Prague Panthers > Home > Prague Panthers - Innsbruck Raiders

Prague Panthers - Innsbruck Raiders

8.4.2011 Praha, 8. dubna 2011

Třetí špičkový tým v řadě čeká na americké fotbalisty Prague Panthers. Po soubojích s Raiffeisen Vikings a Danube Dragons český šampion přivítá v Austrian Football League celek Innsbruck Raiders.

Panteři odstartovali sezonu AFL úspěšně, ve Villachu vyhráli nad Carinthian Black Lions 36:6. Dvěma touchdowny se blýskla finská posila Veikka Lehtonen. Následovala ale domácí porážka s jedním z favoritů soutěže Raiffeisen Vikings 0:47.

Minulý týden český mistr bojoval v European Football League, ve Vídni ale nestačil na rakouského šampiona Danube Dragons. Panteři se oproti utkání s Vikingy zlepšili, přesto podlehli 16:33. Dva touchdowny zařídil Martin Šindler.

Raiders vyhráli oba dosavadní zápasy v AFL. Nejprve zvítězili na trávníku Turek Graz Giants 34:20, poté roznesli Carinthian Black Lions 48:0.

S Raiders se Panteři utkali loni v dubnu, v Innsbrucku domácí zvítězili 34:17. Touchdowny Panthers zařídili Víšek a Wajtr, field goal proměnil Sviatko. V rakouském týmu si tři touchdowny připsal Cooper. Oba tými se ještě potkali v dubnu 2002 kdy Panteři porazili ve skupinové fázi EFL Raiders vysoko 50:24.

Nedělní zápas na Atletickém stadionu Slavie v Praze-Edenu startuje v 13:00.


Minirozhovor před zápasem – head coach Steven L. Cash

Po vítězném startu sezóny prohráli Panteři dva zápasy v řadě. Nový hlavní trenér Steven Cash si ale pochvaluje zlepšení týmu a těší se na nedělní duel s jedním z favoritů AFL.

Čeká vás třetí utkání v řadě proti špičkovému týmu. Jsou vaši svěřenci připraveni na celek Raiders?
Doufám, že ano a Raiders pořádně prověříme. Zlepšujeme se každým týdnem a chlapci mě naposledy ve Vídni potěšili. Sice jsme na výhru nedosáhli, ale byli jsme rakouskému mistrovi vyrovnaným soupeřem.

Jak byste popsal vašeho příštího soupeře?
Raiders jsou v ofenzívě velice vyrovnaní, jejich obrana dokáže být značně agresivní. Stejně jako v předchozích utkáních se musíme vyvarovat chyb a pokusit se odehrát perfektní zápas. Jiná cesta k vítězství nevede. V hlavě už mám konkrétní plán, se kterým na soupeře půjdeme.

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz