Prague Panthers > Home > Prague Panthers slaví 20.let

Prague Panthers slaví 20.let

10.11.2011

Prague Panthers, nejuspěsnejsi tym americkeho fotbalu Česke republiky, na podzim tohoto roku oslavuji 20 let fungovani klubu. Oslavy se skladaji z několika aktivit a vyvrcholeni oslav bude Super Bal Prague Panthers. Mezi tim ale proběhl jiz slavnostni večer na ambasadě USA, kde byli slavnostně dekorovani vybrani byvali i stavajici hrači Prague Panthers.

20.let Prague Panthers US Embasy_splecna fotografie ocenenych a pozvanychZoom gallery
20.let Prague Panthers US Embasy_splecna fotografie ocenenych a pozvanych

Diky podporě a spolupraci s americkou ambasadou a jejim kulturnim centrem v cele s jejim reditelem Miroslavem Konvalinou probehlo v patek 27.rijna v rostorach ambasady slavnostni oceneni nejvyznamejsich hracu historie Prague Panthers.

Z rukou kulturního atašé US Embasy, ředitele amerického centra a víceprezidenta Prague Panthers převzala zhruba 30tka oceněných medaile za pomoc při rozvoji amerického fotbalu v ČR. Byli mezi nimi zakladajici clenove Prague Panthers i dalsi kteri se zaslouzili o rozvoj klubu a americkeho fotbalu v Cechach.

Součástí slavnosti byl i křest nového kalendáře s názvem “My Prahu nedáme” na jehož realizaci se podílelo spousty z vás a hlavně špičkoví čeští fotografové Antonín Kratochvíl, Alžběta Jungrová, Bouhouš Pospíšil, David Horvát and Pavel Karas.

Fotografie z kalendáře jsou zasazeny do prostředí staré Prahy a mají evokovat novodobé rytíře ve zbroji bránící své město před vpádem nepřítele. Kalendář je jiz k zakoupení za cenu 400 CZK v e-shopu pripadne také na Super Bále Prague Panthers (16.11.). Vytezek z prodeje kalendare pujde na rozvoj tymu Prague Panthers.

20.let Prague Panthers US Embasy_slavnostni krest kalendareZoom gallery
20.let Prague Panthers US Embasy_slavnostni krest kalendare

Obrovský dík patri všem hráčů, uzasne praci fotografu fotografům a  Jirkovi Záveskému s Janem „Butchem“ Vrbou za vlastní realizaci kalendáře.

Samotný kalendář je famózní a dokazuje nezlomnou vuli, nasazeni a lasku hracu k americkemu fotbalu i mestu Praze. Do 15.listopadu probiha vystava fotografii v kulturnim centru americke amabasady (Trziste 13, Praha 1). Originaly pote maji fanousci sanci vydrazit v rami verejne akuce behem Super Balu.
       

Tím hlavním a vyvrcholením celých oslav 20 let Prague Panthers bude ovšem Super bál Prague Panthers, který se bude konat 16. listopadu od 19.30hod v Retro Music Hall (Francouzska 4, Praha – Vinohrady). Zveme timto vsechny fanousky a priznivce americkeho fotbalu ke spolecne oslavě!  

Těšit se samozřejmě můžete na výborné, hudbu  k poslechu i tanci v podání veleoblíbené skupiny Skleróza doplněné DJ´s a také moderované soutěže a vstupy v podání legendárního ragbyového hráče Honzy Macháčka alias „Koně“. Součástí programu bude jiz zminovana aukce obrazů kalendáře Prague Panthers „My Prahu nedáme“.


A na závěr něco malo o Prague Panthers:

Prague Panthers jsou nejúspěšnějším českým klubem amerického fotbalu. Za svou 20-ti letou historii panteři posbírali již 12 titulů mistra ČR, stali se vítězi prestižního EFAF CUPu a pravidelně nastupují v české, rakouské i evropské lize.

Mají špičkový systém sportovního rozvoje hráčů všech věkových kategorií za účasti profesionálních trenérů z USA. V průběhu 20-ti let prošlo klubem nesčetné množství hráčů, kteří dále šíří týmového ducha a myšlenku amerického fotbalu. Někteří ze zakládajících členů Prague Panthers jsou stále aktivními hráči.

Prague Panthers jsou momentálně hodnoceni jako 11-tý nejlepší tým Evropy, když v této sezóně skončili na 5-tém místě v AFL (Rakouská liga amerického fotbalu) a stali se vícemistry ČLAF (České ligy amerického fotbalu).

Navic juniorsky tym v tomto roce vybojoval svuj jiz druhy titul mistra Česke republiky ČJLAF (České juniorske ligy amerického fotbalu).

Pražští panteři mají širokou hráčskou i fanouškovskou základnu. Součástí klubu jsou čtyři týmy pro různé věkové kategorie. Základ tvoří seniorský tým pro hráče ve věku od 18-ti let, který postupně doplňují hráči z juniorského týmu.

Dále klub tvoří tým kadetů a panteři mají i svůj vlastní flagfootbalový tým (bezkontaktní forma amerického fotbalu) pro nejmladší děti.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz