Prague Panthers > Home > Prohra s Lions

Prohra s Lions

15.10.2009

Ačkoliv naši junioři v neděli 11.10. předvedli svůj letošní nejlepší výkon, tak to tentokrát na Lions bohužel nestačilo a field goalem v poslední vteřině utkání jsme prohráli 21:24. Přestože jsme v prvním utkání zvítězili 11:13, tak v součtu skóre z obou utkání skončili Lions +1 a my jsme tak obsadili 2. místo v západní divizi.

WR #17 Tomáš Marek a jeden z jeho catchů
V zápase začali útočil Lions, ale naše obrana je dokázala udržet a tak museli puntovat. Na hřiště tak nastoupil náš útok, ale nic moc nepředvedl, takže také punt. Obrana opět dokázala Lions donutit k puntu, ale při jeho přijmu jsme se nešťastně dopustili foumblu a Lions tak začínali útočit v naší rezóně. Netrvalo dlouho a otevřeli skóre krátkým během QB. Kopem nepotvrdili, takže skóre 0:6, které vydrželo až do konce 1. čtvrtiny. Náš útok se ovšem nenechal zahanbit, přešel celé hřiště a také během QB Standy Tománka srovnal na 6:6. Štigler bez problémů potvrdil, takže jsme se ujali vedení 7:6. Ačkoliv jsme se do konce 1. poločasu pokusili ještě o cca 35 yardový FG (bohužel neúspěšně), tak se stav utkání už neměnil.
RB #24 Kocourův run (v pozadí S .Tománek mazlící se s lvíčátkem)
3. čtvrtina jednoznačně patřila nám, obrana držela a náš útok se začal prosazovat. Nejprve zafungovala tradiční souhra S. Tománek – Marek, která nás po nádherném 50 yardovém pasu dostala do vedení 13:6, po Štiglerově potvrzení již 14:6. Při následném účinkování našeho útoku na hřišti jsme předvedli naši akci dne, kdy jsme se double pasem po ose S. Tománek – Marek – K.Tománek dostali na 1 yard od endzóny. Pro FB #33 Urbánka již nebyl problém, krátkým během získat náš další TD, který Štigler opět proměnil na 21:6. Bohužel to bylo z naší strany tentokrát všechno L
LB #36 Honza Kabát měl vše pod kontrolou
Ve 4. čtvrtině Lions dokázali přejít celé hřiště a snížit opět během QB na 21:13. Zápas jsme však měli stále pod kontrolou a zřejmě jsme se už viděli v semifinále, ale bohužel foumble hned z první útočné akce na vlastní 30 nám opravdu nepomohl. Obrana nedokázala rozjeté Lions udržet a ti o několik málo akcí později opět během QB snížili na 21:19. A aby toho nebylo málo, tak ten samý hráč potvrdil ještě za 2 body (v zápase celkem 20 bodů!!!), čímž skóre zápasu srovnal na 21:21. Náš útok se bohužel již neprosadil, a ke všemu jsme útočný drive zakončili dokonce interceptionem. Zápas již spěl do prodloužení, když se Lions 1 sekundu před koncem z cca 35 yardů pokusili o FG a pro nás bohužel úspěšně.
Konečný stav utkání 21:24 znamená, že první místo v západní divizi a výhodu domácího prostředí v semifinále si vybojovali Lions, my končíme druzí a kupujeme si lístky na autobus do Bratislavy, která bez porážky zvítězila ve východní divizi. Jj to tak někdy ve fotbale holt chodí, sami jsme si prohráli již vyhraný zápas a tak si musíme finále vybojovat tou těžší cestou. Že by se opakovala historie z roku 2006, kdy jsme na semifinále cestovali také do Bratislavy v roli outsidera a nakonec z toho byl náš zatím jediný titul? My doufáme, že ano, ale určitě budeme muset předvést to nejlepší, co v nás je. Kdo jinej by měl hrát finále v Edenu, když né my!!!

Hodnocení coach Šestáka:
V prvním letošním utkání s Lions jsme sice vyhráli, ale náš výkon nebyl nic moc. Tentokrát to bylo přesně naopak. Byl to náš letošní nejlepší zápas, ale bohužel jsme udělali 2 hrubé chyby, které Lions dokázali potrestat a my jsme prohráli. Útok konečně předvedl to na co má, celkových 360 yardů proti Lions je super, škoda jen, že jsem už nedokázali skórovat ve 4. čtvrtině. Obrana ačkoliv dostala 3 TD, tak rozhodně nepředvedla špatný výkon, škoda jen že jsme ani jednou nedokázali ubránit Lions v naší rezóně a že jsme jim nedokázali v průběhu zápasu ani jednou sebrat balón. Bohužel tenhle zápas nám prohrály 2 blbý chyby, ale takovej je prostě fotbal. No nic, máme 3 týdny na to, připravit se na Monarchs a pevně věřím, že si vybojujme šanci ještě letos Lionům tuhle porážku vrátit ve finále.