Prague Panthers > Home > Prague Panthers ve finále EFAF Cupu

Prague Panthers ve finále EFAF Cupu

8.6.2009

Prague Panthers ve finále EFAF Cupu

V neděli 7.6. jsem se v rámci semifinále EFAF cupu střetli v Edenu s týmem Amsterdam Crusaders a dosáhli jsme historického úspěchu, když jsme po vítězství 21-3 postoupili jako první český a vůbec východoevropský tým do finále této prestižní evropské soutěže.
 


Panthers power!!!
Panthers power!!!
Pro dokreslení výjmečnosti toho vítěztví se musíme krátce zmínit o našem Nizozemském soupeři. Amsterdam Crusaders je již více méně legandární tým amerického fotbalu v Evropě s 25 letou historií. Za dobu svojí existence byl 19x účastníkem Tulip bowlu (finále Nizozemské ligy) a dokonce 15x jeho vítězem, 5x byl ve finále Eurobowlu a 2x se stal jeho vítězem stejně tak jako byl 2x vítězem Evropské ligy. Do utkání s námi nastupoval jako tým s pověstí jedné z nejlepších obran v Evropě (ve dvou utkáních v rámci EFAF cupu povolili soupeři pouze 12 bodů a v letošním roce v rámci Nizozemské ligy z 9 utkání 7x udrželi čisté konto). Na jeho soupisce se objevili hned 4 hráči se zkušenostmi z NFL Europe, takže to byl určitě jeden z nejlepších soupeřů se kterým jsme se měli vůbec utkat.

 
 Létající #53 Zaman
Létající #53 Zaman
No a jaká byla nedělní realita? Hráli proti sobě dva běhově orientované útoky a i vzhledem k deštivému počasí to byl doslova boj o každý yard. Na hřišti úřadovaly zejména obrany obou týmů, ale na taše jednoznačně dominovala (zejména naše DL předvedla svůj letošní nejlepší výkon). Hned úvodní drive Cru, jsem zastavili způsobem 3 a punt a na řadu tak přišel náš útok. Sérií krátkých běhů jsme se dostali na dostřel soupeřovi endzóny a QB Jacob Shrum krásným pasem na WB Standu Jantoše (trochu se štěstím) otevřel skóre utkání, po potvrzení kopem 7-0. Útočit šli tedy opět Cru a naše obrana je dokázala poměrně spolehlivě zastavovat, ale na neštěstí se vždy v klíčových okamžicích tohoto drivu projevila naše již tradiční nedisciplinovanost a dvěma 15 yardovými penalizacemi, jsme umožnili soupeřovi přiblížit se až do blízkosti naší endzóny. Naštěstí z toho byl nakonec pouze field goal, takže skóre se měnilo na 7 – 3. Následně náš útok ukrajoval opět krátkými běhy yard po yardíku a sunul se pomalu přes celé hřiště, opět jsme se dostali až k red zoně hostí, ale tam jejich obrana zabrala asi 20 yardovým sackem nás poslali zpět do hloubi pole a tento drive bohužel pro nás skončil puntem. Jelikož hra po zemi doslova žere čas, tak do konce poločasu se již nic moc nestalo.


 
I v takovém počasí se hrálo
I v takovém počasí se hrálo
Vedení o pouhé 4 body na začátku 2. poločasu nám rozhodně nedávalo jistotu vítězství, takže se muselo jet stále na 100%. Obrana v druhém poločase šlapala jako mašina a útok Crusaders nedokázali až na pár first dwnů udělat téměř nic. V útoku jsme se opět mohli spoléhat na vynikající práci Offense liny za kterou jsme tradičně točili hned 6 runing backů (FB – Dopita, Dlouhý, WB -  Zvada, Jantoš, Vrba a Ondra „Vízner“ Víšek), kteří našimi runovými akcemi přiváděli soupeře k zoufalství. Ke konci 3. čtvrtiny přišel zlomový okamžik utkání, kdy po krásně zahraném countru WB Honza Zvada zazanamenal náš 2. TD a po potvrzení kopem jsme šli do vedení již 14 – 3. Do konce utkání jsme se k endzóně soupeře dostali ještě jednou a na nějakých 5 yardech předvedla obrana Cru zajímavé představení. DL Cru zaznamenala min. 6 offsidů v řadě (pochvalu zaslouží naše OL, které udržela nervy na uzdě a v celém utkání měla pouze jeden false start) a po 3 neúspěšných pokusech během FB středem nakonec skóroval TD během okolo sám QB Jacob Shrum a po dalším potvrzení kopem Michala Srpa uzaveř účet tohoto utkání na 21 – 3.


 
Lokomotiva planet
Lokomotiva planet
Když už jsme v tomto utkání konečně dokázali stlačit naše tradiční penalizace pod nějakých 50 yardů (což je na nás poměrně slušný výkon :-)) ), tak se nám pro změnu oběvil nový nešvar a to foumbly našich RB, kterých jsme v průběhu neděle zazanamenali minimálně 4 z toho 3 se podařilo našim soupeřům zalehnout. Díky bohu nebo spíše naší obraně, že toho soupeř nedokázal využít, ale ve finále by nás to mohlo hodně mrzet.
 
O zábavu před utkáním a v poločase se starala kapela Lokomotiva planet a dle ohlasů z hlediště se líbila.

 

Super fanoušci
Super fanoušci
Oba týmy ukázaly jak se má hrát o finále EFAF cupu a všem zhruba 500 fanouškům předvedly nádherné fotbalové představení.Náš dík patří všem našim partnerům, kteří svými financemi umožnili konání toho historického utkání na našem domácím hřišti a díky patří i všem našim fanouškům za neúnovanou podporu bubnů a trumpetek, které byly celé utkání fakt pořádně slyšet. Doufáme, že vás nezklameme ani ve finále EFAF cupu, ve kterém se 4.-5.7. utkáme s francouzským týmem Thonon les Bains Black Panthers a vítězství v tomto utkání by bylo pověstnou třešínkou na dortu letošní famózní sezóny. A dle zákulisních informací údajně stále žije šance na pořádání tohoto utkání v Praze, tak se nechme překvapit.

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2

Článek na SPORT.CZ

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
  • *

    Butch diky za podporu, byl to rachot:)!

  • Gratulace hoši !!!!!!!

    Bílovická sajtna :)) "SÍGRS zdraví PANTHERS", Chlapi ještě jednou GRATULACE k postupu, moc se nám u Vás líbilo, pivo fajn, klobásy taktéž a FOOTBALL....BOMBA. jen tak dál....
    přijedeme do FRancie!!!!! Těšte se!!!!!

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz