Prague Panthers > Home > Panteři zahájili sezonu vítězstvím v AFL v Rakousku

Panteři zahájili sezonu vítězstvím v AFL v Rakousku

20.3.2011 Villach, 19. března 2011

Úspěšný úvod sezony mají za sebou američtí fotbalisté Prague Panthers. Český šampion zvládl první duel  Austrian Football League, v rakouském Villachu v sobotu porazil domácí Carinthian Black Lions 36:6.

Začátek zápasu českému týmu nevyšel, hned první akce skončila zachycením soupeře a Black Lions výhodnou pozici na 15 yardech využili k touch downu. Od té doby ale obrana Panterů nedovolila soupeři nic, výborný výkon korunoval  zachycením rozehrávky soupeře Jan Šimánek.

Za velmi silného větru favorizovaní Panteři získávali převahu a ještě do konce první čtvrtiny otočili skóre. Prosadil se Veikka Lehtonen. Finská posila se prosadila i ve druhé čtvrtině, další touch down přidal Jan Štiegler a field goal proměnil Gabor Sviatko.

Ofenzíva Panthers dokázala produktivitu udržet i v dalším průběhu duelu, rozehrála se další předsezonní posila  - americký quarterback Ryan McManus. Na 6:30 upravil Jiří Urban a v závěrečné čtvrtině upravil na konečných 6:36 Jan Wajtr.Panthers ovšem předvedli několik nepřesností a chyb, ty ovšem dokázala napravit již bezchybně fungující obrana.

Po zápase byl vznesen ze strany Black Lions protest, který hodnotíme jako naprosto neoprávněný, jež bude v několika málo dnech vyřešen AFBOE.

V neděli 27.března čeká Pantery další zápas AFL, od 14:00 hod na Atletickém stadionu v Praze přivítají celek Raiffeisen Vikings.

Austrian Football League:Carinthian Black Lions – Prague Panthers 6:36 (6:7, 0:17, 0:6, 0:6)

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz