Prague Panthers > Home > Posily Prague Panthers 2012 - Pavel Klemš

Posily Prague Panthers 2012 - Pavel Klemš

13.2.2012

Posily Prague Panthers 2012 - Pavel Klemš
Posily Prague Panthers 2012 - Pavel Klemš

Další z řady panterských nováčků, kteří budou usilovat o své místo v sestavě je posila útoku a bývalý hráč týmů Prague Lions a BlackHawks.

Mohu opět poprosit o tvé krátké představení?
Jmenuji se Pavel Klemš, je mi 21 let a momentálně studuji a pracuji. Možná že mě někteří budou znát i pod přezdívkou Reggie, kterou jsem dostal od kamaráda po jednom hráči z NFL. Bohužel nejsem rychlý a hbitý jako on, no třeba jsem aspoň občas jako on vtipnej.

Jak dlouho hraješ americký fotbal a na jakém postu hraješ?
Ten hraji od svých 15let,od té doby co jsem přišel na střední školu, takže asi 6 let. Začínal jsme na pozici recievera a nyní hraji na pozici runningbacka.

Máš nějaké úspěchy ve fotbale, čeho si nejvíce vážíš?
Bohužel vzhledem k mému datumu narození mi o 4 dny nakonec utekla juniorská reprezentace. Ale považuji si že jsem vyhrál v lionské juniorce titul ČJLAF a také že jsem mohl nastoupit v reprezentaci českého seniorského týmu a hrát na turnaji v Itálii.

Co ti vůbec americký fotbal přináší a co tě na něm nejvíce baví?
Určitě mne nejvíce baví ten adrenalin a rychlost. Když jdou všichni do toho naplno. Miluju v tom tu explozi.

Jsi dalším případem přestupu z dříve konkurenčních Lions, navíc sis jednu sezónu střihnul i za BlackHawks. Co tě vedlo k rozhodnutí přejít k Prague Panthers?
Přišel jsem k Prague Panthers z několika důvodů. Zaprvé hrají rakouskou ligu a patří mezi evropskou špičku. Zadruhé je v týmu spousta hráčů a je o co bojovat. Já chci bojovat o místo v základní sestavě. Chci mít nějaký cíl a ne být v pozici, kdy má člověk automatické místo.

Takže tvým cílem je v první sezóně se probojovat do základu?
To bych velmi rád, ale upřímě asi né do základu, to v prvním roce pravděpodobně nezvládnu, ale velmi rád bych byl třeba na second string v rakouské lize. To by byl pro mne v první sezóně dobrý základ jak na sobě pracovat dále.

Také už chvíli s týmem trénuješ, můžeš trošku hodnotit. Jaké jsou tvé první pocity?
Je to celé rychlejší. Při tréninzích jsou tam ready dva týmy, které se točí, takže i to tento je rychlejší. Všichni do toho chodí naplno. Nejmarkantnější je asi ta rychlost, spoluhráči se také nebojí kontaktu a hitu, což je super.

Vzhledem k tvojí přezdívce se nemohu nezeptat na tvůj oblíbený tým, nebo na hráče.
Mým oblíbeným týmem je Chicago Bears a hráč je samozřejmě Reggie Bush. U panterů to je Dan Krejbich, vůdce týmu, který společně s bráchou Davidem dokázal tento tým dostat k evropským výšinám.

Co tě jinak kromě fotbalu baví, co rád děláš?
Určitě mě baví sport obecně, baví mě si hrát. Baví mne atletika, rád posiluju, rád jezdím na kole.

Díky Pavle „Reggie“ za rozhovor, vítej v panterské rodině a přejeme hodně touchdownů!

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz