Prague Panthers > Home > Panthers úspěšní v EFAF Cupu

Panthers úspěšní v EFAF Cupu

4.5.2009

#17 QB Jakob Shrum si jde pro first down
#17 QB Jakob Shrum si jde pro first down

V sobotu 2.5. jsme se utkali v rámci EFAF Cupu s týmem Zürich Renagades. Švýcaři již předminulý týden ve svém prvním utkání porazili další tým naší skupiny anglické Coventry Jets a tím pádem se v našem utkání hrálo víceméně o všechno (v případě naší porážky bychom již neměli šanci na postup ze skupiny).


 
z našeho pohledu sporný TD Renegades
z našeho pohledu sporný TD Renegades
V utkání začínali útočit Renegáti a po několika málo akcích (překvapivě zejména běhových) šli do vedení 0:7. Naše odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a již po 3 akcích jsme snižovali na 6:7. Útok Renegádů se snažil celý zápas kombinovat jak běhové, tak pasové akce (a poměrně úspěšně), kdežto my jsme tradičně vsadili na naší běhovou klasiku a v průběhu zápasu jsme hodili „pouze“ 2 kompletní pasy (z celkových 7), ale hned náš první pass (30 yardů) po ose Shrum – Zvada znamenal náš další TD a šli jsme do vedení 12:7. Ačkoliv nejsme z domácí ligy zvyklí hrát proti tak pasovému útoku jako předváděli Renegádi, tak se s tím i přes počáteční drobné potíže naše obrana vypořádala vcelku obstojně a po celý zápas byla naší oporou a dávala útoku další  a další šance na skórování. V průběhu první půle jsme šli až do vedení o 11 bodů na (18:7), ale ještě před odchodem do šaten se po pár delších passech podařilo Zürichu snížit na 18:14, takže do druhé půle se šlo znova víceméně „od nuly“.
 
#11 Flying Che
#11 Flying Che
Útočit jsme tentokrát začínali my a na dvě akce jsme hned skórvali (25:14), výborný začátek podtrhla navíc obrana, které soupeři nedovolila vůbec nic a na řadu přišel opět útok. Ten bohužel nešťastně při optionu ztratil míč, který obrana Švýcarů donesla až do blízkosti naší endzóny. Renegátům se bohužel po několika akcích podařilo (ikdyž trochu sportným TD) skórovat a průběžný výsledek byl tedy opět pouze o 4 body 25:21. Tento pro nás nepříznivý vývoj jakoby vlil Renegátům novou krev do žil a začali pořádně kousat. Náš útok tentokrát neskóroval a tak na řadu přišla opět obrana. Ve 4. čtvrtině Švýcaři kombinací runů a passů přešli téměř celé hřiště, ale v naší endzóně zatáhl za záchranou brzdu Petr Švanda, který zazanamenal interception a 100 yardovým „sprintem“ přes celé hřiště skóroval na 32:21. To Renegáty pravděpodobně zlomilo a ikdyž se ještě snažili bojovat, tak obrana jim nedovlolila již vůbec nic. Definitivní stopku jim vystavil dalším interceptionem (47 yardový return) Michal Srp a útok do konce utkání ještě jenou skóroval. Skóre se tedy nakonce zastavilo na krásných 39:21.
 
#45 Jan Šesták
#45 Jan Šesták
Ačkoliv celkové yardy útoků obou týmů byly poměrně vyrovnané 456:446 pro Panthers, tak hlavní rozdíl bylo již zméněných extra 147 yardů obrany panterů. Základem našeho vítězství tak byl jednoznačně spolehlivý výkon obrany, podpořený kvalitním výkonem útoku zejména pak QB Jakoba Shruma (naběhaných 152 yardů, 1 TD, naházených 73 yardů,  1 TD ). Za zmínku stojí i efektivita RB #1 Honzy Zvady, který ze dvou akcí při kterých se dotknul míče zaznamenal 2 TD a je potřeba určitě zmínit i jeho domácí efektivitu, která je ještě o 100% vyšší, kdy 2 dcery zaznamenal hned v rámci jednoho dotyku vlastní ženy :-)))

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2

FOTOGALERIE 3

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Díky

  Gilth Díky za výtečný fotbal! Díky za KONEČNĚ vyrovnaný zápas! Díky za pány Hovorku a Bubníka!!!
  "Díky" za zkažený zážitek z jinak výtečného odpoledne "fantastickým" nápadem rozdávat ty zk... foukačky, "díky" za zkažený zážitek "mistrům" bubeníkům kteří naprosto přehlušili a zničili opět brilantní komentář pánů Hovorky a Bubníka...

  • šusťák Tak já tomu už fakt nerozumim, jako Bubník ANO a bubeník NE???

  • Dan K Neda mi to nereagovat. Vykon panu Bubnika a Hovorky byl opravdu vyborny. Videl jsem zpetne video a musim rict, ze takovyto komentar na nasich zapasech chybel. Kazdopadne trubky a bubny do hlediste americkeho fotbalu patri stejne jako parek a pivo. A verte, ze nam hracum toto povzbuzovani velice pomaha.. Zvlast v evropske lize. Hrali jsme uz v mnoha evropskych zemich a povzbuzovani timto zpusobem je naprosto bezne.

 • díky za komentář zápasu

  Blanka ... komentář je napsán skvěle !
  Nám, kteří jsem se nemohli účastnit, umožňuje prožít průběh dramatického zápasu prostřednictvím důležitých detailů hry, které reflektují dynamiku celého utkání, nechybí ani humorná nadsázka, bravo tleskám a velký dík,:o) Blanka

  • Dan K To je tak krasne napsanej komentar, ze bych se nedivil, kdyby si ho Sestak napsal sam.. Ale jinak samozrejme souhlasim..

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz