Prague Panthers > Home > Tak už jdeme do finále...

Tak už jdeme do finále...

2.11.2009

V sobotu 31.10. jsme odcestovali na semifinále do Bratislavy v roli outsidera. Sázková kancelář BASETip nám sice dávala na vítězství šanci pouze 37%, ale zápasy se díky bohu nevyhrávají na papíře, ale na hřišti a tam jsme byli tentokrát lepší my. Zaslouženě jsme vyhráli 0:24 a zajistili si tak po 3 letech opět postup do finále.

Panthers LBs (8 +12 skládek, 3 int)
Hned při úvodním losu jsme zaskočili soupeře tím, že jsme si místo kickoff returnu zvolili kickoff a nutno přiznat, že jsme tím překvapili i sami sebe :-))  Ovšem při sobotním výkonu naší obrany se to nakonec ukázalo jako zajímavá taktická varianta a možná to v budoucnu ještě někdy zopakujeme (nebo začneme trénovat losování).

Ačkoliv jsme vinnou  zranění a trestu do Bratislavy odcestovali bez 3 starting DL, tak to v průběhu utkání nebylo vůbec poznat. Zvláštní pochvalu zaslouží jejich náhradníci Radim Švec a Jakub Voříšek, kteří zaznamenali 2 sacky a několik skládek a určitě si hlasitě řekli o místo v sestavě i pro finále. Obrana vůbec předvedla svůj letošní nejlepší výkony, když svému soupeři za celý zápas povolila pouze 3 first downy a ne více než 50 yardů. Navíc pánové Kabát, Kreisman, Vykysalý a Chudožilov chytili celkem 5 interceptionů, čímž Bratislavu totálně popravili.

Panthers coaches
V prvním poločase s námi Monarchs ještě dokázali držet krok a tak se šlo po TD FB # 25 Petra Křesťana do šaten za hubeného vedení pouze 0:6, ale 2. poločas patřil již jednoznačně nám. Za výborně hrající OL řádil kvartet Tománek, Křesťan, Kočka, Pávek a skóre začalo narůstat. Ve 3. čtvrtině zvyšoval svým letošním 1. TD RB #24 Tomáš „Kocour“ Kočka, který se opět dostal v zápase přes 100 yardů na 0:12. Ve 4. čtvrtině skóroval ještě QB #7 Standa Tománek a opět FB Petr Křesťan. Tentokrát jsme, pro nás netradičně, nepotvrzovali kopem, ale zkoušeli jsme hrát za 2 body, bohužel se nám to ani jednou nepodařilo :-(( Ale i tak jsme jednoznačně zaslouženě přejeli Blavu 0:24

LB #53 Nikola těsně před 1. interceptionem
Hodnocení coache Šestáka:

Jo jo jooooo, tak to byl výkon, za kterej vás i já můžu konečně pochválit. Obrana úplná bomba a útok se taky nenechal zahanbit. Holt, jestli umí někdo porazit Blavu doma, tak jsou to Panťáci, dyť sem vám to říkal. Pokud tohle zopakujeme ve finále, tak je titul náš. Každopádně neusnout na vavřínech, čekají nás ještě 4 tréninky a určitě je stále co zlepšovat, Lions nám to určitě nedají zadarmo. Ale teď když už jste všichni řádně pokřtění, tak věřím, že ten Eden dobyjeme :-)))