Prague Panthers > Home > Steven L. Cash - rozhovor II.

Steven L. Cash - rozhovor II.

16.4.2011 Druhý rozhovor s head coachem Prague Panthers

Prague Panthers mají za sebou úvod sezóny a na kontě jednu výhru a tři prohry. Před začátkem české ligy jsme vyzpovídali head coacheStevena L.Cashe a hovořili jsme o tom, co se daří, co musí tým zlepšit i jaká bude strategie na českou ligu.

Už máme za sebou pár zápasů ze začátku sezóny, mohl by jste okomentovat jak vidíte začátek, její průběh, co funguje, co nefunguje
V prvních několik zápasech jsme stáli proti jedněm z nejlepších týmů v rakousku i evropě a přišli jsme na to že budeme muset trochu modifikovat náš systém a na tom určitě musíme pracovat v té době do dalšího AFL zápasu. Pojedeme znovu do Vídně hrát proti Danube Dragons a rádi bychom je něčím překvapili. Občas jmse měli úspěch s pasovými hrami, občas s runovými ale né dostatečně a proto musíme modifikovat offence. Všichni kluci velmi tvrdě pracují a dřou tak abychom byli připraveni na Dragons.

Jak to šlo deffence v uplynulých zápasech?
Jsem obrovsky spokojen s prácí a vývojem naší obrany, která v uplynulých zápasech, když se útoku nedařilo, semkli se a podželi celý tým. To je to nejdůležitější co mohli kluci na hřišti udělat. Určitě se budeme muset více zlepšit v útoku a podržet tak i naší obranu. Obrana se určitě velmi zlepšila a je lepší a lepší každým zápasem. Museli jsme sice trochu zaparacovat na pasové obraně, která se nám ze začátku nedařila, ale runnová obrana šlape celou dobu výtečně.

Ohledně útoku, již jste říkal že to je určitě oblast, ve které musíme zapracovat, přesto hodně lidí asi očekávalo mnohem větší úspěch, nebo alespoň odvážnější hru v útoku, dlouhé passy, fake hry..atd.
Tak takové hry jsme určitě chtěli hrát mnohokrát, hodit dlouhý pass, ale kvůli více věcem se toto zatím nedařilo. Ať už to byly špatné routy, timing, pass protection nebo proto že Ryan nepasoval vždy v ideální čas. Proto jsme nebyli schopni zkompletovat více pasů a i ty dlouhé. A vím, že to není omluva, ale opět je fakt, že jsme hráli proti pár velmi dobrým týmům, které hrají cover four obranu, jež je především zaměřena na zabránění dlouhých pasů. Takže jsme se soustředili spíše na kratší pasy kombinované s běhy.

Zpátky k české lize. Tuto neděli začínáme proti Brnu, mohl by jste krátce okomentovat co je základní strategii pro ČLAF?
Náš základní plán je co nejvíce času věnovat našim dvojkám a trojkám, tak aby se mohli co nejvíce rozvýjet a tím posílit tým. Zvláště v situaci, ve které jsme, kdy spousty hráčů ze základu je zraněných a oni je musí nahradit na hřišti. Takže tím, že na nich bude tíha těchto zápasů. V AFL přirozeně nedostávají takový čas, ale ti kluci velmi dřou na tréninzích a zaslouží si to být na hřišti, plus je na nich vidět jakou mají touchu po hře. A opět čím lepší a silnější budou oni, tím silnější bude celý tým, protože kdykoli musí nastoupit a nahradit startery (což se nám již během začátku sezóny mnohokrát stalo).

Takže tým pro ČLAF bude složen pouze z dvojek a trojek, nebo se fanoušci mohou těšit i na některé hráče ze základu?
Tak určitě se stane, že někteří starteři budou muset nastupovat i v české lize, protože náš kádr není na všech pozicích tak široký, především v OL nebo DL. V backfieldu bychom neměli mít problémy, stejně jako s recievery, máme velmi dobrého mladého quaterbacka Standu Tománka, který dostane spoustu času a pravděpodobně nějaký čas dostane i Ryan aby se uklidnil, získal zpět seběvědomí a chytil správný rytmus.

Jak vidíte Prague Panthers po těch několik měsících co jste tady s týme.
Nejdřív mě samozřejmě trvalo nějakou dobu, než jsem poznal všechny hráče a bohužel pro mne není lehké zapamatovat si všechny podle jmen, zvláště pokud většinu času jsou pouze v helmách, ale hodně na tom pracuji a snažím se nyní kluky poznat i více osobně a mluvit s nimi, zjistit jaké jsou osobnosti. Uvědomuji si že to je pro ně hodně těžké, musí zkombinovat football se školou, prací, svými rodinami. A ti kluci jsou čtyřikrát, někdy i pětkrát týdně s týmem, na tréninzích nebo na zápase a to je pro mne opravdu velmi obdivuhodné a říká to o našich hráčích že touží pro footbalu.

Co se stane, pokud hra v ČLAF nepůjde velmi dobře, nastoupí potom starteři, nebo zápas budou muset vybojovat backups?
To je dobrá otázka, zaprvé já nebudu headcoach během zápasů české ligy, tím bude coach Donald Hampton,já budu samozřejmě na hřišti, ale pouze mu pomáhat. Chceme totiž aby se učili v ČLAF nejen hráči, ale i koučové, tak aby kdyby se cokoli stalo mohli nahradit ty ostatní. A při zápase každý roste, takže chceme dát více role i ostatním koučům. Ale zpět k otázce, v tomto jsem s Doniem na stejné vlně, se svými hráči a týme „žiješ a umíráš“ takže předpokládám, že budeme hrát trvrdě až do konce. Na druhou stranu naše dvojky a trojky jsou velmi talentovaní hráči, takže myslím, že se nikdy nedostaneme do této situace.

Jaké je strategie pro ČLAF z vašeho pohledu?

Donald Hampton:
Jdeme vyhrát. To je naše strategie. A budeme hrát s lidmi kteří budou na hřišti, rooster je hotov a s těmi lidmi budeme hrát. Deffence je velmi kvalitní a tam máme poměrně jasnou představu, útok pomůže koučovat Ryan a Jake.To co očekávám od hráčů je to že do toho dají všechno, tak jak to vždy děláme.  

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz