Prague Panthers > Home > Prague Panthers – historicky 1. mistr ČR ve flag footballu

Prague Panthers – historicky 1. mistr ČR ve flag footballu

11.8.2011

V sobotu 6.8. se v Českých Budějovicích uskutečnil finálový turnaj 1. ročníku Mistrovství ČR ve flag fotbalu. No
a kdo jiný už by měl v ČR vyhrát 1. ročník čehokoliv souvisejícího s americkým fotbalem než Prague Panthers.

Mistrovství republiky se konalo v rámci dvou víkendů, kdy do finálového turnaje postoupilo ze 4 kvalifikačních skupin 6 nejlepších týmů z celkem 16 přihlášených. Za nás se do mistrovství zapojily hned 2 týmy a to Fatness pod vedením Tomáše Svobody a Panthers 30+ coachovaný Honzou Šestákem.

Týmu Fatness se ani přes velmi vtipný výkon z kvalifikace postoupit nepodařilo, za to Panthers 30+ v rámci celého mistrovství nenašli jediného přemožitele a tak bez ztráty kytičky získali historicky první titul flagového mistra ČR.

V rámci obou víkendů za náš týmu nastoupilo celkem 9 hráčů (Tománek Vlasta, Tománek Standa, Tománek Jakub, Beneš Daniel, Šindler Martin, Zvada Jan, Kabát Jan, Urban Jiří, Sviatko Gabor), z toho někteří jen v kvalifikaci, jiní naopak pouze ve finále. Nejpočetnější zastoupení pak „překvapivě“ měla rodina Tománkovic, která dodala hned 3 hráče a zejména praotec Vlasta (bezkonkurenčně nejstarší hráč finálového turnaje) ukázal, že je stále ve výborné formě a i přes svoji techniku chytání míče používanou v minulém století (tzv. „na kozlíka“) zastínil nejednoho o generaci mladšího protihráče.

Žádný tým nám nedokázal v utkání dát více než 3 TD (průměr byl dokonce pouze 13,25 obdržených bodů na zápas) a naopak náš útok držel výborný průměr 48 skórovaných bodů, přičemž pouze 2 týmy od nás nedostali 40. Možná se tak na příští rok přejmenujeme na Panthers 40+.

Slovo trenéra Honzy Šestáka:
"Tak původně jsem chtěl mít tým složený zejména z obránců, ale to nějak neklaplo, takže téměř všichni kluci byli naopak útočníci, což se nakonec ukázalo jako ta lepší varianta. Některé týmy neměli téměř žádného QB, kdyžto my jsme měli hned dva a dost jsme z toho těžili. To že byl náš útok téměř nezastavitelný, s tím jsem počítal, ale že budou kluci hrát tak výborně i v obraně, to překvapilo jak mne, tak myslím, že i je. Zejména ve finálovém turnaji dvojice safetyů Kabát & Beneš měla možná víc interceptionů v obraně než kompletních pasů v útoku a to byl náš hlavní rozdíl oproti ostatním týmům a díky tomu jsme nakonec všechny zápasy vyhráli rozdílem třídy. Jinak samozřejmě kluci Tománkovic hráli super, ale můj dík patří zejména starším hráčům, kteří si vůbec udělali čas a obětovali tomu 2 víkendy. Jen ten Vlasta Tománků by na příště mohl trochu víc zapracovat na fyzičce, ke konci už mi tam vždycky tahal nohy J) Jinak mistrovství jako celek bylo určitě super, už se těšíme na obhajobu titulu a doufám, že příští rok bude ještě více týmů k poražení."

Celkové pořadí mistrovství ČR ve flag footballu:
1. Panthers 30+
2. Smolenice Eagles
3. Brno Alligators
4. Mláďátka Brno
5. DMCrew
6. Budweis Hellboys

 

Krátký komentář k jednotlivým zápasům:

Přípravný zápas:
Panthers 30+ vs. DMCrew
Jednalo se o náš první a vlastně taky jediný trénink, tak nikdo nevěděl co od toho očekávat. Výsledkem jsme byli mile překvapeni.
Výsledek: cca 50:20 (přesný výsledek agentury neuvádějí)

Kavalifikace:
Panthers 30+ vs. Benchwarmers
První ostrý zápas jsme zvládli bez větších problémů.
Výsledek: 54:13

Panthers 30+ vs. Liberec Titans
Možná náš nejtěžší soupeř v průběhu celého turnaje, ale 4 interceptiony Standy Tománka, z kterých dal rovnou 3 TD zápas rozhodli
Výsledek: 45:20

Panthers 30+ vs. Fatness
Takové malé Pantherské derby a kvalifikační třešínka na dortu pánové Svóďa, Smíšek, Bery a Vápno sice nezvítězili, za to pobavili.
Výsledek: 62:12

Finálový turnaj:
Panthers 30+ vs. Budweis Hellboys
Snadný vstup do finálového turnaje, Hellboys hráli až se zbytečným respektem. Tímto vítězstvím jsme si více méně zajistili postup do playoff.
Výsledek: 46:13

Panthers 30+ vs. Brno Alligators
Po celou dobu turnaje byl výkon brněnského útoku poněkud Ospalý, ale vítězství nám rozhodně nedali zadarmo. Porážka Brna znamenala postup do semifinále z 1. místa ve skupině.
Výsledek: 39:14

Panthers 30+ vs. Mláďátka Brno
V semifinále jsme narazili na mladší aligátory a ti už kousali o trochu víc, nicméně po vyrovnaném začátku jsme se rozjeli a finále bylo naše.
Výsledek: 36:00

Panthers 30+ vs. Smolenice Eagles
Ve finále jsme se utkali s překvapením turnaje, jediným slovenským zástupcem týmem - Orlů ze Smolenic. Do finále stejně jako my postoupili bez porážky, takže podcenění rozhodně nebylo na místě. Na rozdíl od všech našich předchozích utkání jsme rozhodli hned ze začátku a než se Eagles rozkoukali byli jsme ve vedení 27:0. Hra se pak mírně vyrovnala, ale zápas byl až do konce plně v naší režii.
Výsledek: 52:14Statistiky:

Utkání: 8 – 0 – 0

Skóre: 384 : 106

Průměr na 1 zápas: 48 : 13

Skórující hráči: (číslo udává počet TD v rámci oficielních utkání, converze se neevidovali)

Tománek Jakub: 17 (pravděpodobně nejvíce skórující hráč celého mistrovství, i bez konverzí nasbíral přes 100 bodů)
Tománek Vlasta: 7
Beneš Dan: 6
Šindler Martin: 5
Urban Jiří: 5
Zvada Jan: 4
Tománek Standa: 3
Kabát Jan: 2
Sviatko Gábor: 2

 

FB galerie zde http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150241098006887&set=a.10150241095896887.317341.567946886&type=1#!/media/set/?set=a.10150241095896887.317341.567946886

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz