Prague Panthers > Home > Panteři vyhráli základní část ČLAF a opět vládnou městu

Panteři vyhráli základní část ČLAF a opět vládnou městu

26.6.2011 Neděle 26.června, Praha

Prague Panthers v posledním zápase základní části ČLAF celkem v pohodě porazili své městské rivaly Black Hawks 30:13. Zápas rozhodla především bezchybná panterská obrana, která téměř tři čtvrtiny zápasu nedovolila jestřábům vůbec nic. V poslední čtvrtině již nastupovala promíchaná sestava s backups a jestřábům se podařilo skórovat, především díky výborně hrajícímu Andre Whytovi.

Panterům se tak podařila odveta z minulého utkání. V čem byl hlavní rozdíl oproti předchozímu utkání objasnil skvěle hrající defenceback Láďa Jenšík: "Byli jsme mnohem více disciplinovaní. V obraně jsme změnili pokrytí hřiště, především proti přihrávkám vzduchem, což se nám dnes hodně vyplatilo. Změnili jsme i určité personální zodpovědnosti, to znamená, že někteří hráči se posunuli na jinou pozici a vůbec v obraně to dnes mnohem více šlapalo, takže jsme měli dobrý tlak na Black Hawks. Prostě stará dobrá panterská obrana byla zpět. To byl asi největší rozdíl oproti předchozímu zápasu. Útok pak předvedl standartně kvalitní výkon, takže jsme je celkem v pohodě přehráli".

Panthers tak vyhráli základní část ČLAF a v semifinále nastoupí v neděli 10.července na svém domácím hřišti na Atletickém stadionu Slavie proti Ostravě Steelers. V předchozím duelu panteři porazili oceláře 42:0 a mohlo by se zdát, že do semifinálového zápasu nastoupí celkem v pohodě."Určitě ten zápas nepodceníme. Předpokládám, že ze začátku nastoupí starteři, ale v semifinále bude opět velká zodpovědnost na backups, kteří v této sezóně ukázali že jsou velmi kvalitní, umí hrát bez chyb a s maximálním nasazením. Bez nich by to nešlo a umožní tak starterům být ready na finále, které je náš nadcházející cíl", dodává Ladislav Jenšík.

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz