Prague Panthers > Home > Posily Prague Panthers 2012 - Libor Boucký

Posily Prague Panthers 2012 - Libor Boucký

1.3.2012

Libor Boucký
Libor Boucký

Seniorský tým posílila i squadra mladých odchovanců z juniorské líhně panterů. Především díky skvělé práci juniorských trenérů a lidí věnujícíh se rozvoji mládeže se daří v posledních letech pravidelně zásobovat seniorský tým mladými talenty.

Do naší série článků představujícíh letošní posily tak zařazujeme i první z řady našich odchovanců. Úřadujícího juniorského mistra a oporu juniorské defense, linebackera Libora Bouckého.

Můžeš se nám pro začátek představit?
Ahoj, jsem Libor Boucký, jsem z Prahy a na konci měsíce mi bude 20 let. Studuji na ČVUT. V juniorce my říkali Libča nebo Boudička, to ještě z dob, kdy se mnou hrál brácha. (pozn. Lukáš Boucký je nyní hráčem Prague Lions)

Jak dlouho hraješ americký fotbal? A na jakém hraješ postu, respekvite přemýšlel si někdy o změně?
Fotbal hraju 3 roky, teď začínám čtvrtou sezonu. Od začátku hraji linebackera a poslední sezonu jsem hrál taky kickera a tightenda. Jiný post mě upřímně ani neláká.

Co považuješ za své největší fotbalové úspěchy?
Největší úspěchy? Jednoznačně účast v juniorské reprezentaci. Sejít se s těmi nejlepšími mladými hráči z celé republiky a odehrát kvalifikační turnaj v Srbsku byla skvělá zkušenost. Byl jsem pyšný, že jsme v obraně hráli skvěle. Jen je škoda, že byl český tým neúspěšný v boji o postup. Velký úspěch je samozřejmě také titul juniorského mistra republiky, který jsme loňskou sezónu vybojovali.

Vraťme se ještě chvilku k loňské úspěšné sezóně juniorů. Co bylo podle tebe hlavním důvodem, že se podařilo mladým panterům vyhrát juniorský titul? 
Hlavním důvodem bylo podle mě to, že jsme hráli jako tým a obětovali se jeden pro druhého. Určitě velkou roli sehrál také nový headcoach Jeremy Saal. A především to, že jsme zaskočili soupeře ve finále staronovou taktikou, kterou jsme nasadili.

Zmínil jsi nového headcoache. Čím podle tebe nejvíce přispěl k úspěchu týmu?
Rozhodně si myslím, že do týmu vnesl něco jako ducha pro americký fotbal, dokázal nás vyhecovat a nakopnout. Pracoval dobře s QB's (pozn. Po odchodu Stanislava Tománka byl post QB před sezonou velkým otazníkem) a celkově si myslím, že se kluci více snažili, když tam byl někdo povolaný, někdo komu hráči opravdu věřili.

Proč sis vůbec vybral americký fotbal jako svůj sport a co tě na něm nejvíc baví?
Tenhle sport jsem si ani tak nevybral, jako že jsem se k němu náhodou dostal přes známého. Přišel jsem si to vyzkoušet na jeden atletický trénink a už to mě bavilo. Samozřejmě jsem si to chtěl vyzkoušet v chráničích a tak jsem vytrval. Hned první trénink mě nadchl. Je to krásný strategický sport plný dynamky. Pořád se něco děje. A hlavně musí celý tým pracovat jako jeden muž. Stačí když to jeden... udělá chybu a může nás to stát výhru. To je na tom vážně skvělé.

Přišel si z juniorského týmu, máš už za sebou několik treninků se seniory. Cítíš už teď nějaké rozdíly? A měl si z přechodu k seniorům nějaké obavy?
Nerad bych to zakřikl, ale největší rozdíl je v běhání. Nikdo nás tu netrápí sprinty přes celé hřiště,v juniorském týmu se tím trenéři baví už dlouhá léta. :-) Každopádně je to rozhodně něco jiného,jede se daleko rychleji, všichni už vědí co mají dělat a mají zkušenosti. Je super hrát s hráči, na které jsem koukal z tribuny. Rozhodně jsem měl obavy z toho, jak do týmu zapadnu, ale pár kluků už znám z juniorky takže to nebyl takový problém. Také jsem měl obavu z velikosti hráčů, zatím se naštěstí moje obavy nevyplnili a nepřipadám si na tom fyzicky o tolik hůře než starší hráči.

Jaké máš vůbec v této sezoně cíle? V juniorském týmu si zastával i pozici kickera, plánuješ v tom dále pokračovat?
Rozhodně se chci dostat co nejvíce na hřiště a získat co nejvíce zkušeností. Takže pokud si budu moci zahrát, budu za tu příležitost velmi rád. Bude super poprat se o místo v týmu. No a o post kickera bych se take rád ucházel.

Nakonec ještě jedna otázka. Jakému týmu fandíš v NFL a máš svého oblíbeného hráče?
Můj nejoblíbenější tým v NFL je rozhodně Baltimore Ravens a hráč samozřejmě Ray Lewis.


Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz