Prague Panthers > Home > Pepsi Bowl 2009

Pepsi Bowl 2009

19.11.2009

Nejlepší stadion (Tipsport arena v Edenu), nejlepší fotbal  (celkem 67 bodů, 11x se měnilo skóre, 3x se měnil vedoucí tým), nejlepší návštěva (1974 diváků) prostě neuvěřitelné finále, které mělo jedinou chybu - my jsme ho bohužel nevyhráli :-((

V zápase začínali útočil Lions a sérií krátkých běhů a pasů se velmi rychle ujali vedení 7:0.  Ani my jsme se ovšem nenechali zahanbit a ještě do konce první čtvrtiny jsme super dlouhým pasem po ose Tománek – Marek snížili na 7:6 (PAT bohužel neúspěšný). Druhá čtvrtina patřila jednoznačně nám a vyhráli jsme jí celkově 7:20. Nejprve nás cca 30 yardovým během dostal do vedení QB Standa Tománek, po potvrzení za 2 body FB Petrem Křesťanem 7:14 a po interceptionu LB Nikoly Antoše v blízkosti Lví endzońy nebyl problém pro QB Tománka opět krátkým během zvýšit již na  7:20 (PAT opět neúspěšný). Ještě v průběhu 2. čtvrtiny jsme se dopustili jedné z naších velkých chyb v zápase, když při puntu z našich cca 30 yardů se longsnaperovy podařilo přehodit kickera, kterému se přes veškerou snahu dokutálel míč až do naší endzóny, kde jej zalehli hráči Lions a snížili tak na 14:20. Do konce poločasu jsme ovšem ještě zabojovali a pověstným TD do šatny opět 57 yardovým pasem po ose Tománek – Marek jsme do šaten šli s 12 bodovým vedením 14:26 (PAT opět neúspěšný).

Když se Lions podařilo ve 3. čtvrtině krátkým pasem snížit na rozdíl 5 bodů (21:26) začalo se schylovat k velkému dramatu. Ačkoliv se ve 2. půlce náš útok dokázal ještě jednou dostat do red zóny Lions, tak TD se nám skórovat bohužel nepodařilo. Naštěstí ve 4. čtvrtině kicker Štigler (který nastoupil k zápasu se zlomeným zápěstím s rukou v sádře) v pádu dokázal přemluvit balón, aby spíše silou vůle než sílou kopu přeletěl brankovou konstrukci a tak jsme field goalem zvýšili naše vedení na rozdíl 8 bodů (21:29). Ale to největší drama mělo teprve přijít. 6 minut do konce utkání, útok Lions cca na půlce, ale naše obrana drží a vypadá to, že Lions zastavíme. Bohužel neuvěřitelnou sérií faulů (spearing, holding, offside, holding) jim darujeme 40 yardů!!! Lions mají 4 pokusy cca 2 yardy od naší endzóny. 3 pokusy dokážeme udržet, ale jejich 4. pokus „o všechno“ jim vychází a snižují na 27:29. Stále ještě vedeme o 2 body a tak Lions musí jít do 2 point converse, která jím bohužel se štěstím vychází a je srovnáno 29:29.
Na řadu přichází opět náš útok, kterému se vůbec nedaří a drive musíme zakončit puntem. Bohužel vysokým snapem opět přehazujeme kickera, který nedokáže nic víc, než zalehnout míč v naší endzóně = safety a Lions jdou do vedení 31:29 a po kickoffu budou navíc cca 3 min. před koncem utkání opět útočit. Obrana je dokáže sice udržet a tak 17 sekund před koncem přichází na řadu ještě jednou náš útok, ale už je příliš pozdě. Hraje se o všechno, maximální riziko, ale pokus o pas zachytává CB Lions, který dobíhá až zpět do naší endzóny. Zápas končí bohužel pro nás porážkou 38:29.
Naši junioři se pro rok 2009 stávají vicemistry ČJLAF.

Hodnocení coache Šestáka:
No co na to říct než, že je to strašná škoda, zvlášť když už jsme je měli na lopatě. Rozhodně jsme nebyli horší tým a tak nějak jsme jim to vlastně darovali. Nemá smysl řešit kdo, co, proč, jak  - prostě celou sezónu jsme hráli jako tým, vyhrávali jsme jako tým a bohužel finále jsme jako tým prohráli. I přes to, to byla neuvěřitelná sezóna a jsem na všechny hráče i trenéry moc hrdej. Kua chybělo tak málo :-((