11.7.2009

Sezóna snů v číslech

To, že se jednalo o bezpochyby nejúspěšnější sezónu v naší klubové historii, ví asi každý, ale co si o ní myslí panterští statistici a analytici řečí čísel.

Pro případné  rejpaly předem uvádíme, že všechny níže uvedené statistiky vycházejí z oficiálních análů Prague Panthers a jakožto takové jsou nadřazené všem ostatním statistikám ať klubovým, ČLAFackým, EFAFovským a dokonce i Baseovským a to je směroplatné. Pokud si někdo myslíte, že pravdu máty vy, tak se pletete, jelikož jí máme my.

V průběhu sezóny jsme sehráli celkem 14 utkání (9x ČLAF, 4x EFAF Cup, 1x přátelák) s celkovým skóre 663:93 a to nám tuto statistiku ještě trochu kazí “pouze” 40 bodová kontumace s Highlanders, kde příděl mohl být teoreticky až 2x takový. V průměru to na jeden zápas vychází na 47,4 : 6,4, tzn. přepočteno na TD skoro 7 kopem potvrzených TD proti 1 ne vždy kopem potvrzenému TD a to je hodně slušný.

Naši Analytici se dále podívali, jak jsme se snažili v jednotlivých čtvrtinách zápasu.

Offense (počet skórovaných bodů)

• 1Q - 197 bodů
  • 2Q - 150 bodů
  • 3Q – 151 bodů
  • 4Q - 125 bodů

•   Hodnocení:   Zde je vidět jednoznačný trend smrtícího začátku s poklidným středem a mírným uvadáním ke konci.
  •   Doporučení: Vzhledem k již pokročilejšímu věku některých hráčů PP není uvadání ke konci akce až tak nečekaným jevem a není potřeba na tom nikterak zvlášť pracovat.

Defense (počet obdržených bodů)

• 1Q - 20 bodů
  • 2Q - 37 bodů
  • 3Q - 17 bodů
  • 4Q - 19 bodů

•   Hodnocení:   Poměrně vyrovnaný výkon ve všech částech utkání až na očividné polevení ve 2. čtvrtině, ve které zřejmě docházelo k přeměně hladu po vítězství na hlad fyzický. Ten byl v poločasových přestávkách zažehnáván podáváním jakéhosi slizu v tubě od Davida K., jenž ho vydával za cosi tělu přínosného.
  •   Doporučení: Ať bylo v tubách cokoliv, tak pro příští sezónu to doporučujeme podávat již v období mezi 1. a 2. čtvrtkou a výkon obrany půjde jistě ještě nahoru.

Dále se naši analytici zaměřili na výkony našich letošních soupeřů.

Největší  šťastlivci

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které měli to štěstí a podařilo se jim proti nám skórovat)

1. Zurich Renegades - 21 bodů
  2. Havířov Devils - 20 bodů (velké překvapení ze severní Moravy, sici všichni divně mluví, ale fotbal docela umí)
  3. Prague Lions (ve finále) - 14 bodů
  4. Thonon les Bains - 12 bodů  (holt Praha není Paříž)
  5. Prague Lions (ve skupině) - 10 bodů

Nejmenší šťastlivci

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které už tolik štěstí neměli a podařilo se jim proti nám skórovat nejméně, resp. vůbec))

1 – 5. místo Brno, Hellboys, Bobcatc, Plzeň, Devils (v semifinále) – 0 bodů

Největší držáci

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které se držely zuby nehty a tak od nás dostaly nejméně bodů)

1. Amsterdam Crusaders - 21 bodů
  2. Prague Lions (ve finále) - 24 bodů
  3. Prague Lions (ve skupině) - 27 bodů

4.-5.   Thonon les Bains, Black Hawks - 35 bodů

Největší  celková nadílka

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které od nás dostaly v průběhu celého utkání největší příděl bodů)

1. Hellboys - 102 bodů (holt každý začátek je těžký)
  2. Havířov Devils (v semifinále) - 65 bodů
  3. Pilsen Patriots - 62 bodů
  4. Brno Alligators - 56

5.-.6. Devils, Bobcats - 54 bodů

Aby to nevypadalo, že jsme skórovali pouze proti týmům z ČLAF, tak hned na 7. místě se umístil loňský mistr Anglie tým Coventr Jets, který na cestu domu dostal také krásných 49 bodů.

Největší  nadílka z čtvrtku

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které od nás dostaly největší příděl bodů v rámci jedné čtvrtiny)

1. Hellboys (1. čtvrtina) - 40 bodů
  2. Pilsen Patriots (1. čtvrtina) -  32 bodů
  3. Hellboys (4. čtvrtina) - 28 bodů
  4. Havířov Devils (3. čtvrtina semifinále) - 24 bodů

5.-6. Coventry a Brno (2. resp. 3. čtvrtina) -21 bodů

Nejúpornější bojovníci

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, které se snažily až do úplného konce a skórovali proti nám i v poslední čtvrtině)

• tak TOP 5 to sice být mělo, ale povedlo se to vlastně pouze dvěma
  1. Thonon les Bains - 12 bodů
  1. Havířov Devils - 7 bodů (zase ten Havířov???)

Největší snaživci

(zde je uveden žebříček TOP 5 týmů, kterým se proti nám podařilo skórovat v rámci jedné čtvrtiny nejvíce bodů)

1. Havířov Devils (2. čtvrtina utkání ve skupině) - 13 bodů
  2. Thonon les Bains (4. čtvrtina finále EFAF Cupu) - 12 bodů

3.-6.  Zurich, Lions, Devils, Howks (v různých čtvrtinách různých utkání) - 7 bodů

Největší drzouni

(zde je uveden žebříček TOP 3 týmů, které měli tu drzost a dovolily si proti nám dokonce v průběhu utkání vést, byť jen na chvíli)

• no naštěstí byla většina týmů poměrně slušně vychovaných, ale holt i takoví drzouni se našli
  1. Prague Lions (ve 2. čtvrtině finále) - 14:7
  2. Zurich Renegades (v 1. čtvrtině) - 7:0
  3. Prague Lions (v 2. čtvrtině utkání ve skupině) - 7:6

Děkujeme všem našim letošním soupeřům z ČLAF za předvedené výkony a gratulujeme k dosaženým umístěním v našich statistikách v nelehké evropské konkurenci. Náš úspěch v EFAF Cupu je tak trochu i vaším úspěchem, jelikož utkání s vámi pro nás byla více než kvalitní přípravou na naše bitvy s evropskými soupeři. Všem, kteří se v našich statistikách umístili na chvostu přejeme, aby se do příštího roku dokázali zlepšit a potrápili nás o něco víc a vy co jste nás trápili už letos, tak příští rok naopak tolik nemusíte.

Vám co jste se přenesli přes klubovou příslušnost a přišli jste nás podpořit na finále EFAF Cupu proti Thononu smekáme klobouček a děkujeme a až tam budete příště vy, tak my vám taky přijdeme zahalekat.