Prague Panthers > Home > Program pražských panterů: v sobotu na Brno Aligators, v neděli proti Vienna Vikings

Program pražských panterů: v sobotu na Brno Aligators, v neděli proti Vienna Vikings

21.5.2010

Náročný víkend čeká Collect Point Prague Panthers. Nejdříve v sobotu 22.května 2010 nastoupí od 16:00 hodin v Brně proti místním Aligators, jednomu z nejdisciplinovanějších týmů České ligy amerického fotbalu. Klíčový zápas o play-off Rakouské ligy amerického fotbalu (AFL) hráči absolvují v neděli. Ve tři hodiny odpoledne se ve Vídni postaví proti  velmi silným Vienna Vikings.

 

Panteři chtějí potvrdit, že jsou jedním z nejtvrdších týmů Evropy. Dokážou se však úspěšně poprat s náročným programem a porazit ve dvou dnech dva celky? Hráči, trenéři i fanoušci pevně věří, že ano. Na hřišti jsou pro to panteři ochotni udělat cokoli. Již jednou se jim to v této sezóně podařilo, když během dvou dnů porazili nejdříve Salzburg Bulls a o den později Bratislava Monarchs. Nyní je ovšem situace obtížnější. Brno je výkonově naprosto srovnatelné s Bratislavou, ale vikingové jsou výrazně kvalitnějším soupeřem než býci ze Salcburku. Navíc těžší zápas pantery čeká až jako druhý v řadě. „Dá se říci, že ten nedělní zápas je o bytí a nebytí v této sezóně. Pokud vyhrajeme, máme cestu do play-off AFL ještě plně ve svých rukách,“ vysvětluje panterský ofence lineman Alen Svoboda. Ale na spekulace, že by pražané mohli brněnský zápas podcenit reagoval Svoboda: „Neexistuje, aby panteři něco vypouštěli. V Brně půjdeme do zápasu naplno.“

Souboj o play-off AFL bude pro tým velice náročný. „Rozhodovat bude chuť bojovat, nasazení, cílevědomost a touha po vítězství. Proti tak silnému soupeři s kvalitním kádrem, tradicí a neuvěřitelnou podporou fanoušků hraje velkou roli disciplinovanost. Věřím, že my se vyvarujeme chyb a vyhrajeme,“ věří v úspěch Alen Svoboda. „Za hráče můžu slíbit, že budeme hrát víc než na plno a na hřišti necháme úplně všechno,“ dodal.

Zápas ve Vídni bude kromě jiného opepřen i jednou soukromou bitvou. Za pantery v letošní sezóně hraje ex-viking Clinton Graham, který má v Rakousku stále spousty příznivců a bude svému bývalému týmu chtít dokázat, že bylo velkou chybou o něj přijít.

Loading...

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz