR 2009

Již tuto sobotu 10.prosince začne v Plzni Otevřené halové mistrovství České republiky o pohár hejtmana Plzeňského kraje. Mezi nejvetší favority turnaje patří týmy v nichž mají panteři „své drápy“. Vyzpovídali jsme tedy tři pantery kteří za těmito týmy stojí, Honzu Šestáka z Prague Panthers, Honzu Šimánka z YoungGuns a Libora Komárka z OldBoys.

 

S jakým cílem nastupujete na letošním Halovém mistrovství ČR 2011 ?

Jan Šesták: Nepostup do playoff by bylo zklamání a cíl je minimálně finále.

Jan Šimánek: Všechny rosekat a obhájit titul. Vše jiné je pro nás zklamání a neúspěch.

Libor Komárek: Pro nás je cílem všem na hřišti co nejvíce znepříjemnit život, užít si hru a postoupit do play off.


Jsou v týmu nějaké změny oproti ročníku 2010, chystáte nějaké překvapení?


Jan Šesták: Po dlouhé době nemáme QB Dana Beneše, což je citelná ztráta a proto jsme museli přizpůsobit i herní systém a bude možné některé hráče vidět na postech na kterých je nikdo nikdy neviděl. Super zprávou je i to, že se nám podařilo udržet v panterském dresu Vojtu Svobodu.

Jan Šimánek: Změna je na pozici QB kde bude nově nastupovat Honza Dundáček. Máme také poměrně dost nových hráčů, kladivo Tomáš Svoboda, Honza Kabát, který je bohužel zraněný (pozn. redakce: dle blízkého zdroje ho postihla nemoc zvaná „Šusťákova zhouba“ kterou podle nepodložených informací může být ohrožen i právě výše zmíněný Tomáš Svoboda) či Jirka Nikodým. Velkou posilou jsou i Martin Hofman a Jirka Hrdlička kteří posíli nejen YoungGuns na tomto turnaji ale nově i Prague Panthers. Hvězdou se samozřejmě i druhý nejlepší hráč letošního roku v ČR Adam Synáček, který sebou přivedl Ondru Chvojku a Vaška. Na druhou stranu je pro nás citelnou ztrátou Tali na pozici QB a Vojta Svoboda (DL).

Libor Komárek: Určitě, máme tři nové posily. Dana Beneše na pozici QB, dále Waltra Harazima jako LB/DL a v neposlední řadě navrátilce Martina Vobořila který bude nastupovat jako QB/DB.

 

Jak probíhala příprava na HM ČR 2011?

Jan Šesták: Myslím že velmi kvalitně. Díky sponzorům jsme mohli všechny tréninky absolvovat v pohodlí haly. Měli jsme standartní dávku 10 tréninků a myslím že jsme dobře připraveni.

Jan Šimánek: Opět jsme trénovali pod vedením Dana Leška z BlackHawks. Tréniky začali již před 2 měsící především pro QB a WR kdy bylo stěžejní, aby se Honza Dundáček sžil s novou pozicí, no a v posledních 14 dnech proběhli dva dvoufázové víkendové kempy.

Libor Komárek: Trénovali jsme střídavě v hale i venku a celkově jsme zvládli dávku 9 tréninků za neobvykle silné účasti hráčů.

 

Na čem budete na letošním turnaji stavět a co bude nejsilnější zbraní?

Jan Šesták:Kvalitní offence line a překvapivý playbook.

Jan Šimánek: Mládí a agresivita, silná ofence line a skvěle běhající Adam Synáček společně s Láďou Jenšíkem.

Libor Komárek: Silná parta podpořená váhou a agresivitou.

 

A na závěr, kdo bude na prvních 3 místech a kdo turnaj vyhraje?

Jan Šesták: První tři místa budou obsazena stejnými týmy jako loni ale doufám že na tom prvním budeme my.

Jan Šimánek: Vyhrajeme my, druzí budou Prague Panthers a třetí OldBoys.

Libor Komárek: Já si myslím, že to bude hodně otevřené. Mezi prvními třemi budou určitě YoungGuns a Panthers a o to třetí místo se poperou OldBoys s Patriots a Sígrs.
 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz