Prague Panthers > Home > Panteři na novou sezónu posilují

Panteři na novou sezónu posilují

3.1.2012

Adam Rita
Adam Rita
Justin Walz
Justin Walz

Prague Panthers čeká v roce 2012 velmi náročná sezóna. Opět budou nastupovat ve třech soutěžích. Kromě České ligy amerického fotbalu (ČLAF) budou opět hrát i v Rakouské lize amerického fotbalu (AFL) a čeká je i Evropská liga amerického fotbalu (EFL).

Tak náročný program samozřejmě vyžaduje kromě kvalitní přípravy i posily. Obrovskou vzpruhou pro tým bude nový Head Coach Prague Panthers, kterým bude Adam Rita. Ten se svými obrovskými zkušenostmi z univerzitního a profesionálního fotbalu bude patřit asi k největším osobnostem, které kdy v České republice trénovali. Bývalý hráč Boise State University začal svoji trenérskou kariéru v Boise State Broncos kde nastoupil na pozici pozičního trenéra. Po dalším působení v týmech University of Nevada Las Vegas a University of Hawaii se přesunul do CFL (Kanadská obdoba slavné NFL), kde se postupně propracoval až na pozici Head Coache a později General Managera v klubech BC Lions a Toronto Argonauts. Kluby ve kterých působil se osmkrát dostaly do Grey Bowlu (obdoba Super Bowlu), kde z těchto osmi účastí šestkrát vyhrály.

 

Především v útoku se v minulé sezóně panteři trochu trápili. Proto není překvapením, že pozice kterou Panthers i přes čím dál lépe hrajícího Standu Tománka, chtěli především posílit je quarterback. Dres Prague Panthers tedy v sezóně 2012 oblékne Justin Walz. Jastin vystudoval na Western New England University, kde byl quartebackem v základní sestavě po dobu celých čtyř let na škole. V loňském roce poté působil jako quarterback ve Wroclaw Crew, kterým svými výjmečnými výkony zajistil titul mistrů polské ligy. Justin má velice přesnou ruku, rychlé nohy a neschází mu tvrdost, za kterou by se nemusel stydět ani leckterý linebacker. Přesvědčit se o tom můžete například v následujícím sestřihu z jeho universitní kariéry:http://www.youtube.com/watch?v=oSKPCvUKIKY

Na plány Prague Panthers v sezóně 2012 jsme se samozřejmě museli zeptat i viceprezidenta klubu Davida Krejbicha.

Davide, jaké jsou cíle Prague Panthers v jednotlivých ligách? S čím budou panteři nastupovat v ČLAF?
Pro českou ligu je hlavním cílem dobít zpět titul českého šampiona. Chceme ve všech zápasech základní části využít hlavně náhradníky, protože díky systému máme zajišten postup do semifinále a to bez ohledu na výsledek. Důležité je pro nás aby se především mladí hráči a náhradníci vyhráli, jelikož nás čeká dlouhá sezóna a do budoucna především generační obměna.

Třetí sezónu také načnou panteři v AFL, s čím půjdou do jedné z nějlepších lig v Evropě?
Mám smělý cíl kdy chceme konečně postoupit do play-off i když to letos bude s nejnižším rozpočtem a z toho vyplývá i méně posil. Přesto věřím že panterský kádr je natolik silný a už i v rakouské lize vyhraný a zkušený že by to mohl dokázat.

No a co v prestižní EFL?
Ačkoli tomu možná výsledky neodpovídaly, tak Danube Dragons byly hratelní. Oni se samozřejmě cítí jako favorité a to může být naše výhoda.

Davide, panteři poslední tři roky řeší Head Coache. Nyní se jedná o třetího za poslední tři roky. Co si od Adama Rity slibuješ?
Největším přínosem by myslím mohlo být, že by opět mohl přinést mezi hráče nadšení pro trénink i vlastní hru. To nám v loňské sezóně chybělo. A samozřejmě i jeho zkušenosti jsou natolik zajímavé že určitě bude platit že to bude velmi kvalitní a silný kouč, který málo kdy do Evropy zavítá.

A co by měl přinést nový quaterback Justin Walz?
Rayen nebyl bohužel tím QB kterého jsme pro loňskou sezónu primárně scháněli, ten koho jsme měli vybraného podepsal smlouvu s CFL. A přesto že byl Ryan v podstatě pro nás „backup“ řešením, jsme od něj očekávali až možná příliš a bohužel nestačil našemu systému hry. Od Justina právě očekávám že to bude QB který umí velice dobře běhat i velmi dobře házet a to je to co potřebujeme. Běhajícího QB, který ale dokáže posunout i naši pasovou hru bez které nejde v AFL uspět.


Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz