Prague Panthers > Home > Historie přepsána, Havířov padl !!!

Historie přepsána, Havířov padl !!!

4.10.2010 Juniorský tým poprvé porazil Havířov Devils

Havířovští byli větší a silnější, ale přesto je naši junioři dokázali po dramatickém závěru poprvé v historii porazit 36:43.

Devils jako tradičně předváděli velmi tvrdou hru, ale nešli mladíci se nezalekli a zápas vlastně rozhodli už v 1. čtvrtině. Skóre zápasu otevřel QB #7 Standa Tománek hned z 3. akce 61y super sprintem a ujali jsme se tak vedení 6:0 (kop byl zblokovaný). Obraně se podařilo soupeře zastavit a na řadu přišla opět naše offense. Netrvalo to dlouho a Standa Tománek našel nádherným 51y pasem WR #80 Láďu Nábělka, který zvýšil na 12:0 a po následné úspěšně 2pt converzi RB Sýkory dokonce na 14:0. Obrana opět držela a útočný drive Devils ukončila interceptionem OLB #51 Libora Bouckého. Náš útok se postupně dostal až k endzóně soupeře, kde 3y runem zaskóroval RB Tomáš Kocour a po úspěšném kopu Jakuba Woleského jsme v 1. čtvrtce vedli už 21:00.

Ve 2. čtvrtině vystrčili růžky už i Devil a 20y reverse pasem snížili na 21:6. Náš QB ovšem řádil dál a 54y pasem na WR #88 Matěje Vejtrubu jsme opět navýšili už na 27:6. Útok Devil následně přešel celé hřiště, ale dostal se pouze k pokusu o FG, ten však naše obrana zblokovala  a OLB Liobor Boucký přeběhl s míčem celé hřiště a současně s vypršením času určeným pro první poločas navýšil naše vedení už na 33:6.

Možná pověstné usnutí na vavřínech, ubívající síly nebo zlepšená hra Devil v 2. poločasu udělali z utkání ještě pořádné drama. Havířovským se dařilo kombinací silových běhů a krátkých pasů skórovat téměř z každého drivu a ačkoliv obrana bojovala seč mohla, tak se náskok začal ztenčovat. V 2. půli za nás skórovali už jen krátkým během opět RB Tomáš Kočka a FG Jakub Woleský. Devils se podařilo dotáhnout na rozdíl pouhých 7 bodů, ale následný pokus o onside kick už jim nevyšel. V posledních sekundách utkání jsme se již takticky proklekali k vítězství.

Naši junioři předvedli svůj letošní nejlepší výkon a jasně ukázali, že chtějí letos hrát opět o titul a že se o něj porvou s kýmkoliv.

V neděli 10.10. nás od 14:00 na našem domácím hřišti čekají Brněnští Aligátoři a 16.10. do 14:00 opět na našem domácím hřišti klíčové utkání s Prague Lions. Bude se  jednat o klíčové utkání v boji o pozici v playoff, pokud naši mladíci dokážou zvítězit o vice jak 8 bodů, jdou přímo do finale, pokud ne, bude záležet na výsledku utkání DEV x LIO v posledním kole základní soutěže. Vše je otevřené a hlavně v našich rukou. Doufáme, že nás na obě utkání přijdete podpořit v hojném počtu, budeme vás potřebovat.

Skórující hráči celkem:

Do tabulky „střelců“ se za náš tým dokázalo zapsat již 10 hráčů a tím nejúspěšnějším je zatím Tomáš Kočka, ale dá se očekávat, že příští utkání s Alligators touto tabulkou pořádně zahýbe.