Prague Panthers > Home > Panteři zvedli hlavu

Panteři zvedli hlavu

22.4.2012

PAN-GIA (foto by KirstTer)
PAN-GIA (foto by KirstTer)
Soubor:
pan-gia.htm
Popis:
Statistiky zápasu
Formát:
htm
Velikost:
235kB

Pražští panteři v nedělním zápase AFL proti Giants Graz dokázali otočit zápas a ještě 10 sekund před koncem zápasu třímali ve svých rukou vedení, které jim obři vyrazili 2point conversion. Díky jejich riskantní akci v úplném závěru zápasu získali nejtěsnější možnou výhru 35:36.

Panterům se od posledního zápasu podařilo zvednout hlavu a zapracovat snad na všech oblastech svojí hry. Dle statistik dominovali téměř ve všem, ale přesto nakonec odcházeli jako vítězové obři z Grazu.

Útok panterů stál především na skvělé hře dua Justin Walz (15 kompletních pasů, 205 naházených yardů a 63 yardů naběhaných) a Amos Allen (126 yardů naběhaných a 4 touchdowny). A když se nedařilo po zemi stál v soupeřově poli neomylně chytající Jan Dundáček (138 yardů a 1 touchdown), který zařídil spoustu 3rd down conversions. V obraně řádilo duo Jan Šimánek a Miloš Hildebrand (3 solo tackly a 3 asistovane) dirigované kapitánem Danem Krejbichem (4 solo tackles a 6 asisatovaných). A velkou podporu přinesli i obě nové mladé posily secondary Martin Hofman a Pavel Klemš.

„Myslím, že pro diváky to byla dnes velká zábava sledovat dnešní zápas. Jsem hrdý na své kluky, jak dnes hráli. Obrana se dnes velmi zlepšila. Ale musíme být ještě mnohem lepší! Dnes jsme měli třikrát šanci skórovat a ke konci když to byl 4rd down a 4 yardy jsme nedokázali skórovat, kdežto Giants ano. Naše obrana měla úplně na konci šanci být za hrdiny, ale nepodařilo se nám Giants udržet. Ale hlavně kluci získali zpět respekt a kredit, když se dokázali zvednout po té hrozné porážce od Vikings.“ komentuje zápas headcoach Prague Panthers Adam Rita.

„Myslím, že to dnes byl úžasný fotbalový zápas mezi dvěma velmi dobře připravenými tými. Byla to skvělá bitva. Co víc si asi přát když vyhrajete o jeden bod.“ stručně hodnotí zápas head coach obrů Nick Johansen.

Příští zápas v AFL proti Danube Dragons bude přímým soubojem o playoff i EFL. „Musíme si zachovat tento přístup do dalšího zápasu proti Dragons, protože to je naše jediná možnost. V obraně musíme hrát ve správném postavení, s plným nasazením přicházet a hrát naše protivníky. V útoku musíme umět hrát správně bloky, dnes jsme některé minuli. Ale musíme se hodně zlepšit ve special týmech, ty jsme dnes vůbec nehráli dobře.“ shrnuje hlavní úkoly do příštího zápasu Adam Rita.

 

Další zápas sehrají Prague Panthers v neděli 24.dubna proti Graz Giants ve Vídni od 14.00hodin. 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz