Prague Panthers > Home > Steve Cash - headcoach - krátký rozhovor

Steve Cash - headcoach - krátký rozhovor

13.2.2011

Steve Cash - headcoach - krátký rozhovor

Přinášíme první z řady rozhovorů s novým headcoachem Prague Panthers Stevem Cashem. Dnes krátce o tom co ho přivedlo do Prahy, jaké jsou jeho cíle s týmem i kde a jak začínal svoji fotbalovou pouť.


Jak jste se vůbec dozvěděl o Prague Panthers a jak jste se dostal do Prahy?
Minulý rok jsem byl v St.Poelten jako head coach a offence coordinator. Do Prahy jsem přijel scoutovat pantery a to co jsem viděl se mi moc líbilo. Tím myslí nejen tým, ale i krásné město. A rozhodl jsem se příští rok nevracet se do St.Poelten a tak jsem kontaktoval management týmu a teď jsem tu.


Co si myslíte že je nejsilnější zbraní panterů?
Jedna z největších věcí které jsem viděl a vidím je to že panthers jsou rodina, lidé kteří jsou spolu, znají se a stojí za sebou a to hráči i jejich rodiny. Díky tomu panteři vyhráli spoustu titulů. A pro mě to je největší a nejsilnější věc.

Jaký je cíl na tuto sezónu?
Hrajeme v tomto roce tři ligy a já jsem optimista. Myslím, že bychom měli vyhrát českou ligu. Věřím, že budeme dobře soutěžit v EFL a pokud budeme hrát chytře a dobře můžeme jí i vyhrát. A samozřejmě největší výzvou bude uspět v rakouské lize a vyhrát titul, já věřím že se nám to může povést, to je můj úkol a cíl pro celý tým, ale znamená to hodně práce.

Minulý rok v podstatě všechny tři ligy hrál stejný tým a stejní starteři, budou v letošní sezóně v tomto směru nějaké změny?
Mým cílem pro letošní sezónu je využít naše backups pro českou ligu. Myslím že všichni hráči musí být kdykoli připraveni hrát v rakouské nebo evropské lize. No a pro backups je důležité být na hřišti co nejvíce času a nést svoji odpovědnost v české lize, o to víc že v AFL/EFL nebudou tolik hrát. Takže ačkoli asi budou i v české lize nastupovat někteří hříči z AFL/EFL, tým bude postaven především na našich backups.

A nakonec kde vůbec začala vaše fotbalová kariéra a na jaké pozici jste hrál?
Začal jsem s americkým fotbalem když mi bylo 9 let v jižní Floridě a v oblasti Miami. Moje první pozice byla safety a později na highschool jsem hrál na obou stranách jako safety i jako reciever. No a na colleage jsem hrál už jen jako reciever to bylo ve Philadelfii a Pensilvanii. No a potom jsem se opět vrátil na Floridu ale to již jako trenér.

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz