Prague Panthers > Home > Panteři těsně podlehli Lions

Panteři těsně podlehli Lions

11.10.2011

Panteři těsně podlehli Lions

Ani ve druhem vzajemnem zapase letošní sezony nedokazali mladí panteři porazit své městské rivaly Prague Lions. Na hřišti na pražském Smíchově jim těsně podlehli 9:14.

V zapase především dominovali obrany obou týmů, které nodovolili téměř vůbec skórovat. „Jednalo se o druhy zapas proti Lions v této sezóně, mel jiny prubeh byl v mnohém jiný oproti tomu prvnímu. Především bylo vidět, že oba týmy již byly rozehrané a mohem lépe na sebe připravené. Byl to především souboj obran, které celému zápasu dominovaly,“ komentoval druhý vzájemný zápas Jan Šesták.

Začátek zápasu začal pro panterské juniory úspěšně a byli to oni kdo otevřel skóre a v polovině zápasu dokonce vedli. Tým především držela skvěle hrající obrana, která připravila lionskému útoku mnoho horkých chvil. „Naše obrana začala famózně, nejdřív sebrala po fumblu lionskému útoku míč, další drive zakončili interceptionem a pak otevřela skóre když zaznamenala safety. Bohužel v útoku se nám nepodařilo těchto dobrých pozic využít, jelikož i lionská obrana hrála velmi dobře. Přesto se našemu útoku podařilo díky trikové hře po reversu a 30y běhu skórovat,“ komentoval Jan Šesták průběh zápasu.

Bohužel na konci druhé čtvrtiny se podařilo Lions postupným útokem a postupem skórovat a před půlkou upravit skóre na 9:7. Bohužel ve třetí čtvrtině se Lions podařilo přeci jen se štěstím skórovat. Jan Šesták opět popisuje průběh zbytku zápasu: „Druhá polovina byl opět souboj obran, které dominovali, ale podařilo se nám Lvy udržet a jim nezbývalo udělat nic jiného než kopat fieldgoald. Ten se nám podařilo skvěle zablokovat, nicméně se bohužel odrazil k Lions a ti s ním doběhli do endzóny. Takovou situaci jsem ve své kariéře ještě nezažil a v tu chvíli jsem měl tep asi 220 a říkal jsem si že mne asi odvezou.“ Ve čtvrté čtvtině se díky dobré hře obran na obou stranách již žádný tým nedostal do redzone a zápas nakonec skončil vítězstvím Lions 9:14.

Obrana Panthers podala v tomto zápase skvělý výkon, když útoku Lions sebrala 3xmíč a zabránila i několika fieldgolům. Pozitivní bylo, že se útoku začala dařit pasová hra a proti minulým zápasům junioři naházely i nějaké yardy.

Příští týden by mladé pantery měl čekat zápas proti Plzbi, ale vzhledem k vyvoji ligy nikdo nevi zda Plzeň nakonec nastoupi. Každopádně je jasné že za tři týdny se ve finále ČJLAF utkají o titul opět Panthers proti Lions.

 

Statistika zápasu:

2.čtvrtina
PAN - Safety - 0:2; 11:42
PAN - TD - 0:9 - Jakub Woleský, 30y run (Jakub Woleský kick); 7:27
LIO - TD - 7:9 - Lukáš Růžek, 1y run (Michal Lemr kick); 0:13

3.čtvrtina
LIO - TD - 14:9 - Marek Suchý, 17y blocked field goal return (Michal Lemr kick); 9:10

 

* zdroj statistik www.caaf.cz


 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz