Prague Panthers > Home > Collect Point Prague Panthers letos bojují na třech frontách

Collect Point Prague Panthers letos bojují na třech frontách

23.3.2010

Collect Point Prague Panthers letos bojují na třech frontách

Náročná sezóna čeká americké fotbalisty Collect Point Prague Panthers. Nejúspěšnější český klub v minulé sezóně vedle vítězství v lize triumfoval i v EFAF Cupu, letos tak bude hrát nejvyšší evropskou soutěž – European Football League. Navíc svěřenci amerického trenéra Johna Srholce dostali pozvánku i do rakouské AFL.

(tisková zpráva)

„Ve všech soutěžích chceme uspět, doba budování týmu je za námi,“ řekl na úterní tiskové konferenci v Praze Srholec, jehož může těšit spolupráce s novým generálním sponzorem.

Stabilitu ve finačně výjimečné sezóně klubu zajistil vstup nového generálního partnera, kterým se stala společnost Collect Point.

„Společnost Collect Point se rozhodla podporovat tým Panthers zejména proto, že naše práce má mnoho společného s jejich hrou.

Pracujeme tvrdě, houževnatě s rozmyslem a strategií, rozhodně však hrajeme fair play v mezích daných pravidel a zákonů,“ nechal se slyšet jednatel společnosti Collect Point René Hána, podle nějž mateřská společnost v Anglii sponzoruje kopanou i rugby.

René Hána (partner) John Shrholec (HC) Jackob Shrum (QB) Clinton Graham (RB)Zoom gallery
René Hána (partner) John Shrholec (HC) Jackob Shrum (QB) Clinton Graham (RB)

Mistrovský tým tak čeká mimořádně náročný program. „Pokud by se nám podařilo ve všech třech soutěžích postoupit až do finále, odehráli bychom 21 zápasů a sezóna by skončila 10. července,“ uvedl manažer týmu David Krejbich.

Pro Panthers to znamená jen v základních skupinách celkem 14 zápasů, z toho pět doma na Atletickém stadionu v Praze-Edenu, čtyři na jiných hřištích v ČR, tři v Rakousku a po jednom na Slovensku a ve Švédsku.

Ve všech třech soutěžích pak následují v případě postupu další zápasy v play-off.

David Krejbich hlavní manažer týmuZoom gallery
David Krejbich hlavní manažer týmu

První duel čeká Panthers už nadcházející sobotu, kdy na Atletický stadion na Slavii přijede k prvnímu utkání rakouské ligy tým Turek Graz Giants.

O týden později opět v Praze Panteři přivítají v úvodním zápase EFL Berlin Adlers, který Pantery jako jediný v poslední době porazil.

„Rakouská liga je nejkvalitnější v Evropě a Berlín považujeme za nejtvrdší oříšek v základní skupině,“ zhodnotil soupeře Krejbich.

Start je v obou případech naplánován na 14 hodin. „Na zápasy lákáme fanoušky dvacítkou billboardů, které jsou umístěné po celé Praze,“ upozornil mluvčí týmu Marek Miláček.

Nová posila #22 Clinton GrahamZoom gallery
Nová posila #22 Clinton Graham

Větší porce zápasů přinese větší zatížení, i proto Panthers posílili kádr. Mezi opory by se měl zařadit Američan s jamajským pasem Clinton Graham.

Rtuťovitý runningback byl už dvakrát vyhlášen nejužitečnějším hráčem rakouské ligy.

Ofenzivní lajnu vyztuží Robin Jonsson ze Švédska a Antti Martikka z Finska. Z hostování ve Finsku se vrátil český talent Miloš Hildebrand. „Navíc můžeme stále počítat s vynikajícím rozehrávačem Jakobem Shrumem,“ připomněl největší hvězdu loňského ročníku trenér Srholec.

Tomu bude v Praze dělat asistenta vlastní syn, který do Čech přiletí ve čtvrtek. Paradoxem je, že u univerzitního týmu ve Spojených státech jsou pozice prohozené – hlavním koučem je Srholec junior.

V kádru je sedm profesionálů, rozpočet se oproti loňskému ročníku zvýšil pěti až sedminásobně a může se v případě postupu vyšplhat až ke třem miliónům korun.

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz