Prague Panthers > Home > Posily Prague Panthers 2012 - Justin Walz

Posily Prague Panthers 2012 - Justin Walz

19.3.2012

Justin WalzJustin Walz
Justin Walz

Další z panterských zbraní pro nadcházející sezónu bude jejich nový quarterback Justin Walz. Američan, který čtyři roky hrál na univerzitě na pozici quarterbacka a v minulé sezóně pomohl polským Wroclaw Crew vyhrát ligu. Přinášíme vám krátký rozhovor s pracovitým, skromným a přitom velmi soustředěným leadrem Prague Panthers.

Ahoj Justine, mohu tě poprosit o tvé krátké představení?
Jmenuji se Justin Walz, je mi 23let a jsem z Grotonu v Connecticutu v USA. Chodil jsem a hrál jsem fotbal za Western England University a poslední rok jsem hrál za Wroclaw Crew.

Kdy jsi vůbec začal s americkým fotbalem a na jakou pozici jsi hrál?
Fotbal jsem začal hrát když mi bylo 8let a celý život jsem hrál quarterbacka. Tedy jeden rok jsem si zkusil i tightenda, malicko i safetyho a linebackera, ale to bylo opravdu spise na zkousku. Celou dobu jsem hrál quaterbacka.

Minulou sezónu jsi hrál v Polsku za Crew, ale teď jsi tu v Praze a jsi jeden z panterů. Co bylo hlavním důvodem pro změnu?
Už minulý rok když jsem hrál v Polsku jsem slyšel o Prague Panthers. Slyšel jsem o jejich reputaci, co všechno dokázali a jak skvělý tým to je. Jak jsou zorganizovaní a patří k jedněm z nejlepších týmů v Evropě. Chtěl jsem také hrát AFL, jednu z nejlepších lig v Evropě a samozřejmě vidět krásné město Prahu. Takže bylo víc důvodů proč jsem přišel a jsem moc rád, že jsem tak udělal.

Jak se ti líbí systém hry panthers, která je poměrně založená na silném runovém útoku?
To já miluju, jsem runový quaterback ale velmi rád i házím. A potom co jsem viděl naše recievery tak určitě máme super kluky, kterým můžeme házet. Takže teď máme dvě zbraně v útoku. Jak jsem říkal miluju runový útok ale i pasový, baví mě to správně mixovat, takže teď budeme určitě velmi dobře připraveni postupovat oběma způsoby.

Měl jsi už chvilku času prohlédnout si město?
Zatím jsem měl jen málo příležitostí, ale to co jsem viděl je prostě krása a ještě jednou jsem opravdu šťastný, že jsem tu abych pomohl panterům.

 

 


Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz