Prague Panthers > Home > Premiérový start v AFL nevyšel

Premiérový start v AFL nevyšel

27.3.2010

Pražský tým amerického fotbalu COLLECT POINT PRAGUE PANTHERS naběhal a naházel více yardů než jeho soupeř a přesto ve svém úvodním zápase sezóny s Graz Giants prohrál 28:42. Dle zápasových statistik naprosto vyrovnaný souboj rozhodly především chyby na straně pražanů a naopak disciplinovaná hra jejich soupeřů.

„Je to hrozná škoda že jsme je nedokázali porazit, protože herně jsme na Giants měli. Bohužel jsme do zápasu vstoupili vlažně, ale hlavně jsme dělali oproti soupeři spoustu zbytečných chyb, které v takovémto zápase rozhodují“, zhodnotil zápas pantherský safety Michal Srp. Navíc dodal:“ Bylo sice skvělé, že jsme bojovali, v polovině zápasu srovnali skóre a s momentálně druhým týmem Evropy jsme hráli vyrovnanou hru. Výsledkem je ovšem prohra.  To musíme do příštího týdne proti Berlínu změnit a hlavně hrát disciplinovaně, jinak nemáme šanci.“

Pražané vstoupili do zápasu vlažně, když dovolili Rakušanům skórovat hned v první čtvrtině. Runninback Mike Andrew předvedl dlouhý běh přes půl hřiště, čímž otevřel v šesté minutě skóre. Bezchybný kop tedy znamenal vedení obrů 0:7. Nedařilo se zpočátku útoku a ani panterská obrana nedokázala najít recept na přesné přihrávky skvělého rozehrávače obrů Chrise Gunna. Na pražanech byla na počátku hry patrná nervozita, jež vyústila v několik chyb. Důkazem toho byl hned druhý touchdown zápasu, kdy rychlou přihrávkou vzduchem zvýšili Rakušané své vedení na 0:14. Poté ovšem zavelel k útoku panterský quaterback a nejlepší hráč české ligy v uplynulé sezóně Jacob Shrum. Po sérii běhů a přesných přihrávek vzduchem sám zařídil 11 yardovým během první body pro pantery. Pak ovšem začala opět úřadovat ústřední dvojice Grazu, quaterback Chris Gunn který rozdával přesné přihrávky na své recievery, jehož podporoval nezastavitelný runninback Mike Andrew. Panterským zadákům se v čele s Milošem Hilderbandem sice dařilo postupně rakouský útok zastavovat, přesto se podařilo Grazu opět skórovat a zvýšit  na 7:21. Svůj recept na rakouskou obranu ale našel panterský útok. Kombinací přesných pasů a krátkých běhů se pražanům podařilo v polovině hry snížit vedení Giants na 13:21.

Do druhé poloviny nastoupil panterský útok nažhaven a mohl hned vyrovnat hru, bohužel pražané ztratili míč pouhý 1 yard od koncové zóny. Pak ovšem zaúřadovala páterská obrana a i díky obrané lajně nedovolili aby Mike Andrew navýšil skóre. Panterský útok poté nabídnutou šanci napodruhé využil a třetím touchdownem Jackoba Shruma a následným přesným pasem na Ondru Víška,  srovnal skóre na 21:21. Na konci třetí čtvrtiny se tak podařilo pražanům srovnat krok a vše bylo otevřené.

Bohužel útok Giants těžil ze skvělé kombinace pasů  Chrise Gunna a běhů nezastavitelného Mike Andrewa. Obrům se podařilo opět zvýšit a když následně páterský útok ztratil míč bylo skóre v polovině čtvrté čtvrtiny již 35:21. Na straně panterů ale začala úřadovat jejich největší posila Clinton Graham, které mu se podařilo několik úžasných běhů a po zachycené přihrávce vzduchem snížil na 28:35. Rakušané poté využívali především hru po zemi a služby svého skvělého runninbacka s čílem osm, Mika Andrewa. Bezpečně přibližoval rakušany k panterské end zóně a pak již stačila jedna přesná přihrávka vzduchem na to aby Giants zvýšili na konečných 28:42.

Collect Point Prague Panthers čeká další zápas příští sobotu 3.4.2010, kdy nastoupí v rámci EFL (Evropské ligy amerického fotbalu) svůj první zápas ve své skupině proti němeskému týmu Berlin Adlers. Zápas se hraje od 14:00 hodin na atletické stadionu Slavie.