Prague Panthers > Home > Panteři tvrdě narazili

Panteři tvrdě narazili

18.9.2012

Jan Šesták. Foto:Zuzana MuselíkováJan Šesták. Foto:Zuzana Muselíková
Jan Šesták. Foto:Zuzana Muselíková

V sobotu 15.9.2012 odehráli naši junioři druhý zápas této sezony, když doma přivítali Prague Lions pod vedením Zacha Harroda.

 

Nikdo už se nemohl tohoto střetnutí dočkat, protože již mnoho let jsou to jen tyto dva týmy, které mají reálné ambice stát se mistrem ČR a vzhledem k druhému zápasu tohoto víkendu, kdy příbramští Bobcats s přehledem porazili Pardubice Bucks, to vypadá, že letos nebude situace jiná.

Od prvních minut to ale byli hosté, kteří tahali za delší konec provazu. Zatímco jejich obrana nedovolila domácímu útoku za celý zápas ani jeden souvislejší drive, ta pantherská vytvářela příliš mnoho chyb a lionský útok tak neměl problém posouvat míč, a to i přesto, že hráli podobné akce jako v minulých letech a panteři na to byli připravováni. Velký rozdíl byl také vidět na postu QB, kdy o mnoho zkušenější QB lions Lukáš Kubát spolehlivě kompletoval passy, pantherský útok se házení jako již tradičně vyhýbal a domácí QB Jiří Šutara si raději míč nechával, když měl problém najít na hřišti volné recievery.

Pokud tedy chtějí Panteři pomýšlet na obhajobu titulu, musí svůj herní projev výrazně zlepšit po všech stránkách. Podle letošního systému soutěže se tým, který neprohraje žádný zápas, automaticky stává mistrem ČR a nekoná se žádné finále. Lions tedy vykročili tou pravou nohou a je jen na nás, abysme jim ukázali stopku.

Zápas hodnotil defensive coordinator našeho týmu, Jan Šesták:

Měli jsme určitou nevýhodu v tom, že my jsme Lions ještě letos neviděli hrát, kdežto oni nás ano, ale na to se holt nedá vymlouvat. Bohužel nutno přiznat, že v tomhle zápase jsme byli horší prostě ve všem. Obrana v určitých částech hry sice předvedla dobrý výkon a lvy několikrát zastavila, ale umožnili jsme jim pak několik zbytečných big plays. Útoku se nedařilo téměř celý zápas a když už jsme v 2. půli předvedli souvislý drive přes celé hřiště, tak místo TD z toho byl fumble a return téměř přes celé hřiště. Prostě to byl zápas, ve kterém se pos…. všechno, co mohlo. Nicméně, je před námi 5 týdnů do příštího utkání a vím, že příště budeme připraveni určitě lépe. Prostě pokud chceme letos hrát o titul, a my chceme, tak další utkání musíme vyhrát.

 

Za hodnocení děkujeme a držíme palce při přípravě na další zápasy. Ten následující se koná již tuto sobotu 22.9., kdy ve 14:00 přivítáme Pardubice Bucks, jako tradičně na Atletickém stadionu Slavie. Potřebujeme všechny fanoušky, přijďte nás podpořit!

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz