Prague Panthers > Home > Stříbrné medaile z haly

Stříbrné medaile z haly

16.12.2008

Vzhledem k tradičnímu odlivu našich nejlepších hráčů do Oldboys (i jiných týmů) jsme bohužel opět nenastopili v nejsilnější možné sestavě z velkého fotbalu, takže jsme rozhodně nepatřili k favoritům turnaje, ale předvedeným výkonem a hlavně výsledkem jsme rozhodně nezklamali a zopakovali své nejlepší umístění z let 2002 a 2005.

pp0.jpg

Klíčovým aspektem uspěchu bylo udržení několika málo posledních věrných „třicátníků“, kteří se nenechali zlákat nabídkami konkurenčních Oldboys a nepodlehli vidině snadného vítězství, ale rozhodli se raději bojovat za svůj mateřský klub. Ti, doplněni o mladé dravce v čele s NFL kombajnisty Díťákem a Smíškem dali dohromady tým, který na rozdíl od posledních pár ročníků táhl od začátku až do konce turnaje za jeden provaz a to se odrazilo i na našem výsledku .

Po dvou letech, naprosto zbytečných pokusů na pozici QB, se podařilo pro tento ročník přesvědčit  na tento post panterského „veterána“ Dana Baneše, který po celý turnaj zásoboval svoje WR dalekonosnými pasy a poměrně překvapivě (pro Pantery) se tak útok vzduchem stal naší největší zbraní. Svoji premieru na halovém tunaji absolvoval další z veteránů Honza Zvada, který nastoupil na postu FB a se svými 7 TD a 3 converzemi (překvapivě 5 + 2 vzduchem; pozn.: počítáno dle osobních statistik Zvaďáka J) se stal nejužitečnějším hráčem týmu a pravděpodobně patřil i mezi TOP 3 celého turnaje.

V prvním utkání ve skupině jsme se utkali s obhájci stříbra Pilsen Patriots, kteří nás v loňském roce vyřadili v semifinále a měli jsme jim tedy co vracet. Ačkoliv Patriots nebyli v tak silné sestavě jako loni, tak to nebyl zápas úplně jednoduchý. No úpřímně, trochu jsme to prokaučovali a málem jsme o bod prohráli, ale dalekonosným pasem z endzony do endzony po ose Beneš – Zvada v poslední sekundě utkání jsme se štěstím vyhráli 25 – 20. 

V druhém utkání skupiny jsme nastoupili proti Havířov Devils, za které hráli i 2 naši letošní spoluhráči z velkého fotbalu, takže s motivací opět problém nebyl. Sice se opět nejednalo o nějaké drtivé vítězství, ale výsledek 21:18 nám v pohodě stačil na 1. místo ve skupině, tzn. splnění základního cíle a to, udržení se na druhé straně pavouka než hráli Oldboys.

Našim třetím utkáním bylo rovnou čtvrtfinále play off proti Příbram Bobcats, které jsme si opět sami trochu komplikovali, ale vítězství 13:0 ukázalo, že tým se začíná rozjíždět.

No a už tu bylo semifinále a naše noční můra Brno Alligators, tým který jsme porazili naposled snad ve finále 2001 (tento ročník se bohužel ještě nehrál jako mistrovsví ČR, ale „pouze“ jako halový vánoční turnaj). Tentokrát jsme ovšem šli od začátku jasně za vítězstvím a zejména tvrdými běhy Ondry Víška jsme získávali yard za yardem. No a když bylo nejhůř, tak osvědčená pasová kombinace Beneš – Zvada opět nezklamala. Konečné skóre 20:14 pro nás, zamenalo po dvou letech opět postup do finále.

Bohužel při jedné z posledních akcí semifinále se nám zranil QB Beneš a tak nás do finále vedl náhradník, letos ještě věkem junior Ondra „Montána“ Růžička. Pro svůj debut v seniorském týmu si nemohl vybrat snadnější zápas než zrovna finále proti Oldboys. Ikdyž na něm byla zpočátku znát nervozita, tak se svého úkolu nezalekl a tým s přehledem vedl celé utkání. Jaho dalekonosný pass na Šusťáka na 6:6 držel paňtákům ještě na začátku 2. poločasu stále šance na vítězství. Buhužel nakonec nás zkušenější Oldboys v 2. půli přehráli celkově 19:6, ale zadarmo jsme jim to určitě nedali.

Díky všem, kteří se na letošním výsledku podíleli. Tentokrát to sice ještě na zlato nestačilo, ale příští rok postavíme určitě ještě silnější tým a možná….

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz