Sezona 2011 začala už na podzim roku 2010, kdy Panthers podepsali smlouvu s firmou GPM, která měla pokrýt náklady klubu a přivést do týmu nového quarterbacka a hlavního coache.
Obě posily ale byly spíše krokem zpět než kupředu. Navíc v průběhu sezony GPM neplatila dodavatelům za služby a některé pohledávky začaly doléhat i na chod týmu. Panthers se vrhli opět do tří soutěží, EFL, AFL a ČLAF. V EFL měli ve skupině pouze Danube Dragons, tým z AFL, se kterým jediným v sezoně 2010 nehráli. V zápase hraném ve Vídni nakonec prohráli 16:33 a s EFL se stejně jako loni rozloučili po prvním zápase.
V Rakousku ještě před začátkem soutěže odstoupili St.Polten Invanders. Panthers tak místo papírově lehčího soupeře dostali znovu Danube Dragons. Od začátku sezony se útoku pod taktovkou nové rozehrávače vůbec nedařilo. Nakonec se v polovině sezony na pozici quarterbacka vrátil Jacob Shrum, který do té doby hrál v obraně. Panteři v AFL dokázali porazit Carinthian Black Lions a vysoko Salzburg Bulls, ale na první čtyřku (Vídeň, Innsbruck, Graz a Danube) nestačili, zvlášt Vienna Vikings a Innsbruck Raiders byly o dost silnější. Nakonec v AFL skončili stejně jako v sezoně 2010 na pátém místě. Zbývala tedy česká liga a tam vyrostl nový silný soupeř. Lonští finalisté Prague Black Hawks výrazně posilnili, přivezli vynikajícího quarterbacka a runningbacka z USA a hráli kromě české ligy i EFAF Cup (soutěž, kterou v roce 2009 Panthers vyhráli). Tam hned v prvním zápase překvapivě porazili Thonon Black Panthers (finálový soupeř Panthers v roce 2009), bohužel pak prohráli o postup do semifinále s Milánem. Black Hawks si pak spravili chuť právě na Panthers, když je na svém hřiště senzačně porazili 30:28. Panterský specialista na kopy, Gábor Sviatko, neproměnil v poslední sekundě v celku pohodlný field goal a tak panteři utrpěli porážku v české lize po 1792 dnech.
V druhém zápase hraném na domácím hřišti už drželi panteři zápas pevně v rukou a porazili Black Hawks 30:13. Dalo se tedy čekat dramatické finále a taky tomu tak bylo, bohužel ne s dobrým koncem pro Panthers. První polovina českého finále hraného v Synot tip aréně před 2500 diváky byla velice vyrovnaná a skončila 24:21. Potom se zdálo, že Panteři mají navrch, obrana dokázala zastavovat útok Black Hawks a naopak útok Panthers postupoval a zvýšil vedení na 31:21. Potom však útok Panthers na vlastní polovině po fumblu ztratil míč a Black Hawks snížili na 31:29 s přibližně třemi minutami do konce. Následoval kickoff, Panthers onside kick zalehli a získali tak míč na vlastní 40 yardové linii. Hned v první akci ale opět ztratili míč. Black Hawks šanci využili dokonale a v čase 0:30 šli do vedení 31:32. Panthers se returnem dostali na svých 40 yardů a sérií několika kompletních pasů se dostali na 36 yardovou linii Black Hawks. Poté se postavil Gábor Sviatko k 54 yardovému field goalu. Fiedl goal byl sice kopnutý krásně doprostřed brány, ale na délku mu chyběly asi dva yardy. Poprvé od roku 2006 tedy titul získal jiný tým než Prague Panthers. Panteři oslavovali alespoň na podzim, kdy jejich juniorský tým sesadil po třech letech z trůnu Prague Lions. Panteři v základní části oba zápasy, jak doma i venku, s Lions prohráli, aby ve finále na atletickém stadionu Slavie před bouřlivou atmosférou asi tisícovky diváků senzačně porazili Lions 45:20 a získali svůj druhý juniorský titul v historii.
V tomto roce udělali Panteři další krok mezi nejlepší týmy Evropy. Díky vítězství v EFAF Cupu dostali pozvání do top ligy Evropy - Rakouské ligy (v euro TOP 10 jsou 4 rakouské týmy, z toho 3 v první pětce) a do ligy mistrů – European Football League (EFL) a současně s tím samozřejmě hrát i Českou ligu. Díky silnému partnerovi firmě Collectpoint Panteři dokázali odehrát tři ligy současně. Kádr se rozšířil na více jak 70 hráčů, k Johnu Srholcovi přibyl na pozici defense coache jeho syn John Srholec ml.. Kromě zdomácnělého Jacoba Shruma a Sama Lancastera přibyl i vynikající runningback, MVP rakouské ligy, Clinton Graham. Bohužel ale plány a cíle na tuto sezonu nebyly naplněny. Sousto bylo možná příliš velké. V základní skupině EFL nastoupili Panteři doma proti starým známým Berlin Adler. První čtvrtinu vyhráli Panteři 10:0, ale ve druhé chybovali a prohráli ji 0:20, potom celý zápas dotahovali 10ti bodový náskok Adler a nakonec podlehli 30:40. Druhým týmem ve skupině byl Stockholm Mean Machines, ale výbuch sopky na Islandu let do Stockholmu znemožnil a zápas byl kontumován 0:0. Berlin doma potom Stockholm porazil, postoupil ze skupiny a svou jízdu v EFL dotáhl až do vítězného konce, když ve finále porazil Vienna Vikings. Ani v Rakouské lize nebylo vše podle představ. Účast v playoff si Panteři prohráli už v prvním zápase, kdy v zápase, kde měli statisticky navrch, prohráli 28:42 s Graz Giants. Nakonec skončili těsně za postupovým místem. Právě Graz mohli předstihnout za předpokladu, že Graz v posledním kole prohraje v Innsbrucku. Graz Innsbruck nakonec porazil a Panthers skončili mezi osmi rakouskými týmy na pátém místě. Českou ligou prošli bez porážky. Ve finále pak ukázali, jak moc od ostatních týmů z Čech odskočili, když v Synot tip aréně porazili pražské rivaly Black Hawks vysoko 74:0.
Letošní, zatím nejúspěšnější sezóna v historii Prague Panthers byla nabitá. Obhajoba titulu mistrů republiky, velké ambice v Evropském poháru amerického fotbalu – EFAF Cupu a tvrdá příprava. Ale pojďme popořádku. Tým opět fungoval pod vedením hlavního trenéra, Američana se slovenskými kořeny Johna Shrholce, který bohužel vzhledem ke zdravotním problémům nemohl být přítomen v začátku sezóny. To mu ovšem nezabránilo vést své trenéry a dokonce koučovat tým online během zápasů, díky videomostu z Ameriky. Ano kouč Shrholec řídil na začátku sezóny svůj tým přes půl zeměkoule díky streamovanému videu, online propojení a udílel pokyny přímo na střídačku svým trenérům a hráčům. Co se týká hráčského kádru ten byl až na malé změny v podstatě shodný s předchozím rokem, v čele s nejužitečnějším hráčem letošní ligy Jacobem Shrumem na postu rozehrávače. Tým bohužel opustil mladý talent Miloš Hildebrand, jenž v sezóně 2009 oblékl dres finského týmu Helsinky Roosters.
Tým zahájil přípravu klasickými atletickými tréninky ihned na začátku roku, jež probíhali na atletickém stadionu Slavie. Záhy následovali tréninky ve výstrojích a k prvnímu ligovému zápasu nastoupili Panthers proti budějovickým Hellboys ještě během jejich soustředění na konci března. Celá sezóna byla podřízena úspěchu v EFAF Cupu a pokud to stav hry dovolil, snažil se tým o maximální přípravu i během ligových zápasů. Prague Panthers v průběhu dubna během ligových utkání porazili brněnské Aligátory, příbramské Bobcats, havířovské Devils a stihli i přípravný zápas s prvoligovým německým týmem Platting Black Hawks, jenž také vyhráli.
Druhý květnový den nastoupili Panthers svůj první zápas v rámci EFAF Cupu proti mistru švýcarské ligy Zurich Renegades. Vzhledem k tomu, že ze skupiny postupoval pouze vítěz a švýcaři porazili týden před tímto zápasem další tým skupiny D anglické Coventry Cassidy Jets, tak by i malé zaváhání by znamenalo konec v soutěži. I díky dvěma touchdownům Honzy Zvady i 100 yardovému interceptionu obránce Petr Švandy se podařilo vyhrát 39:21.
O dva týdny později Panthers opět nastoupili v rámci EFAF Cupu na domácím slávistickém hřišti proti anglickým mistrům Coventry Cassidy Jets, kteří nedokázali odolat drtivému tlaku pražanů a podlehli vysoko 49:6. Tím byla otevřena cesta do semifinále EFAF Cupu.
Panthers ovšem čekaly i další ligové povinnosti v čele s odvěkým městským rivalem Prague Lions. Paradoxně to byl prozatím nejtěžší zápas, jejž se nakonec podařilo vyhrát 27:10 a potvrdit tak vedení v lize.
Panthers tak čekalo semifinále, v němž vypadli sezónu před tím v Berlíně. Nastoupili proti jednomu z nejstarších a největších klubů v evropské historii, mistru holandské ligy, Amsterdam Crusaiders. Díky neuvěřitelné podpoře fanoušků, absolutně soustředěné hře bez penalizací se podařilo neuvěřitelné a Panthers porazili Holanďany 21:3, kdy především precizní obrana nedovolila soupeři téměř skórovat.
V průběhu června také vyvrcholila liga, Panthers se podařilo lehce projít přes Havířovské Devils do finále. Tam opět narazili na Prague Lions, tým který asi v celé Evropě umí na Panthers zahrát nejlépe. Finále se odehrálo na krásném fotbalovém stadionu v Edenu a přišlo se na něj podívat více než 2.500 diváků. Lions opět nedarovali nic zadarmo a 11.tý titul mistra republiky stál mnoho sil a zraněných.
Vrchol sezóny však pražské Panthers teprve čekal. Díky partnerům klubu se podařilo zajistit, že finále jedné z nejprestižnějších evropských soutěží v americkém fotbalu, EFAF Cupu se odehrálo v Praze na Slávii. Bylo to velké poděkování fanouškům týmu, kteří tvoří nedílnou součást „panteří rodiny“. Do finále tak nastoupili Prague Panthers, v té době 10.tý tým v evropském žebříčku, proti v té době 5.tému týmu Evropy, francouzským vicemistrům Thonon Black Panthers. Francouzi do této chvíle v EFAF Cupu dominovali, kdy v každém zápase dokázali soupeřům nadělit minimálně 40 bodů. Heroickým výkonem celého týmu a především rozehrávače Jackoba Shruma se podařil historický úspěch. Prague Panthers vyhráli ve finále 35:12 a posunuli dále hranice amerického fotbalu v Čechách. Dokázali tak jako první tým z bývalého východního bloku vyhrát prestižní EFAF Cup.
Třešničkou na dortu bylo vítězství Prague Panthers v halovém mistrovství České republiky, jež se konalo v předvánočním čase v Plzni.
Prague Panthers mají ovšem i svůj juniorský tým, který je určen pro hráče ve věku 15- 19 let. V sezóně 2009 se v rámci České juniorské ligy amerického fotbalu (ČJLAF) utkal s týmy Prague Lions, Příbram Bobcats, Brno Aligators, Bratislava Monarchs a Havířov Devils, jež byli rozděleni do dvou skupin. V základní skupině mladí panteři jednou vyhráli a jednou prohráli s Prague Lions a porazili Bobcats, což jim kvůli horšímu skóre vyneslo druhé místo ve skupině. V semifinále narazili na favorizované Bratislava Monarchs, jež rozdrtili 24:0. Finále se tak odehrálo v pražské režii mezi Prague Lions a Prague Panthers. Opět na krásném stadionu v Edenu sledovalo téměř 2.000 diváků bitvu o juniorský titul. Bohužel díky vlastním chybám především během long snapům prohráli 29:38. Mladí panteři však ukázali, že umí bojovat.
V loňském roce Panteři obhajovali titul mistrů republiky a jako vítěz se účastnili i Evropského poháru týmů – EFAF Cupu. Stejně jako v roce 2007 měli Panthers jako hlavního trenéra Američana se slovenskými kořeny Johna Srholce a na postu rozehrávače skvělého Jacoba Shruma. V České lize je v elitní skupině čekaly týmy Pilsen Patriots, Brno Alligators a Prague Lions. Zápasy odehrál každý s každým doma a venku. Vítěz základní části byl nasazen rovnou do finále a o druhé finálové místo se utkal 2. a 3. po základní části v jediném semifinále. V EFAF Cupu byly do skupiny k Prague Panthers vylosování týmy – Wroclav Crew a tým z předměstí Vídně, Danube Dragons. Postupoval pouze vítěz této skupiny a to do semifinále proti vítězi skupiny: Berlin Adler (D), Amsterdam Crusaders (NL) a Triangle Razorbacks (DK). V základní skupinu České ligy prošli Prague Panthers bez porážky. Podle očekávání byli nejsilnějšími soupeři pražští rivalové Lions. Zvlášt napínavé bylo druhé utkání, na domácí půdě Panthers na Slavii, které se rozhodovalo za stavu 21:21 až v prodloužení, které dokázali Panteři vyhrát a tím vyhrát i celou základní skupinu a postoupit tak přímo do finále. Finále České ligy tzv. MAXIMA Bowl se minulý rok uskutečnilo na novém krásném fotbalovém stadionu Slavie v Edenu. Jako soupeři postoupili Lions, kteří porazili v semifinále stále se lepšící Brno Alligators. Za umělého osvětlení Panteři od začátku diktovali tempo hry a v poločase vedli 21:7. Svůj jubilejní desátý titul si tak nenechali vzít a vyhráli nakonec 24:14.
V Evropském poháru je čekala nejprve cesta do Polska, kde na Olympijském stadionu před více než třemi tisíci diváky deklasovali Polského mistra 53:0. Doma pak o měsíc později nastoupili proti favoritu skupiny Danube Dragons. Dragons dokázali 14 dní před tímto utkání porazit v Rakouské lize Evropský tým číslo jedna - Vienna Vikings, zvlášt proto byli považováni za favority tohoto utkání a vůbec černé koně celého poháru. Ovšem jejich sebejistota je nakonec srazila na kolena a odjeli ze Slavie s výpraskem 19:55. Panteři tak fantasticky postoupili do semifinále EFAF Cupu. Semifinále se uskutečnilo v Berlíně, Panthers zde nastoupili proti místním Adlers. Němci se na hru Panthers výrazně lépe připravili a zápas tak byl velice vyrovnaný. Poločas skončil 7:7, do poslední čtvrtiny nastupovali Panthers s vedením 14:10, ještě dvě minuty před koncem vedli 21:17. Nakonec bohužel Berlin položil touchdown na který už panteři nestačili odpovědět a jejich cesta EFAF Cupem tak skončila. Aldlers nakonec zvítězili 25:21. I přes tuto smolnou porážku v semifinále Evropského klubového poháru byl rok 2008 zatím nejúspěšnější pro seniorský tým Prague Panthers.
Prague Panthers mají i svůj juniorský tým, který je určen pro hráče ve věku 15 - 19 let. V loňském roce se v rámci České juniorské ligy amerického fotbalu (ČJLAF) utkal s týmy Prague Lions, Havířov Devils, Brno Alligators, Příbram Bobcats a Pilsen Tornadoes. Ročník 2008 byl zřejmě nejvyrovnanější v historii a mladým Panterům se bohužel podařilo v základní části vyhrát pouze 2 z 5 utkání (proti Plzni a Brnu). S celkovým skórem 78:80 však obsadili 4 místo, které zajišťovalo postup do play off. V semifinále se utkali s pozdějším Mistrem ČJLAF týmem Havířov Devils, kterému podlehli po nešťastném úvodu utkání 26:0 a obsadili tak 4. místo i celkově, čímž zopakovali svůj výsledek ze sezóny 2007.
Rok 2007 byl konečně jak za starých dobrých časů. Do týmu Prague
Panthers přišel dlouho očekávaný stmelující element, a to hlavní
trenér. Pantherům se podařilo získat profesionálního coache z USA
se slovenskými kořeny Johna Srholce a s ním dva mladé hráče z
college - Jacoba Shruma, Sama Lancastera. Tréninky tak získaly nový
systém a ten se hned zúročil při prvním utkání s pražskými rivaly
Lions. Pantheři jim oplatili vysokou porážku z roku 2005 vysokým
vítězstvím 42:14. Stejně tak i v druhém utkání základní části
porazili Lions a to 28:14. Problémy byli opět s Bratislavou, kterou
sice porazili 32:12, ale stav v poločase byl ještě 12:12. Pantheři
po 4 letech
konečně vyhráli základní část ligy a postoupili do semifinále z
prvního místa. Tam si hravě poradili s Bobcats a porazili je 72:6.
Ve finále je opět čekali Prague Lions. Pantheři hned z prvního
drivu položili touchdown a stejně tak málem odpověděli Lions.
Přešli celé hřiště, ovšem finální přihrávku do touchdownu ze
vzduchu zachytil obránce Mirek Dopita a přeběhl celé hřiště, tím
zvýšil stav utkání na 14:0. To Lvi pravděpodobně zlomilo a do šaten
odcházeli Pantheři s dostatečným náskokem 28:5, kdy Lions
kontrovali pouze safety a fieldgoalem. V druhém poločase Pantheři
již nepřidali žádný touchdown a dovolili Lions skórovat je jednou.
Výsledek 28:13 pro Panthers znamenal již devátý titul Mistra
republiky, na kterém se tentokrát podíleli i neúnavní fanoušci.
Halový turnaj se opět vrátil do Průhonic i se zahraniční konkurencí
a počtvrté v řadě zvítězili Old boys, když porazili ve vyrovnaném
finále Pilsen Tornadoes 32:14. Pantheři skončili tentokrát
čtvrtí.
V roce 2006 byla Česká liga rozdělena do dvou výkonostních
úrovní, kde se týmy mezi s sebou celou sezónu neutkaly. Pouze na
konci sezóny sehrál barážové utkání nejlepší tým druhé ligy a
posledním v první lize o udržení v elitní skupině. Pantheři
pro tento rok nenechali nic náhodě a posílili se o amerického
quaterbacka Bretta Salisbury. Díky tomu získali tréninky nový náboj
a přilákali zpět i staré známé tváře. Americký QB si však na jednom
z tréninků natrhl stehenní sval a odcestoval zpět do USA před
začátkem ligy.
Pro Panthers tak začala nejhorší sezóna v historii. Prohráli v
základní části dvakrát s Lions 7:22 a 7:29 a podlehli dokonce i
jednou Bratislavě 6:13. Utrpení nemělo konce a Pantheři poprvé v
historii České ligy nepostoupili do finále a prohráli v semifinále
právě s Bratislavou Monarchs 7:25 posílenou o čtyři kanadské hráče.
Finále nakonec hráli Prague Lions proti Bratislavě a i tam
Monarchové loňským mistrům zle zatápěli. Lvi nakonec hattricku
dosáhli a vyhráli 38:21. Každoroční halový turnaj se tentokrát
přestěhoval z Průhonic do Jablonce a přilákal i tři zahraniční
týmy. Dva z Maďarska a jeden z Polska. Turnaj potřetí vyhráli staří
pánové, po většinou z Panthers, tým Old boys. Pantheři skončili
třetí.
V sezóně 2005 byla Česká liga rozdělena do dvou skupin podle
výkonosti s tím, že v každé skupině byly čtyři týmy. Ligy se
tentokrát již neúčastnil B tým Prague Panthers.
Až do sedmého kola procházeli Pantheři základní částí jako nůž
máslem. Inkasovali pouze 13 bodů od Pilsen Tornadoes a naopak svým
soupeřům nasázeli 310 bodů. Poté narazili na loňské mistry Prague
Lions a dostali od svých rivalů historický výprask, prohráli 0:35.
Poté se opět potrápili se stále lepšící se Bratislavou a zdolali ji
jen 22:12, do semifinále postoupili z druhého místa, kde je opět
čekala Bratislava. Tentokrát hráli doma a
vyhráli přesvědčivěji 36:14. Postoupili tak po jedenácté (po každé)
do finále České ligy. Pantheři se na finále posílili o několik
zahraničních hráčů, přesto to na výborně hrající Lions nestačilo. V
poločase ještě Pantheři drželi se svými rivali krok a dokonce mohli
být těmi šťastnějšími, kdo by mohl poločas vyhrát. První půlka
zápasu skončila 10:3 pro Lions. V druhé polovině Lions zpřesnili
jejich pasovou hru a utekli Pantherům o dva
touchdowny a zápas byl tak rozhodnut. Finálový výsledek 9:24
znamenal další prohru ve finále a pro Lions třeti mistrovský titul.
V prosinci se konal již pátý ročník halového turnaje. Opravdovou
fotbalovou lahůdkou tohoto turnaje bylo bratrovražedné finále mezi
Old boys a Prague Panthers, které se třikrát prodlužovalo a konečný
výsledek 27:20 pro Old boys ukázal, že jsou staří Pantheři stále v
dobré kondici.
Do roku 2004 nastoupili Pantheři bez několika opor týmu, Dana
Krejbicha, Michala Srpa, Tomáše Nováka, Libora Komárka a Libora
Zappa, kteří po vyhraném finále 2003 skončili.Česká liga se hrála
stejným způsobem jako v předešlém roce. Pantheři opět prohráli v
základní části s Lions 7:14 a docela se potrápili v Bratislavě, kde
vyhráli 31:12.
V základní skupině skončili druzí a nastoupili v semifinále proti
Bratislava Monarchs, kterou tentokrát přesvědčivě porazili 52:6.
Postoupili s přehledem do finále, kde narazili na dosud neporažené
a stále se lepšící Prague Lions. Na pražské Slavii za slunečného
počasí před 2.500 diváky v prvním poločase diktovaly obrany a týmy
skórovaly pouze fieldgoaly. Lvi se trefili dvakrát, Pantheři jen
jednou. V poločase byl tedy stav 6:3. V druhém poločase udělala
obrana Panthers chybu a nechala QB Lions přeběhnout polovinu hřiště
a skórovat. Útok Pantherů nedokázal najít recept na obranu Lions a
nepodařilo se mu již do konce zápasu skórovat. Po pěti
titulech v řadě museli Panthers sklonit hlavu před rivali z Prahy
Lions. Pro většinu hráčů Prague Panthers to však ještě
nebyl konec sezóny, čekal je zápas za národní tým proti nejlepšímu
německému celku Evropy v Dráždanech. Přes prohru 0:44 ukázala
zejména obrana českého týmu svoji evropskou kvalitu. V prosinci se
konal již tradiční halový turnaj, jež vyhrál tým Old boys (složený
většinou z hráčů Prague Panthers nad 30 let). Pantheři skončili
třetí a byli jediní, komu se podařilo v prodloužení porazit právě
Old boys.
V sezoně 2003 byl nastaven nový systém ligy, kde hrál každý s každým jeden zápas (dle losu doma nebo venku), první dva týmy podle tabulky po základní části postupovali rovnou do semifinále a týmy na třetím až šestém místě hráli mezi sebou čtvrtfinálové zápasy o zbylá dvě volná místa v semifinále. Ligy se v tomto ročníku účastnilo osm týmů. Panthers se již Evropské soutěže nezúčastnili a s minimálními finančními prostředky vstoupili do sezony 2003 prohrou s Lions na jejich hřišti 12:14. Přes tuto prohru ostatní zápasy vyhráli a postoupili jako druzí nasazení rovnou do semifinále. Oba semifinálové zápasy se odehráli v jeden den na stejném hřišti a Panteři v něm narazili na finalistu posledních dvou ročníků České ligy - Alligators. V základní části je porazili 26:0, v semifinále je však Brňáci potrápili a výsledek 20:12 nebyl již tak přesvědčivý. Ve finále se střetli Panthers opět s Lions a vrátili jim porážku ze začátku ligy i z úroky, porazili je i bez posil z USA 23:14. V tomto zápase si útok Lions vylámal zuby na legendární obraně Panthers, nedokázal ani jednou skórovat (jeden touchdown dali Lions z kickoffreturnu a druhý položila jejich obrana, kdy jim kluzký míč "daroval" útok Panterů) a svůj velký zápas zahráli i Dan Beneš (QB) a Jan Vrba (WR), kteří po vzájemné spolupráci zařídili první dva krásné touchdowny v zápase.
V této sezoně se také uskutečnilo Mistrovství Evropy skupiny C v americkém fotbalo a historicky poprvé se ho účastnila i reprezentace České republiky. V tomto týmu bylo i 20 hráčů (z celkových 45) Prague Panthers. Reprezentační tým se zúčastnil přátelského utkání proti Francii a potom ME v Kodani, kde skončili na třetím místě. V tomto turnaji Češi sekundovali i bývalým mistrům Evropy z Itálie a prohráli pouze 14:28. Šest hráčů z České reprezentace bylo vybráno do Allstars týmu, tři z toho byli Panteři. Těchto šest hráčů bylo pozváno i na testy do NFL Europe.
Přišel pravděpodobně nediskutovanější rok 2002. Panteři se opět učastní Champions League, liga má nový systém a nového černého koně na zisk titulu - Dobříš Bobcats. Dobříši se povedlo získat silného partnera a díky tomu i finanční prostředky pro zahraniční posily (mluvilo se o šesti až osmi hráčích z USA). Kromě Bobcats si brousili zuby na titul Českého šampiona i stále se lepšící Lions a Alligators a samozřejmě i Panthers. Psát o tom co a proč se všechno stalo v tomto ligovém ročníku by bylo na několik stránek a proto to trochu zestručníme. Do Champions league nastoupili Panteři s posilami z USA a velice dobrými hráči ze Skandinávie. V nasazené čtvrtfinálové skupině měli za soupeře Anconu Dolphins, Tyrolian Raiders a jeden z nelepších Evropských celků Vienna Vikings. Bohužel první zápas v Anconě Panthers prohráli o jeden touchdown těsně 14:21, pravděpodobně zde sehrála svou roli nedostatečná sehranost hráčů, kteří se prakticky viděli poprvé až na tomto zápase. Druhý zápas proti Vikings bylo vidět markantní zlepšení a třetímu nejlepšímu celku Evropy Panteři zle zatápěli, výsledek 30:35 mohl být i opačný. Tento výkon katapultoval Panthers na osmé místo mezi Evropskými celky, tuto pozici si ještě posílili o týden později kdy porazili Tyrolian Raiders 54:20, přesto tento výsledek nestačil na postup do semifinále a tak Panthers opět skončili ve čtvrtfinále. V České lize v úvodním zapase porazili silné Bobcaty 36:7 a snadno si poradili i s Plzní, ovšem potom narazili na rivaly z Prahy - Lions a prohráli po čtyřech letech 6:13 a další týden prohráli i v Dobříši 9:18, zdálo se, že sen o finále se rozplynul - poprvé za devět let. V dalším utkání porazili Panthers Lions 22:15 ve velice vyrovnaném zápase, kdy se rozhodovalo až v prodloužení. V tomto zápase prakticky již o nic nešlo, Lions měli jisté semifinále a Panthers nepostupovali, později se však ukázalo jak toto vydřené vítězství bylo důležité. Bobcats víkend na to z nepochopitelných důvodů nenastoupili k zápasu proti Lions a zápas byl kontumován ve prospěch Pražanů 40:0 a Dobříši podle pravidel České ligy (které zřejmě nikdo z Dobříše nečetl) byli odebrány dva body a tak se stalo to, co nikdo již neočekával - Panthers postoupili do playoff. Hráči Panthers byli v tuto dobu na "zbytečném" soustředění, které spíše připomínalo dovolenou, smířeni s první historickou neúčasti ve finále, kde se dozvěděli tuto překvapující zprávu. Rovnou ze soustředění odjeli na zápas proti Plzeň Tornadoes, který byl posledním krokem do semifinále. Potvrdili roli favorita v tomto zápase a postoupili do semifinále. Bohužel systém ligy byl nastaven tak, že se v semifinále utkali Lions proti Panthers - tento zápas bych označil jako předčasné finále. Oba celky posilněni hráči z USA předvedli divákům nehezčí zápas sezony. V poločase ještě vedli Lions 14:13, když nakonec se radovali Panteři a konečný výsledek 30:20 je posunul opět do finále. To se tentokrát hrálo na ligovém stadionu Baníku Havířov. Panthers v něm nastoupili stejně jako loni proti Alligátorům z Brna. Alligators vzdorovali pouze jednu čtvrtinu, kterou vyhráli 7:6, pak již se celý zápas odehrával pod taktovkou Pražanů. Panteři přesvědčivým vítězstvím 52:14, získali sedmý titul mistra, který v této sezoně ovšem nejmíň někdo čekal. Tento ročník se statistikou 7 vyhraných a 5 prohraných zápasů stal nejhorším v dosavadní historii tohoto týmu.
Panthers z důvodu neustálých zdravotních potíží hráčů základního kádru, nekompletní sestavou a bez hlavního trenéra se pro rok 2001 rozhodli nenastoupit do Champions league a soustředit se pouze na šestý titulv České lize. Z USA opět přicestoval quarterback Dan Blahy, který v Praze již zdomácněl. Panteři tento rok překonali šnůru vítězství bez porážky z let 1994,95,96 a postoupili do finále. Ve finále narazili překvapivě na celek Brno Alligators, který byl ve finále České ligy poprvé a s kterým se tak trápili v semifinále roku 1997. Zápas se nakonec odvíjel pod taktovkou panterů a vítězstvím 35:13 dosáhli šestého titulu mistra České republiky. Tým Prague Panthers se stal se šesti tituly Mistra republiky a statistikou 69 vítězství a 3 prohry absolutně nejlepší tým v České republice.
V roce 2000 vzniká pod vedením dlouholetého hráče Prague Panthers Nikity Maximova B-tým Prague Panthers, který slouží jako farma pro nové hráče nebo pro hráče mladší 18-ti let. V tomto roce se panteři opět zúčastnili Ligy mistrů, roli head Coache a zároveň hráče převzal Chris Sulages, který v loňské sezóně již za pantery hrál, a na pozici quarterbacka přijel z USA hráč z českým jménem Dan Blahy. Oba do týmu velice dobře zapadli. Pouze vítězství ve skupině by znamenalo postup do semifinále. Ve skupině spolu s Panthers byl švýcarský mistr St.Gallen Vipers a mistři Itálie Bergamo Lions - favorité a pozdější vítězové soutěže. V prvním zápase panteři doma nešťastně prohráli s Vipers 22:29, 14 dní na to podlehli po pěkném výkonu i Bergamu 19:45, kde vítězství Lions zařídil americký runingback se zkušenostmi z NFL Tyron Rush. Stejný obrázek vzájemných zápasů se opakoval i na hřištích soupeře. Panthers bohužel zůstali poslední ve skupině a nepostoupili. Jelikož hráčský kádr panterů je asi nejstarší v České lize a mnoho hráčů hraje už od vzniku Panthers, díky tomu jsou také panteři stále nejlepší, začali se v průběhu sezony ozývat u hráčů vleklé zdravotní potíže. V průběhu základní části České ligy musel head coach Chrise Sulagese, odcest zpět do vlasti a po těžkých úrazech kolene, shodou okolností v jednou zápase, přišli panteři i o sehranou dvojicí runingbacků David Krejbich-David Novák. I přesto se podařilo základní částí projít bez porážky a to díky legendární defens Prague Panthers, která si do této doby držela průměr 4,5 inkasovaných bodů za zápas, což je méně než 1 touchdown!
Následovalo nejdramatičtější finále v České lize, přímo vystřižené jak z amerických filmů. Na fotbalovém hřišti Slavie Praha proti sobě počtvrté ve finále nastoupili Prague Panthers a Prague Lions. Statistika jasně hovořila pro Panthers, ze 17 zápasů proti Lions v 16 panteři vítězili, ovšem mohlo to být všechno jinak. Zbývala 1. minuta dokonce, stav 15:13 pro Panthers, Lions rozehrávají pouze tři yardy od touchdownu, zkouší to během, obrana panterů je pevná, povoluje jeden yard. Další pokus, lvům stačí kopnout za tři body a získají vysněný druhý titul. Ne. Znovu to zkouší během, obrana panterů opět neprostupná. Hvizd rozhodčího ukončuje zápas. Radost na straně Panterů, smutek na straně Lvů.
Pro rok 1999 se kvůli účasti v Lize mistrů Panteři posílili o tři americké hráče. V prvním kole Champions league nastoupili Prague Panthers, před plnými domácími tribunami, proti vysoce favorizovanému týmu 1. Německé ligy (Německá liga je nejkvalitnější v Evropě) Russelsheim Razorbacks. Po nádherném souboji překvapivě porazili Německý tým 26:21 a postoupili tak do semifinále této prestižní soutěže a zároveň poskočili v žebříčku nejlepších Evropských týmů na 16.místo. V semifinále, již bez amerických posil, čekal Prague Panthers velice silný soupeř. Evropský gigant Braunschweig Lions, tým s největším rozpočtem a nejvyšším počtem profesionálních amerických hráčů, rozdrtil na domácím hřišti před zraky více jak 13000 diváků pantery 74:0. Českou ligou prošli panteři opět bez porážky a ve finále je čekal jejich loňský přemožitel Prague Lions. Tentokrát tým Prague Panthers, i když s posilami z ciziny, nenechal nic náhodě a vyhrál 38:0.
V roce 1998 ztratili hlavního trenéra, ale přesto prošli základní částí bez ztráty bodu. Ve finále, tentokrát hraném v Ústí nad Labem, podlehli po 5-ti letech nečekaně, i když výsledky s předchozích zápasů tomu již nasvědčovali, pražskému rivalovi Prague Lions 8:29. Na konci léta v témže roce na pražské Slavii zorganizovali panteři turnaj za účasti týmu Moscow Bears a výběru hráčů z Německých univerzit - Germaniacs. Panteři tento turnaj vyhráli a zajistili si tak i přes prohru ve finále České ligy postup do Champions league (nejvyšší evropské klubové soutěže) pro příští rok.
Po třech vítězných letech bez porážky přišla další sezóna a z hráčů se začala ztrácet motivace a výsledky zápasů již nebyli tak jednoznačné jako doposud, samozřejmě na to měl vliv i neustálé zlepšování ostatních týmů. Tak se stalo že už v základní části ligy porazili Pantery Oceláři z Ostravy 30:12.V semifinále se utkali Panteři v infarktové utkání s celkem Brno Alligators a prohrávali už 8:34, kdy útok nezaznamenal ani bod a jediný úspěch do poločasu zaznamenal obránce Dan Krejbich. Nakonec neskutečným finišem obrátili výsledek a vyhráli 35:34. Postoupili tak do finále kde opět narazili na Steelers a to na jejich domácím hřišti ve Vítkovících. Před 4000 diváky podlehli 20:32.
V následujícím roce 1996 přibyli další týmy, Havířov Vikings, Pilsen Bulldogs a Příbram Rams. Spojením týmů Ostrava Knights a Eagles vznikl nový tým Ostrava Steelers. Panteři opět ani jednou neprohráli a ve finále na domácím hřišti porazili stále se lepšící Oceláře z Ostravy 48:30.
Rok 1995 přinesl tři změny, rozdělení klubu Ostrava Cobras na Ostrava Steelers a Ostrava Knights, nový tým Bratislava Monarchs a zařazení play-off systému do České ligy. Tato sezóna byla pro pantery dvakrát úspěšná, na jaře v Lipsku ve finále Německého poháru překvapivě porazili místní Lions 21:0, všechny touchdowny za pantery pokládal runingback David Novák, a Českou ligou prošli bez klopýtnutí a ve finále se utkali se svým Pražským rivalem před 4500 diváky na krásném stadionu v Ostravě - Vítkovicích, kde porazili Lions 52:22.
V roce 1994 se začala psát historie České ligy amerického fotbalu, která byla připravena půl roku po založení České asociace amerického fotbalu (zakladatelem a prvním prezidentem se stal prezident Prague Panthers Ondřej Cvejn). Prvního ročníku se zúčastnily nové týmy Brno Alligators a Ostrava Cobras a dva již zmíněné pražské kluby. Prague Panthers tento první ročník bez ztráty bodu vyhráli! V tomto roce se panteři také zúčastnili dvou kvalifikačních utkání soutěže German Bowl Ost a bez problémů je vyhráli se skórem 58:0!
Až na podzimu roku 1993 se podařilo Panterům porazit Lions, do té doby Prague Lions vítězili nad svým pražským rivalem, a také získat amerického trenéra Ciarana Kellyho. V stejném roce se také Panterům podařilo vyhrát poprvé v zahraničí, porazili Passau Red Wolves 18:0.
Na jaře roku 1992 došlo ke sloučení týmu Prague Panthers s Prague Cocks a vznikl silný tým Prague Panthers, kterému bude věnován tento článek. V létě roku 1992 došlo konečně k dlouho očekávanému okamžiku a to zakoupení výstrojí na americký fotbal. Hráči si po roce a půl hraní bez chráničů připadali jako že se jim nemůže nic stát a podle toho taky hráli.
V lednu roku 1991 vznikl v Čechách první tým amerického fotbalu - Prague Lions. Po vnitřních neshodách se z tohoto klubu záhy odštěpily další dva týmy, Prague Panthers a Prague Cocks. První vzájemné zápasy se hráli ještě bez potřebné výstroje a chráničů a připomínali spíše rugby než americký fotbal.
Závěrem uvádíme hráče, kteří se zasloužili o výjimečnost tohoto týmu. Mnozí z nich stále aktivně hrají za Prague Panthers. V závorce se uvádí název týmu, ve kterém tyto hráči začali hrát americký fotbal.
Pavel Franta č.17 (Prague Lions)
David Novák č.20 (Prague Lions)
Michal Srp č.25 (Prague Cocks)
Libor Zap č.30 (Prague Cocks)
Jaroslav Vondráček - Zip č.32 (Prague Panthers)
Libor Komárek č.33 (Prague Cocks)
David Krejbich č.44 (Prague Cocks)
Dan Krejbich č.50 (Prague Cocks)
Jiří Záveský č.53 (Prague Cocks)
Jaroslav Matouš č.55 (Prague Panthers)
Ondřej Cvejn - č.63 (Prague Panthers)
Josef Houška č.66 (Prague Panthers)
Petr Brenkus - Kevin č.75 (Prague Panthers)
Tomáš Novák - Fogin č.78 (Prague Panthers)
Jan Vrba - Bač č.80 (Prague Panthers)
Přemysl Anděl č.88 (Prague Cocks)
Jan Kolek - Kotek č.89 (Prague Panthers)
Nikita Maximov (Prague Panthers)
Vlasta Tománek (Prague Panthers)