Prague Panthers > Home > Prague Panthers v dramatickém zápase podlehli Dragons 33:37

Prague Panthers v dramatickém zápase podlehli Dragons 33:37

25.3.2012

Prague Panthers těsně prohráli v dramatickém úvodním zápase AFL s Danube Dragons 33:37. Prohra mrzí o to víc, že po dvou čtvrtinách vedli panteři 33:10. Poté je ale draci z Vídně převálcovali ve 3.čtvrtině.

V poslední čtvrtce byli panteři jen pár palců od touchdownu, který by zvrátil skóre na jejich stranu, ale nakonec se jim bohužel nepodařilo skórovat.

Skvěle se v útoku předvedla nová posila Amos Allen s více než 176 naběhanými yardy (při průměru 7.5yards na běh) i nový quaterback Justin Walz (164yardů naházených, 78yardů naběhaných, 2 touchdouwny), jehož častým cílem přihrávek vzduchem byl Jan Dundáček (88yardů a 1 touchdown). V obraně dominoval statistikám Honza Šimánek (2 solo skládky a 4 asistované ) a skvěle se předvedli i safety Jan Kabát a nová posila Matěj Bolek, podporovaní v defense line skvěle hrajícím Vojtou Svobodou (1,5 sacks).

Udělali jsme několik hloupých chyb. Jako třeba, že jsme byli moc spokojeni po první půlce a nastoupili jsme do druhé části trochu líně. Na druhou stranu ale vidím i pozitivní věci. Útoku se dařilo ovládat balón, celou první půli jsme hráli dobře, ale musíme se z tohoto zápasu poučit a lépe dokončit naši hru, pak to může dopadnout lépe. Jak jsem říkal, bohužel v druhé polovině jsme dělali příliš mnoho chyb a nebyli jsme schopni skórovat. Na příští zápas musíme zvednout hlavy, tvrdě pracovat na tréninku a myslím, že to bude už v pohodě“, komentuje zápas quaterback Justin Walz.

Premiéra u týmu to byla i pro nového headcoache Prague Panthers Adama Ritu: „Cítím se asi trošku lépe než hráči. Myslím si že systém nového útoku i obrany jsme zvládli docela dobře. Fyzicky máme dost sil, ale tento zápas byl těžký především psychicky. Hráči nesmějí ztrácet víru a musí pokračovat v tom jak hrají, bohužel jsme psychicky dnes nebyli dost silní. Musíme táhnout společně jako tým a ne ukazovat prstem na jednotlivé chybující hráče.

Zápas se lámal ve třetí čtvrtině, do které panteři nastupovali se zdánlivě pohodlným náskokem o 23 bodů. Bohužel dovolili útoku Dragons čtyřikrát skórovat. „Myslím, že kritickým zlomem bylo když Dragons zvládli zahrát to, co se jim nedařilo v první půli. Navíc jsme dělali nevynucené chyby. Dostali jsme nějaké pass interference, ačkoli to asi nebyla chyba našich kluků, ale spíš naše chyba v koučingu. A také jsme měli velké problémy dostat balón od centra ke quaterbackovi. To bylo zásadní. V rozhodujícíh situacích jsme selhávali. Navíc jsme několikrát nezvládali základní blitzs linebackerů. Měli jsme big play ale potom jsme zahráli hru, která nás posunula zase zpět. Myslím, že kluci by měli vycházet z té první půle a snažit se eliminovat a poučit z chyb, které dělali v té druhé půlce. Na konec je třeba říci, že hru dělají big plays a v našem posledním drivu jsme měli šanci vyhrát tento zápas. Viděl jsem tým, který zahrál velmi dobré hry i udělal spoustu chyb. Nesmíme si říkat co by kdyby ale dál na sobě pracovat."

Další zápas sehrají Prague Panthers příští neděli 1.dubna kdy od 13.00hodin nastoupí v rámci AFL proti loňským rakouským mistrům Swarco Riders Tirol. Zápas se odehraje na domácím stadiónu panterů na Atletickém stadiounu Slavie.