Prague Panthers > Home > Posily Prague Panthers 2012 - Lumír Kabelka

Posily Prague Panthers 2012 - Lumír Kabelka

1.3.2012

Lumír Kabelka
Lumír Kabelka

Další z posil panterského kádru přichází ze sedmičkového týmu Znojmo Knights. Podařilo se mu zazářit na několika halových turnajích a velmi rád by rozšíl řady panterských runinbacků.

Ahoj, mohl by ses také krátce představit?
Jmenuju se Lumír Kabelka, jsem ze Znojma a je mi 20 let. Studuji dálkově ve Znojmě marketing a management a teď v podstatě hledám práci v Praze, kam jsem se kvůli fotbalu přestěhoval.

Jak jsi se vůbec dostal k americkému fotbalu a jak dlouho ho hraješ?
Americký fotbal hraju od října 2009. Před tím jsem 9 let závodně plaval, a když Radim Pařízek, což je současný trenér Znojma přišel ze Švédska, kde hrál americký fotbal se rozhodl založit tým a oslovil mě jako bývalého kamaráda z plavání. Takhle jsem se dostal k americkému fotbalu.

Na jaké pozici jsi ve fotbalu začínal?
Začínal jsem na Cornerovi, to byla moje první pozice a vlastně když nám kvůli zdravotním problémům odešel jeden running back, který byl tahounem týmu, tak jmse za něj hledali nějakou náhradu a v jednoum zápase, když jsme v podstatě neměli žádného running backa, tak já tam šel jako úplně krajní nouzové řešení a v tom zápase jsem dal asi 20 bodů z 28 celkových a od té dobyy jsem zůstal na pozici running backa.

Pocházíš původně ze sedmičkového fotbalu, podařilo se ti zazářit na několika zápasech, kde si Tě pPantheři vyhlídli a oslovili. Přesto je hodně jiný ten přechod k jedenáctkovému fotbalu?
V sedmičkový lize je to úplně něco jiného. Nějaké turnaje se mi povedli, jednou jsem se dokonce stal MVP jednoho turnaje na Slovensku, ikdyž paradoxně jsme byli poslední. O to to je cenější. Ale ten rozdíl mezi sedmičkovým a jedenáctkovým fotbalem je jako jedna a sto. Sedmičková liga pro mě byla takový ošahání fotbalu. Zjistit kde, co, jak, co bolí, jak se do toho postavit, jak chytit míč. Ten jedenáctkový fotbal je od základů jiný. Je tam strašně moc věcí na naučení, co se týče playbooků, tak jsem překvapenej, kolik toho vlasně je.

Jaká byla pro tebe havní motivace jít k Prague Panthers? Ty ses k tomu dokonce rozhodl přestěhovat.
Úplně jsem změnil svůj život, já byl ve Znojmě a řekl jsem si, že chci hrát za Panthery. Že to je pro mně obrovská výzva změnit tým a posunout se někam výš. Byl jsem z plavání zvyklej dělat sport na 100 procent. Měli jsem 11 tréninků týdně a ve Znojmě to ten fotbal nebylo úplně tréninzích.  Chtěl jsem se posunout sportovně na vyšší ligu, proto jsem šel do Prahy a přestěhoval se sem.

Pantery trochu znáš a absolvoval jsi už i pár tréninků, jaké jsou tvoje pocity?
Přišel jsem ze Znojma, kde na tréningy chodí asi 15 – 20 lidí, je to takový rodinný tým. Všichni se známe dá se říct od malička a teď jsem šel do týmu, kde na tréningy chodí 60 – 70 lidí a osobně tam znám asi 4 nebo 5 lidí. Pro mně úplně novej tým, říkal jsem si přece jenom ti kluci budou třeba namyšlení, že mě nevezmou, nebudu tam mít kamarády, budu tam vyvrhel, dá se říct... ale bylo to úplně naopak a zjistitl jsem, že je to v podstatě stejný jako ve Znojmě. Panthers jsou rodinej tým, což se mi na tom hrozně líbí a není problém vůbec s ničím. Každýho když se na něco zeptám, tak mi mile rád poradí a všichni kluci jsou výborní.

Co je tvojím cílem v první sezóně u Prague Panthers?
Mým cílem je si určitě zahrát českou ligua pokud by se podařilo chtěl bych se podívat jako níhradník na nějaký zápas rakouské ligy.

Ty jsi poměrně dobrý znalec českého i zahraničního fotbalu. Máš nějakého oblíbeného hráče nebo tým?
Z čechů se mi v defense velmi líbí bývalý hráč Panthers, který odošel, Láďa Jenčík. Z ofense je to například Adam Synáček, toho jsem měl možnost vidělt dvakrát na halovce a viděl jsem i některé zápasy z Polské ligy a jeho hra se mi velice líbí. Co se týká NFL,tak mám samozřejmě oblíleného runinbacka z Baltimore Ray Rice

Co jinak děláš kromě amerického fotbalu? Plaveš ještě?
Už neplavu vůbec. Od té doby co jsem začal hrát americký fotbal, tak jsemplavání pověsil na hřebík.

Nakonce jestli chceš něco vzkázat.
Doufám, že nebudu jediný ze Znojma, který se podívá do jedenáctkového fotbalu, že kluci se budou zlepšovat a podívají se také dál.To je celé:-)

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz