Prague Panthers > Home > Posily Prague Panthers 2012 - Martin Hofman

Posily Prague Panthers 2012 - Martin Hofman

12.2.2012

Posily Prague Panthers 2012 - Martin Hofman
Martin "Met" HofmanMartin "Met" Hofman
Martin "Met" Hofman

Tým Prague Panthers posílilo v této sezóně spousta nových hráčů. Ať již to jsou junioři, kteří přešli do seniorky, nebo posily z jiných týmů. Rádi bychom fanouškům a příznivcům týmu nové panterské tváře postupně představili. V průběhu února se tedy můžete těšit na několik krátkých rozhovorů.

A jelikož panterská defense vždy hrála speciální roli, zabrousíme nejdříve do obraných vod a začínáme u reprezentačního defensebacka, kterého jste naposled mohli vidět s číslem 37 v týmu Prague Lions.

Mohu nejřív poprosit aby jsi se fanouškům představil?
Ahoj, jmenuji se Martin Hofman, je mi 21let a již delší dobu mám přezdívku Met.

Jak dlouho již hraješ americký fotbal a na jakém postu?
Fotbal hraji asi 5-6 let. Začínal jsem s fotbalem v týmu Prague Lions na pozici cornerbacka. Pak jsem trochu přibral a začal hrát i na pozici safetyho. Takže nyní hraju post cornerbacka či safetyho.

Jakými týmy jsi si již prošel a co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch v americkém fotbale?
Začínal jsem v juniorce Lions a potom pokračoval v její seniorce. Měl jsem tu čest být v reprezentaci. Považuji si, že jsem v Srbsku mohl nastupovat jako jeden z kapitánů juniorského národního mužstva. A pak jsem si i zahrál v seniorské reprezentaci.

Tvoje zatím největší fotbalové zážitky?
Tak určitě dva vyhrané zápasy s juniorskou reprezentací a pak turnaj v Itálii se seniorským národním týmem.

Co tě vůbec nejvíc baví na americkém fotbale?
Nejvíc mě baví ta akce a to že u toho musíš přemýšlet a všechno to je v děsným spěchu a přitom to musí klapat na 100 procent.

Přeci jen v ČLAF ještě nejsou úplně obvyklé přestupy mezi týmy, i když i to se již mění. Navíc Lions byli po dlouhá léta hlavním konkurentem Prague Panthers. Co tě vedlo k přestupu?
Myslím si, že po nároďáku jsou Prague Panthers  ten vrchol, čeho můžeš dosáhnout v Čechách. A to je ten hlavní důvod.

Již chvilku trénuješ s týmem, můžeme poprosit o prvních pár postřehů?
Ten systém tréninků je dost podobný co jsem zažil. Ale líbí se jak trénujeme naplno, jedeme na 100procent a i individuály jsou na 100 procent. Neplatí, že se netackluje, protože to v zápasech potom chybí. Takže to se mi na panterských tréninzích líbí. A pak se mi líbí, že jsou na tréninku dva kompletní útoky a dvě kompletní obrany, hraje se najednou bez prostojů.

Co je tvůj cíl pro první rok u Prague Panthers, pokud všechno klapne?
Líbí se mi, že je tady velká vnitřní konkurence. V Lions jsem byl ten za kterým všichni chodili, ale já se chci posunout dále. Takže bych se chtěl probojovat do základního týmu pro českou ligu a odehrát nějaké minuty v rakouské lize.

Na závěr máš nějakého oblíbeného hráče nebo tým?
Můj oblíbený hráč je LaRon Landry a nejvíc fandím Washington Red Skins.

Co tě kromě fotbalu ještě baví, na co mohou fanoušci a fanynky těšit?
Nevím, jestli potěším, ale baví mě fitness a pracuji na tom, abych byl lepším atletem.

Díky Martine “Mete” za rozhovor, vítej v panterské rodině, přejeme hodně tacklů, interceptionů a ať se daří!

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz