Prague Panthers > Home > Panthers opět mistry!

Panthers opět mistry!

23.6.2009 ...ale bylo to těžký!

Panthers opět mistry!

Rádi bychom zde určitě napsali, že jsme ve finále porazili Lions rozdílem třídy o 30 bodů, ale tak tomu bohužel v neděli 21.6. opravdu nebylo :-(( Lions nám nadali ani yard zadarmo, rozhodčí nás taky našetřili a našim největším supeřem jsme byli my sami a naše penalty. No ale nakonec jsme dramatické finále proměnili vítězstvím 24:14 v náš již 11. titul mistrů  ČR. Halelujáááá

V tomto zápase se nám podařilo pravděpodobně vytvořit "smutný" klubový (a možná i ligový) rekord, když jsme dokázali nasbírat celkem 215 yardů penalizací a s tím se nám hrálo opravdu těžko (délka hřiště byla cca 95 yardů a pokud by lions začínali v průměru na svých 20 yardech, tak jsme jim zdarma dali 2,9x celé hříště).

Útočit začínali Lions, ale naše obrana je dokázala udržet bez ztáty kytičky. Náš útok se naopak poměrně snadno dostal přes celé hřiště k endzoně, kde 9 yardovým pasem od Jacoba Shruma otevřel skóre WR Jan Wajtr, po úspěšném PAT Michala Srpa 7-0. Ještě do konce 1. čtvrtiny dokázali Lions korigovat krásnou trick play, kterou jsme jim bohužel sežrali i s navijákem na 7:7. Ve 2. čtvrtce šli Lions dokoce do vedení na 14:7, ale naše obrana ještě před půlkou zabrala a po sucku lvího QB se nám v blízkosti soupeřovi endzóny podařilo získat balón. Náš útok nezaváhal a po sérii krátkých běhu korigoval výsledek TD do šatny sám QB Jacob Shrum, po opět úspěšném PAT Michala Srpa 14:14.

Do druhé půlky se tedy šlo od znova. Hned úvodní kickoff return Standy Jantoše až na soupeřovu půlku ukázal, že vyhrát chceme opravdu my. Po pár akcích jsme se dostali na dostřel soupeřovi endzóny, ale TD pass Shrum - Wajtr nebyl tentokrát uznán (za našeho pohledu sportné rozhodnutí, ale to je prostě fotbal). Trochu nám po tomto callu rozhodčích tekly nervy, takže nás penzalizace opět odsunula o něco nazpět a tak se nám podařilo v tomto drivu skórovat pouze field golem Michala Srpa na 17:14.

Hra se následně přelévala ze strany na stranu a na hřišti úřadovali spíše obrany obou týmů. Klíčový okamžik utkání přišel ke konci 3. čtvrtiny, kdy Lions kopli také FG (čímž by srovnali stav na 17:17), ale po offsidu naší obrany si mohli vybrat buď uznání 3 bodů a nebo first down v blízkosti naší endzony a možnos dalších 4 pokusů a možná TD. A díky bohu se ukázala pravdivost rčení "lepší vrabec v hrsti než ....", naše obrana zabrala a nedovolila útoku Lions skórovat a ti se tedy pokusili opět o FG. Tolik opěvovaný, v průběhu sezóny téměř "neomylný" kicker Lions tentkrát neunesl sílu okamžiku a svůj životní kick těsně minul. A když jsme ve 4. čtvrtině přidali 8 yardovým pasem po ose Shrum - Beneš další TD, šli jsme již do vedení o 10 bodů 24:14.

Lions tak museli jít do maximálního rizika a postavili formaci s 5 WR a útočili vzduchem. Když už se přiblížili k naší enzóně, vystavil jim interceptionem stopku č. 1 Jarda Vondráček. Ale drama pokračovalo, náš útok bohužel udělal pouze 3 a punt a ten se nám ještě moc nepovedl, takže cca 1 min před koncem dostali lions ještě jednu šanci, ale naše obrana byla již pozorná (2. poločas udržela útok Lions na 0) a interception Mirka Dopity ukončil definitivně zápas.

#53 Jirka "Zaman Záveský
#53 Jirka "Zaman Záveský
Takže toto vítězství jsme si opravdu vydřeli, stálo nás spoustu zraněných, ale o to chutná lépe a již po 11. jsme se stali mistry ČR a dále si držíme krásnou sérii neporazitelnosti v ČLAF již 26 utkání. Pokud započteme i další utkání (zejména EFAF cupu) v období pod vedením coache Srholce, tak je to fanomenální bilance 32 - 1 (loňská porážka s Berlin Adlers v semifinále EFAF cupu).

Děkujeme všem fanouškům za super podporu v průběhu celého utkání a přejeme všem našim zraněným, aby se dali do pořádku na naše letošní nejdůležitější utkání - finále EFAF cupu proti francouzskému vicemistrovi Thonon les Bains Black Panthers, které odehrajeme 4.7. od 16:00 na našem domácím hřišti (atletický stadion Slavie Praha).

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2

FOTOGALERIE 3

VIDEOSPORT

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz