Prague Panthers > Media > Tisk > Panteři slaví mistrovský hattrick, Lvi ale bojovali

Panteři slaví mistrovský hattrick, Lvi ale bojovali

21.6.2009

XVI. CZECH BOWLXVI. CZECH BOWL
XVI. CZECH BOWL

Sport.cz: PRAHA - Oproti předpokladům dramatické bylo finále české ligy amerického fotbalu mezi Prague Panthers a Prague Lions. Mistr z posledních dvou let Panthers v neděli potvrdil roli favorita a slaví mistrovský hattrick. Finalista EFAF Cupu měl ale s městským rivalem překvapivě hodně práce a o vítězství 24:14 musel bojovat do posledních okamžiků.

Od roku 1998 vyhrál soutěž pokaždé tým z Prahy, Panthers útočili na mistrovský hattrick. Lions v semifinále porazili Brno Alligators 24:0, Panteři smetli Havířov 65:0. Letošní vzájemný zápas v dlouhodobé části vyhráli Panteři 27:10.

Zápasu v pražské Synot Tip Aréně předcházelo vystoupení týmu roztleskávaček Dance Models. Vedle pohledu na vlnící se slečny si diváci odnesli i poškozený sluch. Moderátor si totiž vyžádal tak hlasitou produkci, že na stadiónu byl neuvěřitelný hluk. Spíkr navíc nepochopitelně mluvil převážně anglicky, což bylo na finále České ligy amerického fotbalu v Praze zbytečné.

Nervózní start obhájce

Panteři odstartovali nervózně, hned úvodní výkop skončil mimo hřiště a penalizována byla i první akce. Po držení za masku získali Lions 15 yardů zdarma a navíc měli znovu čtyři pokusy. Dobrý start v body neproměnili, defenzíva soupeře je zastavila na 30 yardech.

Panthers naopak svoji první akci zakončili touch-downem, americký rozehrávač Jacob Shrum našel Jana Wajtra. Rozehrávač Lvů Libor Navrátil měl od druhé rozehrávky zdravotní problémy a na hřišti viditelně kulhal. Lions se ale povedla akce na konci první čtvrtiny, speciálním signálem doputoval míč na zapomenutého Aleše Daňhela a ten skóroval.

Úspěšná akce Lions povzbudila a jindy spolehlivá obrana Panterů měla potíže. Ve druhé čtvrtině navíc doběhl pro druhý touch-down Lukáš Halenkovský a Lvi vedli. Doplatili ale na svůj fumble v závěru poločasu, míč získal František Skuhra a Panteři začínali svůj útok na čtrnáctiyardové hranici. Vyrovnání následně zařídil úspěšným během Martin Dlouhý.

Jantoš zahájil druhou půli parádním během

Mistrovský tým po přestávce zahajoval útokem a hned první výkop soupeře donesl Stanislav Jantoš až na hranici 30 yardů. Zkušený running back Panterů ale dostal po další akci patnáctiyardovou penalizaci za nesportovní chování a Panthers zachraňovali akci kopem z pole za tři body, který z 28 yardů proměnil Michal Srp.

Důležitá akce přišla v poslední minutě třetí čtvrtiny. Při rozehrávce příliš brzy vystartoval Dlouhý a Lvi místo dlouhého tříbodového kopu měli možnost čtyř rozehrávek. Ty ale nevyužili k touch-downu a navíc neproměnili ani kop z pole.

Panteři využili únavy soupeře a v závěru utkání rozhodli. Shrum našel Daniela Beneše, který se v těžké pozici udržel na hřišti a zvýšil. A Lvi najednou museli dvakrát bodovat. To se jim nepodařilo, poslední akci zastavil zachycením rozehrávky Jaroslav Vondráček. Mistrovský hattrick tak slaví Prague Panthers. Ti od roku 2007 neprohráli jediný z 26 zápasů a připsali si 11. mistrovský titul.