Prague Panthers > Home > Panteři jsou ve finále

Panteři jsou ve finále

11.7.2012

PAN-GIA (foto by Giant Wroclaw)
PAN-GIA (foto by Giant Wroclaw)
Soubor:
semif_(2).htm
Popis:
Statisitka zápasu (neoficiální)
Formát:
htm
Velikost:
251kB

Panteři i napotřetí porazili v této sezóně Giants Wroclaw a díky vítězství 55:18 postupují do finále, kde se utkají se svými městskými rivaly Prague Blackhawks.

Rozdíly oproti předchozím zápasům byly především dva. Zaprvé obrana, která nedovolila skvěle běhajícímu S.Woodsovi (hrající RB s číslem 2) žádné big plays a dařilo se pokrývat i pasovou hru. Hudbu v obraně tvrdil její navrátivší se kapitán Dan Krejbich, který si připsal 7 solo tacklů a 2 asistované. Obrana panterů se svým kapitánem nalezla opět svůj klid a defence koordinátor Peter Matlovič se konečně mohl po delší době opět usmívat. Druhým rozdílem byly special týmy, které kromě jednoho nepovedeného kickoffu také šlapaly jak hodinky. Velký podíl na nich měl jejich i kicker Kuba Woleský, který proměnil všechny fieldgoals a punty či kickoffy mířil vždy přesně dle instrukcí koučů.

A pak zde byla letošní jistota panterského útoku v podobě quaterbacka Justina Walze, který opět vedl útok k dominanci na hřišti. Justin kvůli absenci Amose Allena (RB panterů) rozděloval více pasů, jejichž častým cílem byl Honza Dundáček (3TD), který odváděl skvělou práci i jako returner ve special týmech. Velmi nebojácné běhy pro firstdowny předváděl i velký malý muž Jan Sýkora s průměrem 7.4yardů na běh (76yardů total).

V poslední čtvrtině již nastoupili backups a předvedl se náhradní quaterback panterů Standa Tománek, když hned první svojí akcí si sám doběhl pro TD. 

"Především bych chtěl vyzvednout výkon defence, který byl mnohem více disciplinovaný než v předchozích zápasech. Obrana také byla skvěle připravená, za což si zaslouží pochvalu Peter Matlovič. Výkonem pak exceloval Dan Krejbich. Offence mohla hrát lépe, ale přisuzuji to spíše absenci RB, který nám znatelně chyběl a tím pádem obrana Giants blizovala mnohem více a pro útok se tato hra těžko bránila. O to víc obdivuji Justina (QB panterů), který předvedl neuvěřitelně klidný výkon." hodnotí tápas legenda panterské obrany Milan Furst.

Ve finále tak čeká pantery odveta loňského finále proti Prague Blackhawks, se kterými se již letos dvakrát utkali s bilancí 1-1.

Statistiky zápasu (neoficiální) ke stažení jako příloha tohoto článku (opět velký dík Vlastu Tománkovi).

 

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz