Prague Panthers > Home > Prague Panthers Juniors vicemistry ČR

Prague Panthers Juniors vicemistry ČR

25.10.2012

Offense Prague Panthers Foto:Zuzana MuselíkováOffense Prague Panthers Foto:Zuzana Muselíková
Offense Prague Panthers Foto:Zuzana Muselíková

V neděli 21. října 2012 odehrál juniorský tým závěrečné utkání České juniorské ligy amerického fotbalu. V druhém letošním duelu s pražskými Lions předvedli hráči skvělý výkon, na novopečené mistry to ale nestačilo.

 

Mlha, mrholení a zima. Takové počasí přivítalo fanoušky na smíchovské Tatře, kde se mělo rozhodnout o tom, zda projdou Prague Lions letošní soutěž s čistým štítem, nebo je náš tým potrápí a pošle oba soupeře do rozhodujícího, třetího vzájemného utkání. V průběhu zápasu ale určitě zima nikomu nebyla, jelikož skóre se otáčelo na obě strany, diváci bouřili od první do poslední minuty a trenérům obou týmů byly jejich vymezené prostory příliš těsné, soudě podle jejich neustálého pohybu sem a tam, některých i na hřiště a zase zpět.

Skoro veřejným tajemstvím už před zápasem bylo, že Panthers zase vytáhnou Veer offense, aneb proč by to nemělo vyjít, když to vyšlo loni. A přestože trenéři očekávali, že Lions na to tentokrát již budou připraveni, opravdu tak učinili. A světe div se, ono to zase fungovalo a Lions zabralo nějaký čas, než na to našli odpověď. Hned v prvním drivu tedy RB Panthers Kamil Dušejovský skóroval touchdown a když pak šla na hřiště obrana, postavila se do velmi zvláštního schématu 53 obrany a po dvou akcích Adam Szédely zaznamenal safety, na ukazateli se rozsvítilo skóre 0:9 a střídačka hostů byla v euforii, zatímco lionským hráčům očividně na hřišti tekly nervy.

Další drive Panthers měl neuvěřitelných 14 akcí, bohužel ale skončil 3 yardy od endzony, kde se nepodařilo proměnit čtvrtý down a na míč šli domácí. Ti ale po pár akcích vytvořili hrubku, jejich fumble zalehl výborně hrající Vlasta Liehne a zdálo se, že Panthers mají zápas opravdu pevně v rukou. To by ale nesměli hosté hned z následující akce svým fumblem vrátit míč Lions. Ti tuto hrubku rychle potrestali a Lukáš Kubát sérii svých runů zakončil touchdownovým passem. 9:7

Další slibně rozjetý drive Panthers skončil fumblem Jiřího Šutary a míč měl v rukou opět Lukáš Kubát. Skvěle hrající obrana našich nadějí ho ale dostala do situace, kdy měl třetí down a do prvního dlouhých 20 yardů. V tomto momentě přišel jeden z klíčových momentů utkání, kdy se CB Matyáš Prokůpek nechal přehodit, Lions získali první down a o pár akcí později si David Růžek doběhl pro touchdown. Lions se poprvé ujali vedení, 15:9. Před poločasem se pak již nic zásadního nestalo.

Po přestávce několik drivů skončilo puntem, jeden pak neúspěšným pokusem o field goal Panthers. Na začátku čtvrté čtvrtiny ale opět Panteří zabrali a neslo to ovoce. Jak jinak než dlouhou sérií běhových akcí se dostali až do redzone, kde již nebyl problém. Goalline formace zatlačila domácí hluboko do endzony a kdo zbyl, toho Kamil Dušejovský doslova převálcoval, celý zápas koneckonců dokazoval, že RB, který má přes 90kg, je na juniorské úrovni opravdu těžko k zastavení. Lions ale předvedli drive jako přes kopírák s tím předchozím touchdownovým. Situace třetí down a daleko do prvního, opět přehozený cornerback Panthers a z následující akce touchdown Lions. Do konce nezbývalo moc času a Lions se znovu ujali vedení, 23:16.

Od této chvíle byli Lions na koni. Útoku hostů se nic nedařilo, Lions je dostali do situace, kdy Jiří Šutara musel házet, což od odchodu Stanislava Tománka do seniorského týmu není zrovna doménou Panthers, a to už je nějaký pátek. Hosté tak odevzdali míč na svých třiceti yardech a netrvalo dlouho a Lions sérií běhů zvýšili na 30:16. Do konce zápasu se již i přes neskutečnou snahu našeho útoku nic nestalo a po roce se tak juniorský titul vrátil do rukou Prague Lions.

Náš tým zakončil sezonu se čtyřmi výhrami (2xBucks, 2xBobcats, dvěma prohrami (obě Lions) a celkově se umístil na druhém místě soutěže. Gratulujeme jak vítězům, tak našim klukům, kteří neskutečně bojovali a ze zápasu mohli odejít s pocitem, že pro výhru udělali maximum. V příštích dnech si budete moci přečíst hodnocení sezony headcoachem týmu, Jeremy Saalem.

Děkujeme za podporu!

 

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz