Prague Panthers > Home > Panteři dobyli Prahu zpět

Panteři dobyli Prahu zpět

22.5.2012

PAN-BLH (foto by Jan Moštěk)
PAN-BLH (foto by Jan Moštěk)
Soubor:
PAN-BH.htm
Popis:
Statistiky zápasu
Formát:
htm
Velikost:
269kB

Panteři udělali první ze tří kroků k ovládnutí Prahy, když v městském derby porazili své rivaly Prague Blackhawks 62:48. Zápas kterému dominovali především útoky obou týmů nakonec rozhodla panterská obrana, která konečně v druhé polovině zápasu začala zastavovat Ferniho Garzu a jeho pasové přihrávky a definitivně utkání strhli panteři na svoji stranu v poslední čtvrtině.

Zápas lépe začali Blackhawks, když po fumblu panterského útoku nečekaně vedli již 14:0. Panteři ale jasně věděli co je jejich cílem a z rakouské ligy se naučili, že je potřeba bojovat celý zápas. Útok pod famózně hrajícím Justinem Walzem šlapal jak hodinky a postupně se konzolidovala i panterská obrana, které ze začátku dělaly především problémy krátké a střední pasy Ferniho Garzy. Velké trápení jestřábí obraně dělal Amos Allen i widereciever Jan Štiegler, který dokázal zkompletovat „bigplay“ passy a získat 2 TD. I další mladý widereciever Jakub Woleský dokazoval, že Jan Dundáček má v týmu slušnou konkurenci. V obraně se dařilo čím dál lépe hrajícím Pavlu Klemšovi a Martinu Hofmanovi, na nichž je vidět, že se začínají hrou bavit. Ke konci zápasu ještě trošku vybuchovali emoce, ale to k takovýmto derby dvou rivalů patří. Na straně Blackhawks skvěle zahrál již zmiňovaný Ferni Garza, který svými pasy hledal především někoho z tria J.Shrum (bývalý QB panterů), S.Jantoš (bývalý RB panterů) či D.Balažovič. Bývalý runingback panterů Ondra Víšek v tomto zápase nepřinášel moc yardů, ale byl spolehlivým „nosičem“ bodů, když proti svým bývalým spoluhráčům dokázal získat 3TD.

Odveta zápasu proběhne již za dva týdny v sobotu 2.června 2012, tentokrát na stadionu Blackhawks.

Krátké zhodnocení od koučů obou týmů, již brzy.

Statistiky zápasu (opět prozatím neoficiální) jako příloha tohoto článku.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz