Prague Panthers > Home > O titul se poperou panteři s jestřáby

O titul se poperou panteři s jestřáby

25.6.2010

Collect Point Prague Panthers se utkají v boji o titul České ligy amerického fotbalu s dalším pražským týmem Black Hawks. Finálový zápas se odehraje v neděli 27. června od 18.00 hodin v SynotTip aréně v Praze.

 

O tom že ve finále ČLAF budou pražští panteři asi nikdo nepochyboval, otázkou bylo, kdo se jim v boji o titul postaví. Jako fénix z popela povstali ex-lions pod vlajkou svého nového týmu Black Hawks a po nepřesvědčivých zápasech z úvodu sezóny se neustále zlepšovali. V  semifinále pak dokázali těsně porazit do té doby téměř bezchybné monarchy z Bratislavy a do finále postoupit.

„Já osobně jsem čekal, že Black Hawks porazí Bratislavu a samozřejmě jsem jim to hrozně přál, protože jsou to moji bývalí spoluhráči“, komentuje postup jestřábů do finále ex-lion Jan Šimánek. A hned dodává: „pro mě osobně to bude velmi zajímavý zápas a já se na něj velmi těším, protože ten první zápas proti nim v základní části jsem propásnul. Tak se v neděli  budu chtít ukázat v co nejlepším světle“.

Finále bude bitva se vším všudy.Na jedné straně bude stát nejlepší útok základní části rakouské ligy vedený quaterbackem Jackobem Shrumem včetně silného runninbackého quatra ve složení  Graham Clinton, Ondřej Víšek, Standa Jantoš a Mirek Dopita, podpořený tvrdou obranou pod vedením Dana Krejbicha (třetím nejvíce skládajícím obráncem základní části AFL) a mazákem backfieldu Janem Šestákem, který byl nejlepším pass defenderem základní části rakouské ligy.  Proti nim se postaví velká část ex-lions pod stále skvělým quaterbackem Liborem Navrátilem. Jsou to ti samí hráči, kteří již několikrát pantery hodně potrápili a moc dobře vědí jak na ně zahrát. Diváci se tak mají na co těšit, protože obě strany očekávají zápas plný fyzického fotbalu a emocí.

„Pro nás to je v podstatě zápas proti starým lions, což znamená, že na nás budou velmi dobře připraveni, protože na nás vždy byli dobře připraveni. O vítězství bude rozhodovat fyzička, jelikož očekáváme velmi náročný zápas a pak disciplína, respektive to kdo udělá méně chyb. Pro nás bude velmi důležité diktovat tempo, na které jsme zvyklí z rakouské ligy a teď mluvím především o offence, která by pod vedením Jackoba Shruma měla hodně skórovat“, komentuje nadcházející finálový zápas manažer panterů David Krejbich.

Vítězství  v tomto zápase by znamenalo pro pantery již 12-tý titul, pro Black Hawks jejich první. Nutno ovšem říci že spousta jestřábů má několik titulů doma z jejich působení v Prague Lions.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz