Prague Panthers > Home > Panteři na RednecksBowl 2011 stříbrní

Panteři na RednecksBowl 2011 stříbrní

4.9.2011

foto by Markéta Pilátová
foto by Markéta Pilátová

Prague Panthers stejně jako v minulém roce postoupili do finále 7 mičkového turnaje RednecksBowl, oproti loňskému roku ovšem titul neobhájili, když podlehli proti skvěle hrající Ostravě Steelers. Spřátelení OldBoys pak skončili na bronzové příčce.

Panteři se na RednecksBowl připravovali během pouhých dvou speciálních tréninků v týdnu před vlastním turnajem. Tým tvořený hráči širšího kárdu poté nastoupil s jediným cílem a to obhajobou loňského titulu.

Boji ve skupině Panteři prošli bez ztráty kytičky i přes zaváhání proti Prague Mustangs. Nejdříve porazili skvěle hrající Ostravu Steelers 12:0, když především výborná defence pod taktovkou Karla „Smíška“ Augusty zastavovala skvěle hrající duo Alan Kosniovský - Adam Synáček. Postupně se rozehrával i útok na čele s QB Standou Tománkem a i přes to, že se pasová hra moc nedařila, bodový přísun přinášela neomylná práce runingbacků Ondry Víška a Honzy Zvady. V zápase proti Prague Mustangs offence provedla několik obrovských chyb když dovolila soupeři dvakrát skórovat (jednou z fumblu a jednou z interceptionu), ale defence opět nedovolila žádný TD a útoku se podařilo několikrát skórovat, takže konečný výsledek byl 20:12. Posledním zápasem ve skupině byl zápas proti seběvědomě hrajícím Brno Alligators, i proti nim panteři vyhráli. Velmi pozitivní opět byla hra obrany, kde nekompromisně úřadoval věčně zadýchaný Jan Bartoš. Když útok přidal rychlé běhy svého QB, nemělo Brno šanci.

Playoff poté bylo poměrně jasnou záležitostí, když panteři nejdříve celkem lehce prošli přes odvážně hrající Béčko. A poté si zopakovali zápas proti brněnským aligátorům. Mezitím se na druhém hřišti schylovalo přinejmenším k překvapení, když Ostrava Steelers celkem přesvědčivě smetla tým OldBoys. Staří pánové si to alespoň vynahradili v zápase o třetí místo proti aligátorům, které vyhráli.

Panteři poté nastoupili proti ocelářům ve finále a bohužel zápas měl úplně jiný průběh než ten ve skupině. Útoku nevycházela pasová hra a bohužel i obrana začala chybovat, když nedokázala zastavit přesné „kosniovské“ pasy. Tým Prague Panthers tedy nakonec vybojoval stříbrné medaile a dokázal, že i na malých turnajích se jim daří.

K turnaji promluvil i hrající manažer týmu pro tento turnaj Marek Miláček: „Tak nejdřív bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast, bylo na všech vidět, že se chtějí hrou bavit. Pozitivní byl i návrat některých zraněných posil, které nemohly hrát v sezóně jako je Aleš Veselý, Petr Bártek nebo Jan Bartoš. Až do finále jsme hráli skvěle, tedy měli jsme nějaké lapsy, ale například obrana dostala v šesti zápasech pouhé 3 TD (bohužel dva z nich právě v tom posledním zápase). No a když se nám nedařila pasová hra, skvěle běhal Ondra Víšek a Honza Zvada a nakonec se nám rozběhal i Standa Tománek. Mrzí mne, že jsme nesplnili náš cíl obhájit titul, ale Ostrava hrála ve finále opravdu skvěle a my na to nedokázali zareagovat. Přesto druhé místo je myslím dobré a byl to velmi příjemně strávený víkend.“

 

Tým Prague Panthers pro RednecksBowl 2011:
CB – Daniel Planka, Jan Kabat, Jiri Hamal (LB), Marek Milacek, Mira Vogal
LB – Petr Bartek, Petr Linhart (DL), Karel Augusta (DL)
DL – Jan Bartos, Jiri Vacha
OL – Tomas Beranek (DL), Pepa Houska, Aleš Veselý (DL)
RB – Ondra Visek, Jan Zvada, Tomáš Kočka (WR)
WR – Jan Stiegler, Jakub Tomanek,
QB – Standa Tomanek

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz