Prague Panthers > Home > Mladí panteři porazili Bobcats

Mladí panteři porazili Bobcats

2.10.2011

foto: Zuzu Muselíková
foto: Zuzu Muselíková

Mladí panteři porazili ve svém třetím zápase letošní sezóny porazili Příbram Bobcats 40:6, čímž si vzhledem k vývoji v letošním ročníku ČJLAF zajistili účast ve finále ve kterém se opět potkají s Prague Lions.

Panteři podruhé v letošní sezóně nastoupili proti Příbram Bobcats a i podruhé je poměrně jasně porazili (pozn. Redakce: první utkáni skončilo 40:0 ve prospěch Panthers). Samotný průběh zápasu byl ale odlišný, jelikož oproti předchozímu duelu zasáhlo do boje mnohem více hráčů: „Jelikož jsme už s Bobcats jednou hráli, věděli jsme o naší síle a proto jsme hned od začátku rotovali startery s backups. Takže cílem bylo aby zkušenosti nabírali všichni hráči, nešlo nám o to nahnat skóre, ačkoli výsledek skončil dost podobně jako v předchozím zápase,“ zhodnotil strategii pražských panterů jejich defence koordinátor Honza Šesták.

Juniorští panteři působili mnohem jistěji a i náhradníci předvedli velmi povedený výkon : „Pokud porovname s predchozimi zápasy, tak toto byl urcite náš zatím nejlepšíi výkon této sezóny. Bobcats nám nedali nic zadarmo a bojovali až do konce, ale i vzhledem k šíři jejich kádru nám nemohli stačit. Pozitivní bylo, že dobře fungovali i backups, kteří se chtěli ukázat a přihlásit se o své místo v sestavě,“ komentoval Honza Šesták.

Obrana předvedla svoji klasicky stabilní hru, když nedovolila soupeři ani jednou skórovat. Jediný TD soupeřů padl po chybě ofence z intercetionu. „Útoku konečně vyšli i nějaké passy a pokud se nepletu, zaznamenali jsme v této sezóně i první TD z passové hry“, dodal Honza Šesták.

Již nyní je vzhledem k vývoji ČJLAF jasné, že se ve finále opět utkají Prague Panthers s Prague Lions. A tak bude velmi zajímavé sledovat jejich duel, kdy příští neděli proti sobě nastoupí oba týmy ještě v rámci základní části ligy. Honza Šesták si je vědom důležitosti dalšího zápasu: „Příští týden nás čeká odveta proti Lions, tento zápas bude velmi důležitý. V předchozím zápase nás porazilo o dva TD a sóre bylo 21:7. Vůbec nám nefungoval passový útok, ale my jsme na tom hodně zapracovali a zlepšili, ale uvidíme jestli to bude stačit. Bude to chtít obrovské nasazení a soustředění od všech hráčů a touhu po vítězství. Což se nám pevně věřím podaří.“

Bohužel letošní vývoj ČJLAF provází tak trochu zklamání z jejího průběhu. V soutěži působí pouze 4 týmy, navíc se Plzni v prvním zápase zranilo tolik hráčů, že museli další dva zápasy zkontumovat. „Vzhledem k situaci v kádru Plzně je bohužel letošní ročník pouze o souboji třech týmů. Je to škoda nejen pro samoutnou juniorskou ligu, ale především pro seniorský fotbal, protože mu nedorostou nový hráči a za 2-3 roky budou mít některé týmy problém s kvalitou i počtem hráčů. My sami jsme toho zářným příkladem, kdy panteři v minulosti neměli svůj juniorský tým, ale díky usilovné práci realizačního týmu i hráčů samotných nyní odchází do seniorského týmu každou sezónu skupinka velmi kvalitně připravených hráčů amerického fotbalu, která pomalu začíná tvořit jádro panterského seniorského týmu“ zakončuje Honza Šesták.

Další zápas ČJLAF se hraje se v neděli 9.října od 14.00hod na domácím hřišti Lions - rugby hřiště Tatry Smichov.

Statistika zápasu PAN-BOB:
1.čtvrtina
PAN - FG G - 0:3 - Jakub Woleský, 22y; 8:09
PAN - TD - 0:10 - Ondřej Kadeřábek, 20y run (Jakub Woleský kick); 5:26
2.čtvrtina
PAN - TD - 0:17 - Kamil Dušejovský, 15y run (Jakub Woleský kick); 8:54PAN - TD - 0:23 - Kamil Dušejovský, 10y run (kick aborted); 7:02
PAN - TD - 0:30 - Libor Boucký, 5y pass od Filipa Šuberta (Jakub Woleský kick); 2:10
BOB - TD - 6:30 - Jakub Poslušný, 32y interception return (2pt run neúspěšný); 0:17
PAN - FG - 6:33 - Jakub Woleský, 30y; 0:00
3.čtvrtina
PAN - TD - 6:40 - Jakub Woleský, 9y run (Jakub Woleský kick); 5:14

*zdroj statistik www.caaf.cz

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz