Prague Panthers > Home > Panthers potvrzují vedení v ČLAF

Panthers potvrzují vedení v ČLAF

28.5.2009

V neděli 24.5. jsme se utkali v dlouho očekávaném derby s Lions. Kdo čekal, že po dvou vítězstvích v EFAF Cupu bude pro nás toto utkání jednoduchá práce, tak ten se bohužel spletL. Holt jestli na nás někdo umí zahrát, tak jsou to právě Lions.

Nutno přiznat, že tento zápas divákům zrovna moc atraktivní fotbalu nenabídl, byla to bitva o každý yard a na hřišti vládli spíše obrany obou týmů. Naštěstí Lionská obrana vládla o trochu méně a tak jsme skóre otevřeli my 30 yardovým FG Michala Srpa. Offense Lions neskórovala a tak jsme útočili opět my. Buhužel z toho byl opět „pouze“ 31 yardový FG Michala Srpa a šli jsme do vedení 6:0. Chvíli na to vystrčili ouška Lions a WR Dundáček zaznamenal TD po 32 yardovém passu a po potvrzení kopem šli dokonce do vedení 6:7. Našemu útoku se proti nahuštěné obraně Lions moc nedařilo, ale podržela nás obrana, když těsně před koncem 1. poločasu OLB Mirek Dopita zachytil interception a doběhl pro první TD Panthers, po potvrzení kopem 13:7.

Utkání bylo plné chyb a faulů (zejména na naší straně) a tak jsme zbytečně přišli o další 2 TD Ondry Víška a Standy Jantoše, které byly (nutno přiznat, že správně) anulovány kvůli faulům :-((

V druhém poločase se konečně probral i náš útok a krásným 30 yardovým passem skóroval RB Ondra Víšek. Tím, že pass chytil zrovna Ondra zaskočil jak obranu Lions, tak i své spoluhráče a nejvíce asi i sám sebe (dle nepotvrzených informací z pantherských kuloárů se jednalo za posledních 5 let o jediný Ondoru chycený pass a to jak na zápase, tak na tréninku – holt správně načasovaná forma.) Naše obrana na hřišti v 2. půli docela dominovala, několikrát získala balón a útoku Lions povolila v druhém poločase skórovat už pouze 1 FG. A když v poslední čtvrtině Jakob Shrum doběhl pro náš další TD skončilo utkání krásným výsledkem 27:10.

Ačkoliv s předvedeným výkonem nemůžeme být spokojeni (zejména zase ty naše penalty!!!), tak vítězství proti lions o 17 bodů se vždycky počítá.

Zajímavostí utkání bylo určitě celkem 5 pokusů o FG. Michal Srp proměnil 2 za 3 a Lions 1 proměnili a při druhém se neúspěšně pokusil o fake FG, takže na naše poměry docela hodně kopací utkání.