Prague Panthers > Home > Ryan McManus - rozhovor

Ryan McManus - rozhovor

24.3.2011 Nový quarterback Prague Panthers

Ryan McManus -  rozhovor

Dlouho slibovaný rozhovor s Ryanem McManusem, novým quarterbackem Prague Panthers je zde.

 

Jak jsi se dostal do ČR a do Prahy, resp k Prague Panthers?

Na europlayers.com jsem hledal tým za který bych mohl tuto sezónu hrát a nejdřív mě kontaktoval Jason Fiacco, který se již chystal hrát za pantery a řekl mi o tom, že hledají quarterbacka no a tak jsme se zkontaktovali s Douglasem a nejdříve si povídali a čím víc jsme si povídali připadlo mi že tohle by mi mohlo vyhovovat a sedět. A samozřejmě jsem také slyšel spoustu super věcí o Praze. Navíc panteři jsou poměrně úspěšný tým, který toho hodně dokázal a tak jsem se rozhodl přijet.

McManus (1).jpg

Odkud přicházíš a kde jsi hrál před tím?

Hrál jsem pět sezón za Wake Forest University (1.divize Atlantic Coast Conference, kterou jsme v roce 2006 vyhráli) a na jaře 2010 jsem hrál arena football za Green Bay Blizzard.

 

Co jsi věděl a slyšel o Prague Panthers před tím než jsi přišel do Prahy? A co si myslíš o týmu teď, i když to je zatím pořád krátký čas co jsi s týmem?

To co jsem slyšel a viděl než jsem přišel bylo to, že panteři jsou velmi dobře fungující a organizovaný tým. Tým který funguje tak trochu jako velká rodina, hrají v něm báječní lidé, kteří tě výborně uvítají. A když jsem přišel, tak to všechno byla pravda. Management týmu udělal hodně práce abych se zde cítil dobře a celý tým mě přivítal s obrovskou otevřenou náručí. Mám rád všechny ty srandičky a fórky, s takovými lidmi mě opravdu baví hrát football.

 

Ty jsi vůbec poprvé s Evropě, je to tak?

Ano toto je pro mě poprvé co jsem v Evropě. Praha je úžasně krásné město, užívám si především staré město, Václavské náměstí, Staroměstké náměstí. Opravdu velmi odlišné od toho co znám z Ameriky a místa odkud pocházím. Je to tady fakt super, je tu výborná kuchyně která mi chutná. Těžká je pro mne snad jen jazyková bariéra, ale jinak to je fakt dobré.

 

Zpátky k fotbalu, panteři změnili svoji hru oproti minulým letům, je to pro tebe lepší a lehčí, když všichni se učí novou offence? A jsi spíše runový nebo passový quaterback?

Mě osobně nová offence sedí více, já jsem spíše passový quaterback než runový. Navíc si myslím že máme velmi dobré recievery a skill hráče kteří mohou tým posunout více k pasové hře než tomu bylo v minulosti. A právě to je pro mě zajímavé že chceme změnit poměr pasové a runové hry, tak aby byl poměr minimálně 50:50 oproti dřívějšími poměru 70:30 pro runy.

McManus.jpg

Vím že to je těžké, ty jsi hrál v 1.divizi, přesto když porovnáš pantery s týmem kde jsi hrál, v čem největší rozdíl?

Trochu rozdílný je timing, na college hraješ s hráči kterým je 18-25 let, ale tady je hodně lidem kolem 30-ti let, takže něco je možná pomalejší ale to je součástí hry a spousty panterů má zase skvělé schopnosti a zkušenosti, které se učím využívat.


Jaký je vůbec z tvého pohledu cíl pro pantery v této sezóně?

Všichni v týmu chtějí vyhrát a to je náš cíl. V ofenzivě chceme mít míč co nejdelší dobu pod kontrolou a nechat co nejdéle deffence na sideline abychom jim tak pomohli. No a hlavně chceme hodně skórovat. Chceme mít na soupeřovu obranu velký tlak. Máme skvělé recievery jako je Knoflík, Šindy, Štigi a Wajtyho no a když se přidá Miloš, který je momentálně zraněn myslím že můžeme mít jednu z nejlepší „recieving skupin“ v lize. A také naše offence line je velká a silná, ta dokáže velmi dobře a dlouho bránit kapsu pro passy a také dokáže dělat úžasné díry pro naše runinbacky. To co vidím je, že se každým dnem pořád zlepšujeme. Každým dnem je naše hra přirozenější a to nám dovoluje reagovat na soupeře a měnit hru v průběhu.


Co je tvůj osobní cíl?

Mým cílem je být tím nejlepším spoluhráčem, panterem a quarterbackem jakým mohu být. A doufám, že to pomůže přinést hodně vítězství. Pro mě je nejdůležitější tým a vítězství, jasně že mě baví házet, ale jestli vyhrajeme díky 40 runům tak já budu na hřišti dělat to co můžu a to co povede k vítězství a týmu pomůže. Všechno to je o týmu a o tom vyhrát a nějaké moje osobní cíle jsou v pozadí.

 


Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz